ES pradeda tyrimą dėl Kinijos medicinos prietaisų rinkos

Europos Sąjunga (ES) pradėjo tyrimą dėl Kinijoje vykdomų medicinos prietaisų viešųjų pirkimų, trečiadienį skelbiama ES oficialiajame leidinyje.

Esama rizikos, kad šis žingsnis dar labiau padidins įtampą su Pekinu.

Briuselis baiminasi, kad Kinija teikia pirmenybę vietiniams tiekėjams, ir oficialiajame leidinyje įvardijo skirtingus šios praktikos vykdymo būdus, įskaitant „pirk prekę kinišką“ (angl. Buy China) politiką. ES taip pat nuogąstauja, kad Kinija galimai taiko apribojimus importui ir nustato sąlygas, dėl kurių „teikiami neįprastai mažos vertės pasiūlymai, kurių negali patenkinti pelno siekiančios bendrovės“, sakoma pranešime.

Tai pirmasis tyrimas, inicijuotas naudojantis ES tarptautinių viešųjų pirkimų instrumentu, kuriuo siekiama propaguoti abipusiškumą suteikiant prieigą prie tarptautinių viešųjų pirkimų rinkų. Jei tyrimo metu bus nustatyta, kad būta nesąžiningo elgesio, ES gali apriboti Kinijos įmonių prieigą prie viešųjų pirkimų rinkos 27 šalių bloke. Oficialiajame leidinyje pažymima, kad tyrimas bus užbaigtas per devynis mėnesius nuo jo pradžios, tačiau Europos Komisija (ES) gali pratęsti šį terminą penkiems mėnesiams.

Pranešime nurodoma, kad Pekinas kviečiamas „pateikti savo nuomonę ir aktualią informaciją“, be to, Kinija taip pat gali „konsultuotis su Komisija, siekiant atšaukti ar pagerinti įtariamas priemones ir praktiką“.

Visgi, po žinios apie tyrimą paskelbimo Kinija trečiadienį perspėjo, kad ES „kenkia“ savo įvaizdžiui. „Raginame Europą laikytis savo pažado dėl rinkos atvirumo ir sąžiningos konkurencijos, gerbti PPO taisykles ir liautis naudojusis bet kokia dingstimi nepagrįstai slopinti ir varžyti Kinijos įmones“, – pareiškė užsienio reikalų ministerijos atstovas Wang Wenbinas.

Remiantis 2023 m. pasirodžiusia į Kiniją orientuotos ekspertų grupės MERICS ataskaita, Kinijos medicinos prietaisų rinka yra antra pagal dydį po JAV, 2022 m. jos vertė siekė apie 135 mlrd. eurų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių