Būstas – beveik nemokamai: tik turi vieną sąlygą

Jei svajojate apie namus, pavyzdžiui, Viduržiemio jūroje, žinia – kaip tik jums. Istrijos pusiasalyje istorinis Kroatijos miestas tikisi pritraukti naujų gyventojų parduodamas apleistą, savivaldybei priklausantį nekilnojamąjį turtą (NT) viduramžių miesto centre. Pirkėjai gali dvejus metus atidėti mokėjimą už nekilnojamąjį turtą, jei tik įsipareigoja persikelti gyventi ir renovuoti būstą. Vėliau šios išlaidos bus išskaičiuotos iš pirkimo kainos.

Istorinis Kroatijos miestas Istrijos pusiasalyje iki Antrojo pasaulinio karo priklausė Italijai. Joje gyveno daugiausia etniniai italai. Dabar gatvės čia tylios, daugybė gyvenamosios ir komercinės paskirties patalpų stovi tuščios. Vietos ekonomikai kenčiant, vietos tarybos nariai nusprendė imtis veiksmų, kad į miestelį atvyktų naujų gyventojų.

„Idėja – paskatinti miesto augimą. Klestėjimo laikais čia gyveno daugiau nei 10 tūkst. žmonių. Šiandien – 5 tūkst. 850 gyventojų. Taigi, nors tuomet miestelyje buvo daug mažiau pastatų, maždaug prieš 70 metų čia gyveno beveik dvigubai daugiau žmonių nei dabar“, – kalbėjo vietos meras Edi Pastrovicchio.

Vietos valdžia planuoja už mažą kainą parduoti apleistus ar sunykusius pastatus. Pirkėjai gali dvejus metus atidėti mokėjimą už NT, jei įsipareigoja jį atnaujinti ir įsikelti. Jei jie laikysis susitarimo, galės visai nemokėti už NT, nes renovacijos išlaidos bus išskaičiuotos iš pradinės pirkimo kainos.

„Galiu kalbėti tik už save, man čia gyventi gera. Man patinka ramus gyvenimo ritmas, o dideli miestai ir visas tas triukšmas bei chaosas juose manęs niekada netraukė. Šis miestelis siūlo ramų gyvenimo būdą, jame vyrauja lengva ir paprasta atmosfera“, – tvirtino vietos gyventojas Marino Morozin.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Beje, 14 pastatų jau sulaukė 140 pirkėjų dėmesio. Dabar vietos valdžios institucijos atrinks pirkėjus ir sudarys sandorius.

„Miestas turėtų labiau stengtis kurti programas jaunimui, jaunoms šeimoms. Kad žmonės, nusprendę gyventi čia, pasirūpinę būstu, turėtų čia kokios nors veiklos, kuria galėtų užsiimti“, – įsitikinęs vietos verslininkas Matija Debeljuhas.

Kol kas vietos valdžia tikisi, kad naujoji NT įsigijimo schema pakeis miestelio likimą ir suteiks naujos energijos šiai kadaise klestėjusiai vietovei.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Džiaugtis reikia

Džiaugtis reikia portretas
Dabar žinome adresą, kur galima pasiųsti tuos 200 tūkstančių su viršum, kurie po 2022 m vasario 24 sulėkė į Lietuvą ir dar nuo šios vasaros supurtė nemaža grupė tokių pat ir nachališkai paprašė Luetuvos biudžeto pinigų ir ne mažiau nei 10 mln eurų neva jų kažkokiems praradimas padengti. O išaiškėjo, kad Luetuvoje niekada nieko nėra turėję, jokios nuosavybės ur kažkada jų protėviai buvo laikini nakvotojai luetuvių ūkininkų tvartų kampuose. Ir tai geriausiu atveju. Dažniau tai pravažiuojančių aferistų ir cirkininkų klounų bei prostitučių .ydžių palikuonys, niekada nebuvę Luetuvos esamos teritorijos piliečiai ar savininkai bent kioskelio prie bažnyčios turgaus. Taigi. Adresas yra Ten gerai. Viskas nemokamai. Atia atia.

tik

tik portretas
tokie bolsevyku /vaikuciai/ kaip karbovsky valinsky ielinde is po daktaru skverno gali pirkt istisas salas o tapkutis su singeriu pritars tai koks durnius gali vaziuot prie toe juros kur ner darbu o pati jura uztvindins visas pakrantes niek gero nesisviecia ir siems nuo gobsumo isbrinkusiais idijotais nesuprantanciais kad tai PP =0
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių