Parlamentarai ėmėsi mažinti algas posėdžių nelankantiems Seimo nariams

Parlamentarai ketvirtadienį pradėjo svarstyti Seimo statuto pataisas, numatančias gerokai mažinti darbo užmokestį Seimo nariams, be pateisinamos priežasties nelankantiems posėdžių.

Po pateikimo pritarta dviem tai siūlantiems projektams - konservatorių Irenos Degutienės, Valentino Stundžio ir Vidos Marijos Čigriejienės bei liberalo Petro Auštrevičiaus. Toliau projektai bus svarstomi parlamento komitetuose.

Konservatoriai siūlo mėnesį parlamente nesirodžiusiems Seimo nariams išvis nemokėti algos.

Pagal projektą, „Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam visuose Seimo posėdžiuose, to mėnesio atlyginimas ir lėšos su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms apmokėti nemokamos“.

„Iki šiol Seime nebuvo susidurta su situacija, kad Seimo narys ilgą laiką be svarbios pateisinamos priežasties apskritai nedalyvautų Seimo darbe. Tokia situacija nėra aptarta dabar galiojančiame Seimo statute (...) Tokia situacija, kai Seimo narys gauna atlyginimą už darbą (taip pat ir lėšas su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms), nors realiai jis savo funkcijų nevykdo, neatitinka ne tik Konstitucijos, Seimo statuto nuostatų, bet ir pačių pamatinių teisės principų – teisingumo, protingumo ir sąžiningumo. Tokia situacija kelia pagrįstą visuomenės pasipiktinimą“, - teigė projektą pristačiusi I. Degutienė.

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys P. Auštrevičius siūlo nedrausmingam politikui nemokėti atlyginimo už kiekvieną praleistą posėdį.

Jo parengtame projekte numatyta, kad Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam daugiau kaip dvejuose Seimo posėdžiuose, kuriuose iš anksto buvo numatytas ir numatytu laiku įvyko balsavimas dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimas mažinamas proporcingai nedalyvautų Seimo posėdžių skaičiui.

Dabar Seimo statute nurodyta, kad Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam daugiau kaip pusėje Seimo posėdžių, kuriuose iš anksto buvo numatytas ir numatytu laiku įvyko balsavimas dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimas mažinamas vienu trečdaliu.

Klausimas dėl Seimo narių darbo apmokėjimo kilo, kai N. Venckienė nuo balandžio pradžios nesirodo Seime ir nepraneša, kur yra.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių