Žmogaus gebėjimas suprasti šunų „kalbą“ įgimtas

Mokslininkai nustatė, kad geriausiai šunų lojimą gali suprasti dešimties metų vaikai. Mokslinis tyrimas, kuris buvo aprašytas žurnale „Applied Animal Behaviour Science“ gali  prisidėti prie teorijos, jog yra universali gyvūnų kalba. Kontaktuojant su gyvūnais žmogus gali suprasti paprastas gyvūnų „kalbos“ reikšmes, ypač žinduolių.

Žmonija su šunimis bendrauja jau nuo akmens amžiaus. Žmonės turėjo pakankamai laiko praleisti prie šių gyvūnų ir pradėti juos suprasti.

Tyrimo autorė Csaba Molnar „Discovery News“ teigė, kad „pradinis šuns lojimo supratimas žmonėse yra įgimtas. Mokymasis gali tik nežymiai patobulinti šį sugebėjimą“.

Mokslinio tyrimo metu 6, 8 ir 10 metų vaikams bei suaugusiems buvo duota klausyti skirtingų šunų lojimų. Vieni lojimai buvo įrašyti šunims esant vieniems, o kiti – kai šunys žaidė ar susidurdavo su nepažįstamaisiais. Tyrimo dalyviai turėjo nuspręsti kokioms emocinėms kategorijoms priklausė šunų lojimas.

Visi tyrimo dalyviai galėjo nustatyti, kada buvo girdimas pikto šuns lojimas. Tačiau tik vyresni vaikai galėjo teisingai nusakyti kitų lojimo tipus. Mokslininkai teigė: „Tai rodo, kad savybė suprasti paprastus šuns jausmus, klausant lojimo, žmoguje yra jau nuo mažumės. Tyrimas paneigia ankstesnius teiginius, kad vaikai negali teisingai interpretuoti šunų vizualinių ženklų“, - kalbėjo tyrimo autoriai.

Anksčiau mokslininkai panašų tyrimą atliko su aklais žmonėmis, nes jų akustiniai sugebėjimai nėra susieti su vizualiniais prisiminimais. Tyrimas parodė, kad akli žmonės taip pat supranta paprastą „šunų kalbą“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Elka

Elka portretas
Graži nuotrauka.

Joooo

Joooo portretas
As su savo kalaite Daisy susikalbu

zuvele

zuvele portretas
fantastika!
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių