Palangos kurorte pasigedo nuorodų

Palangoje laiką leidę atvykėliai iš Anglijos nerado nuorodų į lankytinus objektus. Turistai atkreipė dėmesį, kad net norintieji pasiekti Palangos gintaro muziejų turi klaidžioti.

Klausė kelio

"Kuo daugiau gali pasigirti Palanga? Net Gintaro muziejus nepažymėtas jokia nuoroda. Tai mane nustebino. Kurorte dvelkia skurdumu", – tvirtino atvykėliai iš Anglijos.

Šeima prisiminė, kad lyjant lietui ilgai ieškojo, kur įdomiau praleisti laiką.

"Viešojo transporto nėra, į muziejų važiavome automobiliu. Tačiau, kur pasukti į šio įspūdingo grožio rūmus, niekaip neradome. Navigacija nuvedė prie pėsčiųjų tako, esančio ties centriniais vartais. O toliau gali daryti, ką nori. Bandėme praeivių klausti kelio, tačiau įsitikinome, kad ne visi jį žino", – tikino turistai.

Palangos turizmo informacijos centro darbuotoja Alma Slaboševičienė pripažino, kad turistų pastabos yra teisingos.

"Mes esame pripratę, tad nelabai susimąstome. Labai geras žmonių pastebėjimas. Jei trūksta nuorodų, verta jas įrengti. Dažniausiai turistai užsuka pas mus ir mes jiems duodame miesto žemėlapį, paaiškiname, kaip pasiekti norimą objektą. Mes pasakome, kad muziejus yra parke, perspėjame, kad teks pasivaikščioti", – kalbėjo A.Slaboševičienė.

Tiesa, specialistė pastebėjo, kad judėjimo negalią turintiems žmonėms gali trūkti nuorodų, kaip nukakti prie muziejaus automobiliu.

"Tačiau būna tokių žmonių, kurie neranda ieškomo objekto, nors kone ant nosies jiems pakabinta lentelė su nuoroda", – sakė A.Slaboševičienė.

Stendai neįgaliesiems

Palangos savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Ramunė Urbonienė informavo, kad kartu su Kretingos savivaldybe yra parengtas projektinis pasiūlymas projekto "Turizmo informacinės infrastruktūros sukūrimas ir pritaikymas neįgaliųjų poreikiams Kretingos rajono ir Palangos miesto savivaldybėse" finansavimui gauti.

"Projekto metu planuojama įrengti tokias ženklinimo priemones, kurios palengvintų turizmo objektų pasiekiamumą ir pažinimą regos bei judėjimo negalią turintiems asmenims. Atsirastų informacinių stendų Brailio raštu ir bareljefinėmis plokštėmis, taktilinių žemėlapių, nukreipiamųjų ženklų, infoterminalų ir informacijos įgarsinimo priemonių", – aiškino R.Urbonienė.

Šiame projekte numatytos 47 ženklinimo priemonės. Planuojama įkurdinti dviejų tipų taktilinius žemėlapius. Po vieną žemėlapį, atkartojantį esamus statinius, atstumus tarp jų, su paaiškinimais Brailio raštu ketinama įrengti tiek Palangoje, tiek Kretingoje.

Taip pat žadama pagaminti po vieną žemėlapį 3D vaizdu atkartojantį esamus statinius atitinkamu masteliu su statinių paaiškinimais Brailio raštu.

Palangoje atsiras šeši informaciniai stendai, pritaikyti silpnaregiams, kur tekstas bus pateikiamas didesniu šriftu. Kretingoje bus pastatyti aštuoni tokie stendai. Atsiras ir neregiams skirtos informacijos Brailio raštu.

Įdiegs naujovių

Prie informacinių stendų bus klijuojami QR kodų lipdukai, nukreipsiantys vartotojus į audiogidą.

Palangos ir Kretingos savivaldybė planuoja įrengti horizontalius, liečiamu paviršiumi judėjimo negalią turintiems asmenims pritaikytus infoterminalus.

"Taip pat planuojame prie esamų informacinių stendų, kurie nėra pritaikyti regos negalią turintiems asmenims, sumontuoti informacijos įgarsinimo sistemą. Penki tokie taškai atsiras Palangoje. Nurodomieji ženklai judėjimo negalią turinčius asmenis nukreips jiems pritaikyta kryptimi į lankomus objektus. Planuojama įrengti 20 ženklų su stovais Palangoje", – tikino R.Urbonienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių