Euro zonos ekonomikai gresia stagnacija: augimą stabdo konfliktai ir „Brexit“

Trečiojo ketvirčio ekonominiai duomenys parodė, kad euro zonoje dar labiau nukrito infliacijos lygis, tačiau ekonomika paaugo vos 0,2 proc. ir iškilo stagnacijos grėsmė.

Remiantis oficialiais Eurostato duomenimis, infliacija spalį nukrito nuo rugsėjį fiksuotų 0,8 proc. iki 0,7 proc. Ekonominis augimas, trečiąjį ketvirtį siekiantis 0,2 proc., yra kiek geresnis nei anksčiau planuotas 0,1 proc. augimas, tačiau euro zonos ekonomika jau trečią ketvirtį iš eilės išlaiko tokius pat silpnus augimo tempus.

Augimas nukentėjo dėl prekybos konfliktų ir „Brexit“, o didelius neaiškumus patiria į eksportą orientuota Vokietija, kurios gamybos sektorius smunka į recesiją.

„Ateinantys mėnesiai euro zonai bus sudėtingi, – sakė ING banko vyriausiasis ekonomistas Bertas Colijnas. – Apklausų duomenimis, ketvirtojo ketvirčio pradžia jau yra sunki. Nors pastarosios naujienos apie prekybos karą ir „Brexitą“ yra perspektyvios, rizikos išlieka.“

Ekonominių tyrimų bendrovės „Capital Economics“ analitikas Andrew Kennignhamas sutiko su B. Colijno teiginiais: „Trečiojo ketvirčio augimo duomenys buvo geresni nei tikėjomės, tačiau tai nekeičia fakto, kad regionas auga labai lėtai. Tolesnės prognozės rodo, kad ekonomika ketvirtąjį ketvirtį sulėtės dar labiau.“



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Che: "infliacija spalį nukrito nuo rugsėjį fiksuotų 0,8 proc. iki 0,7 proc." - BET KOKIA infliacija yra Valstybės lygio VAGYSTĖ; aišku kad valstybės skursta kai jos vagysčių galimybės mažėja. BET žmonėms sumažėjusi infliacija tai atgaiva, o defliacija tai GĖRIS; o ir Gamtai geriau kai vartojimas menksta; valstybėms reikia keist ekonomikos principus, atsisakyt vagystės per infliaciją BEI pagaliau nulipt nuo PVM 'adatos'.

ir

ir portretas
tai yra jav ir kinu komercinio karo isdavos o isdalies tai samoninga propoganda laisvam bankininku plesikavimui ir tai iliuminatu veiklos pasekme.......
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių