Kuršių marių „šumacheriai“ – nebaudžiami

Ant Kuršių marių ledo ne vienus metus savadarbiais keturračiais laigantys ventiškiai ir atvykėliai žvejai kol kas gali tik viduriniuoju pirštu pamojuoti inspektoriams, ketinantiems juos nubausti už važinėjimą ledu.

Ant Kuršių marių ledo ne vienus metus savadarbiais keturračiais laigantys ventiškiai ir atvykėliai žvejai kol kas gali tik viduriniuoju pirštu pamojuoti inspektoriams, ketinantiems juos nubausti už važinėjimą ledu.

Nėra teisės akto

Šilutės aplinkos apsaugos agentūros vedėja Galina Misevičienė aiškino, kad kol kas nėra jokio norminio dokumento, kuris reglamentuotų tokį važinėjimą ledu.

"Tokį teisės aktą pavesta parengti Aplinkos apsaugos agentūrai. O kol kas taikome tik Saugomų teritorijų įstatymą, kuriame numatyta, kad saugomose teritorijose yra draudžiama važinėti ne keliais", – aiškino G.Misevičienė.

Specialistė pastebėjo, kad Administracinių teisės pažeidimų kodekse (ATPK) yra numatytas straipsnis, išaiškinta atsakomybė, tačiau iki šiol nėra parengta tvarka, kuri reglamentuotų bet kokį ratuotą buvimą ant ledo.

Už saugomų teritorijų režimo pažeidimus numatoma bauda nuo 100 iki 300 litų, jei pažeidimą padarė pareigūnas, numatoma nuo 200 iki 600 litų bauda.

Aplinkosaugininkai mėgino keturračių, sniego rogių, kitokių visureigių vairuotojus bausti pagal šį straipsnį, tačiau tik Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje, o ji neapima visų marių.

Išeitų, kad per visas likusias marias ledu galima važinėti kaip nori ir kuo nori, nes nėra jokio dokumento, kuris leistų ar draustų tokias pramogas.

Pralaimi bylas

"Už neteisėtą važinėjimą žole, miško paklote ar vandens telkinio ledu taip pat yra baudžiama. Numatytas įspėjimas arba bauda nuo 50 iki 500 litų. Atrodytų, straipsnius mes turime ir galėtumėme bausti, tačiau surašant ATPK protokolą nurodomas dokumentas, kurį pilietis pažeidė, bei įrašoma ATPK numatoma nuobauda", – aiškino G.Misevičienė.

Užlipę ant marių ledo, aplinkosaugininkai negalėtų keturračių vairuotojų bausti už kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Stanislovas Sudeikis pripažino, kad dažnas mėginimas nubausti ledo trasų mėgėjus patiria fiasko.

"Oi, kiek tų bylų buvę. Teko pralaimėti. Atrodo, kad visi mes žinome, jog važinėti ledu negalima. Tačiau pradėjus aiškintis teisme paaiškėja, kad ATPK straipsnis yra, nuobaudos dydis yra, o papildomo teisės akto ir nėra", – dūsavo S.Sudeikis.

Mėginant nubausti už motorinių transporto priemonių neteisėtą važiavimą ledu, kyla diskusija.

"Niekur nėra išaiškinta, kas gali važiuoti ledu, kas ne ir kokioms transporto priemonėms tai yra draudžiama. Žmonės net klausia: o kas yra nelegalus važiavimas? Vadinasi, yra ir legalus", – teisinius baudų vingius aiškino S.Sudeikis.

Tikimasi, kad artimiausiu metu naujas teisinis dokumentas bus pateiktas svarstyti Vyriausybei.

Tikisi išimčių

Sulaukus naujų taisyklių, į kovą dėl savo gerovės kiltų ir Rusnės gyventojai, kurie pamario pievų ledu jau kelis metus iš eilės pasiekia žemyną savo automobiliams.

Pasiženklinę saugų kelio ruožą rusniškiai, važiuodami ledu, išvengia stumdymosi eilėse prie perkėlos arba negadina savo automobilių apsemtame kelio ruože ties Rusne.

"Nemanau, kad rusniškiams bus riesta. Gal bus numatytos išimtys? Reikėtų suprasti ir žvejus verslininkus arba numatyti išimtis tiems, kurie turizmo tikslais ledu važinėtų", – spėliojo S.Sudintas.

Tačiau Šilutės rajono savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas rėžė, kad jokiu būdu negalima važinėti ledu.

"Nėra čia vietos diskusijai. Jei ATPK numato baudas už važinėjimą ledu, ko dar čia bereikia?" – piktinosi R.Renčeliauskas.

Pareigūnas įsitikinęs, kad reikia laikytis įstatymų, o rusniškiams nereikėtų reikalauti išlygų.

"Važiavo ir važiuos. Ir prostitucija pas mus uždrausta, bet ji yra. Tai kodėl niekas nebaudžia?" – apie ledo "šumacherius" kalbėjo R.Renčeliauskas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių