- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ pirmadienį pareiškė, kad Kinija persekioja užsienyje studijuojančius politiškai aktyvius piliečius, kai kuriems studentams pranešus apie jų šeimos narių persekiojimą namuose.
Kinija netoleruoja kitokios nuomonės apraiškų ir, siekdama susidoroti su šalies protestuotojais ir aktyvistais, naudoja sudėtingas technines priemones ir bauginimus.
„Amnesty International“ ataskaitoje, kurioje cituojami interviu su dešimtimis studentų aštuoniose Europos ir Šiaurės Amerikos šalyse, teigiama, kad Pekino politiniai suvaržymai vis labiau plinta į užsienį ir pasireiškia represijomis užsienyje.
Pasak „Amnesty International“, užsienyje gyvenantys studentai pranešė, kad po dalyvavimo renginiuose užsienyje, įskaitant 1989 metų žudynių Tiananmeno aikštėje minėjimą, jų šeimos nariai Kinijoje sulaukė grasinimų.
„Šeimos nariams žemyninėje Kinijoje buvo grasinama atimti pasus, atleisti iš darbo, neleisti jiems gauti paaukštinimo ir pensijos išmokų ar net apriboti jų fizinę laisvę“, – sakoma pranešime.
Studentai taip pat minėjo, kad jiems buvo užblokuota galimybė rašyti pranešimus ir jie buvo stebimi Kinijos socialinių tinklų programėlėse, kurios dažnai yra vienintelis būdas bendrauti su šeimos nariais dėl Kinijoje galiojančių interneto ribojimo taisyklių.
Vienas studentas „Amnesty International“ pasakojo, kad policija jo tėvams parodė „jo internetinių „WeChat“ pokalbių su šeimos nariais išrašus“.
„Baimės atmosfera“
Studentai teigė, kad nuolat save cenzūruoja per paskaitas ir bendraudami su kitais žmonėmis, taip pat skundėsi psichikos sveikatos sutrikimais, kuriuos sukėlė nuolatinė savikontrolė, „pradedant stresu ir trauma, baigiant paranoja ir depresija“.
„Labai norėčiau paskelbti savo diplominį darbą (...) bet nerimauju, todėl nusprendžiau to nedaryti“, – „Amnesty International“ sakė vienas studentas.
Pirmadienį paklausta apie „Amnesty International“ ataskaitą, Pekino užsienio reikalų ministerija atmetė ją kaip „grynai piktavališką šmeižtą“.
„Bet kuri objektyvi žiniasklaidos priemonė nustatytų, kad dauguma užsienyje gyvenančių Kinijos piliečių didžiuojasi tėvynės vystymusi ir stiprybe“, – sakė atstovas spaudai Wang Wenbinas (Vang Venbinas).
Tačiau anksčiau Pekinas atmetė teiginius, kad taikosi į užsienyje gyvenančius piliečius, tvirtindamas, kad gerbia kitų šalių suverenitetą ir kad visos policijos operacijos vykdomos laikantis įstatymų.
Praėjusių metų JAV tyrimų grupės „Freedom House“ ataskaitoje nustatyta, kad Kinija nuo 2014 metų atsakinga už šimtus tarptautinių represijų atvejų, įskaitant bandymą daryti spaudimą kitoms valstybėms priverstinai grąžinti uigūrų mažumos narius.
„Amnesty International“ pirmadienį pareiškė, kad Pekino vykdomas studentų persekiojimas „sukėlė „baimės atmosferą“ universitetų miesteliuose Vakarų Europoje ir Šiaurės Amerikoje ir neigiamai paveikė studentų žmogaus teises“.
„Kinijos tarptautinių represijų poveikis kelia rimtą grėsmę laisvam keitimuisi idėjomis, kuris yra akademinės laisvės pagrindas“, – sakė „Amnesty International“ direktorė Kinijoje Sarah Brooks (Sara Bruks).
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Ukraina teigia visiškai remianti Trumpo pastangas svarbiu klausimu
Ukrainos prezidentūra ketvirtadienį pareiškė, kad Ukraina visiškai remia JAV prezidento Donaldo Trumpo pastangas spausti Rusiją nutraukti karą mažinant naftos kainas. ...
-
Federalinis teisėjas užblokavo Trumpo bandymą apriboti prigimtinę teisę į JAV pilietybę
Jungtinių Valstijų federalinis teisėjas ketvirtadienį laikinai sustabdė prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) bandymą apriboti prigimtinę teisę į pilietybę. ...
-
Trumpas paragino verslo lyderius perkelti gamybą į JAV: grasina muitais
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį, virtualiai kreipdamasis į pasaulio verslo lyderius Pasaulio ekonomikos forume (PEF) Davose, paragino juos perkelti gamybą į Jungtines Valstijas, įspėdamas, kad kitaip gali būti taikomi muitai. ...
-
Ekspertai apžvelgė karališkosios šeimos santykius: įvardijo, kas Kate Middleton svarbiau už viską
Karališkajai šeimai artimas šaltinis, portalui „People“ papasakojo apie Velso princo Williamo ir Kate Middleton meilę. Įvardijo, kad dabar jie yra „atviresni“ ir daugiau kalba apie savo santykius. ...
-
Trumpas įvardijo, kas galėtų lemti karo Ukrainoje pabaigą
JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ketvirtadienį nuotoliniu būdu kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume (PEF) Davose, Šveicarijoje, pareiškė, kad mažesnės naftos kainos galėtų nedelsiant nutraukti karą Ukrainoje. ...
-
Rusijoje už „valstybės išdavystę“ vyrui skirta 17 metų laisvės atėmimo bausmė
Įslaptintą informaciją JAV bandęs perduoti Rusijos pilietis nuteistas 17 metų kalėjimo už „valstybės išdavystę“, ketvirtadienį pranešė rusų naujienų agentūros. ...
-
„Sainsbury's“ masiškai uždaro kavines ir atleidžia darbuotojus
Ketvirtadienį Jungtinės Karalystės prekybos centrų tinklas „Sainsbury's“ pranešė, kad, siekdamas sumažinti išlaidas ir supaprastinti struktūrą, atleis daugiau kaip 3000 darbuotojų. ...
-
Airiai išsirinko premjerą
Airijos įstatymų leidėjai ketvirtadienį patvirtino politikos veteraną Michealą Martiną naujuoju šalies ministru pirmininku. ...
-
PPO vadovė įspėja Trumpą nepradėti prekybinių karų
Pasaulio prekybos organizacijos vadovė Ngozi Okonjo-Iweala ketvirtadienį paragino valstybes išlaikyti ramybę dėl muitų ir perspėjo, kad prekybos karas "tit-for-tat" (lygiaverčio keršto) principu būtų „katastrofiška...
-
TBT prokuroras siekia Talibano lyderių sulaikymo
Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) prokuroras ketvirtadienį pareiškė, jog sieks vyresniųjų Talibano lyderių Afganistane arešto orderių dėl moterų persekiojimo – nusikaltimo žmoniškumui. ...