Prie Prezidentūros protestuotojai piktinosi aplinkosaugos padėtimi

  • Teksto dydis:

Trečiadienio vakarą Simono Daukanto aikštėje prie Prezidentūros susirinko kelios dešimtys aktyvistų, protestuojančių dėl prastėjančios šalies gamtosaugos padėties.

Kritikos susirinkusieji negaili ir prezidento Gitano Nausėdos sprendimams, formuojant naują Vyriausybę ir skiriant aplinkos bei žemės ūkio ministrus.

Anot jų, akcija prie Prezidentūros rūmų siekiama išreikšti nepritarimą šalies vadovo sprendimui atmesti Sigito Podėno kandidatūrą į aplinkos ministrus bei paskirti Igną Hofmaną vadovauti Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM).

Lietuvos žaliųjų partijos lyderės Ievos Budraitės teigimu, sprendimas žemės ūkio ministru paskirti I. Hofmaną gali tik ar labiau pagilinti jau įsisenėjusias aplinkos taršos bei didžiųjų ūkių protegavimo problemas.

„Ir dabar mes matome, kad į žemės ūkio ministrus paskirtas žmogus, kuris būtent gina to taršiojo verslo interesus arba praeityje gynė, sakykime taip. Matome, kad jau po paskyrimo jis pradeda abejoti aplinkosaugininkų reikalavimų svarba arba apimtimis, kurios galioja šiuo metu“, – Eltai sakė politikė.

„Prezidentas visą laiką vis sako, kad jis už gamtą, vis reiškia savo aplinkosauginę poziciją, bet tai buvo paskutinis lašas, kad nebegali pasitikėti prezidento institutu“, – teigė vienas iš akcijos organizatorių, vardu Edgaras.

Panašios pozicijos laikėsi ir į protestą atvykusi aplinkosaugininkė Rita. Anot jos, buvusio kandidato į aplinkos ministrus, S. Podėno, atmetimas bei I. Hofmano paskyrimas ŽŪM vadovu rodo, jog šalies vadovas paiso tik asmeninių interesų.

„Mūsų tam prezidentui karjera yra svarbiau gyvenime už viską. Aš iš jo nieko kito ir nesitikėjau – jis tiesiog kerštauja už savo „stiklainį“ draustinyje“, – Eltai sakė akcijos dalyvė.

Tiesa, trečiadienio vakarą prezidentas pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė naujuoju aplinkos ministru Povilą Poderskį. Piketuotojų nuomonė apie jį – gana neutrali, tačiau pastebima, kad naujasis Vyriausybės narys yra sukaupęs patirties ne aplinkosaugos, bet statybų sektoriuje.

„Sunku spręsti daug apie žmogų, jo nežinant, bet tai žmogus, kuris neturi gamtosauginės patirties. Kaip matėme iš žiniasklaidos, tai žmogus, daugiau dirbęs su statybų derinimu“, – kalbėjo protesto organizatorius Edgaras.

„Šiuo metu galbūt nuotaikos nėra pačios geriausios, bet laikas parodys. (...) Matyt, nuo mūsų žodžių nelabai priklauso, ką paskirs. Tai įvykęs veiksmas, post factum“, – apgailestavo aktyvistas.

Protestuotojai taip pat nepritaria Urėdijų reformai, pertekliniams miškų kirtimams, didėjančiai paviršinio vandens taršai bei žemės ūkio stambinimui, didinančiam trąšų ir naudojamų pesticidų kiekį.

Pora dešimtis aktyvistų S. Daukanto aikštėje susirinko nešini plakatais, kuriuose – raginimai ieškoti gamtos balanso, prašymai stabdyti kirtimus ir „miškų nusikaltimus“ ir pan. Taip pat susirinkusieji kūreno laužą, prie nuotraukų su įvairiais gamtos vaizdais degė žvakes.

Kai kurie susirinkusieji ne tik sakė kalbas, bet ir muzikavo. Aplinkosaugininkas Mindaugas, protesto pašonėje grojęs gongais, teigė, jog kalbėta apie aplinkosaugos problemas šalyje jau buvo daug, tačiau situacijai nesikeičiant reikia imtis kitų priemonių.

„Daug tokio kalbėjimo dažniausiai veda į niekur, tad nusprendžiau tiesiog pagrot, nes bandžiau kalbėt, bandžiau raštus rašyt – viską bandžiau, bet...“, – sakė protestuotojas.

ELTA primena, kad Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ į Aplinkos ministerijos vadovo postą buvo iškėlusi Gamtos tyrimų centro vadovo Sigito Podėno kandidatūrą, tačiau po pokalbio su prezidentu, jo pavardė iš šalies vadovui teikiamo potencialių ministrų sąrašo buvo išbraukta. Tuo metu „aušriečių“ deleguotas Lietuvos žemės ūkio tarybos vadovas Ignas Hofmanas sulaukė palankaus sprendimo.

Trečiadienio vakarą, prieš prasidedant protestui, G. Nausėda patvirtino naująjį aplinkos ministrą Povilą Poderskį.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
kai gentvilu pusdurnis kirto miskus zaliesiems tai kazkodel neuzkliuvo...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių