Mergina, kaip išmestas šuo: nakvoja daugiabučio laiptinėje – tarnybos liepia laukti

Panevėžyje vieno daugiabučio gyventojai kelia aliarmą. Jų laiptinėje kaip išmestas šuo nakvoja pilnametystės sulaukusi buvusių vaikų namų auklėtinė. Gyventojai kaltina neva prastai dirbančias ir tarpusavyje nesusikalbančias tarnybas, šios atkerta, kad dėl našlaitės daro viską ir net daugiau. Bet ji – esą suaugęs žmogus, pagalbos nepriima, o priversti – negalima.

Ranka rašyto skelbimo santrauka tokia: „Gerbiami kaimynai, nepalikite neuždarytų lauko durų, nes į laiptinę ateina nakvoti svetima moteris“.

Ta svetima moteris, tai pilnametystės sulaukusi, buvusi vaikų namų auklėtinė, iki šiol gyvenusi to paties namo bute, kur yra bendruomeniniai vaikų namai. Kitaip tariant, daugiabutyje ji – ne visai svetima moteris.

„Turbūt suėjo 18 metų, nusikaltimų jokių nepadarė ir niekam paprasčiausiai nerūpi“, – svarstė daugiabučio gyventoja Ona.

LNK stop kadras.

„Visa supuvusi sistema, nėra ryšio tarp tarnybų, nėra bendradarbiavimo. Žmogus turi problemų ir niekam jis nerūpi“, – piktinosi daugiabučio gyventojas Valdas.

Gyventojai apie merginą žino iš anksčiau.

Todėl čia ne kartą būta greitosios, policijos. Pastaroji kviečiama ir dėl nakvynės laiptinėje, bet situacija nesikeičia. Ją išveža ir paleidžia.

„Šiandien verkiau iš to bejėgiškumo, kur kreiptis ir kaip padėti“, – sakė daugiabučio gyventoja Rima.

Buvusių vaikų namų, dabar socialinių paslaugų namų administracija tikina, kad dėl buvusios auklėtinės dėjo visas įmanomas pastangas ir sulaukus 18-os į gatvę nevarė.

LNK stop kadras.

„Pas mus vaikai turi galimybę gyventi iki 21 metų, kol mokosi pagal bendrojo lavinimo programą. Didžioji dalis vaikų tuo pasinaudoja“, – teigė vyriausioji socialinė darbuotoja Erika Kosej.

Tačiau mergina likti nenorėjo, pasirinko savarankišką gyvenimą. Bet tai nereiškia, kad rūpestis ja pasibaigė.

„Sudarėme su miesto savivaldybės Socialinės rūpybos skyriumi planą palydimajai globai. Tai reiškia, kad mergina mokosi, turi kambarį bendrabutyje, bet miesto socialinės tarnybos prižiūri“, – tęsė E. Kosej.

Su mokslais ne kažin kas, todėl kambarys bendrabutyje – ant plauko, antra vertus, jame mergina beveik nenakvoja.

„Mes bandėme su mergina susisiekti, iš pradžių pavyko, paskui buvo atotrūkis, nebeatsakydavo į skambučius, į žinutes“, – kalbėjo socialinių paslaugų centro direktorė Lina Kazokienė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Mergina – socialinių paslaugų centro klientė du mėnesius.

„Intensyviai buvo teikiamos tarpininkavimo paslaugos – tvarkytis pašalpas, pinigėlius... Taip pat ir su sveikatos priežiūros įstaigomis bendradarbiaujame“, – tęsė L. Kazokienė.

Bet realiai, mergina nesimoko, nedirba, renka išmaldą, nakvoja laiptinėje. Tarnybos nežino, kaip visa tai sustabdyti.

18-metei nustatytas nedidelis neįgalumas, neva dirbti, savimi pasirūpinti gali.

Tarnybos sako, kad reikia laukti. Gal žmogus pasikeis ir užsinorės pagalbos?

„Yra įvairios socialinio darbo metodikos, tame tarpe ir atsitraukimo metodika, vėliau vėl grįžtama. Galbūt, jei vienam specialistui nepavyko užmegzti ryšio, kitam specialistui pavyksta“, – tikino socialinių paslaugų centro direktorė.

Jokio spaudimo, juolab prievartinių priemonių esą kategoriškai negali būti ir nėra.



NAUJAUSI KOMENTARAI

JO moskoliu murziai

JO moskoliu murziai portretas
Landsbergis ir TS LK kalti , kad pilnametė merga atsisako [negyvena ] suteiktame bendrabutyje,nenori dirbti,nenori... net jai peršamai išmokai apiforminti.... TODĖL labai smagu visokiems atplaišoms kudakuoti kaipsugeba ju smirdintys žabtai.

na

na portretas
bet nei vieno neteko matyti ukro kalbančio tik rusiškai matyti miegančio laiptinėje, kiek tenka juos visus pakalbinti retai kuris dirba visi aprūpinti gyvenamuoju plotu, maistu, rūbais net sanatorijom...galbūt kaip daug kas rašo, kad mergina tingi dirbti, bet ji mūsų tautietė, bet kai vadinamas ukras-rusas atvažiavęs naudojasi mūsų mokesčių moėtojų pinigais ir 4 metus nedirba ką Jūs tautiečiai į tai?

Na

Na portretas
vaikų namus naikino, prikūrė " šeimynų". va ir rezultatas, kaip išauklėjo ta vadinamoji šeimyna, taip yra. Manau, kad tos šeimynos tik biznis, ar ne taip?Jei nemoka pinigų už tą vaiką, eik iš čia. Tų vaikų tolesnis likimas joms nerūpi.
VISI KOMENTARAI 66

Galerijos

Daugiau straipsnių