- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Artėjant naujiems mokslo metams dalis tėvų jau suka galvas, kaip tinkamai suruošti vaikus į mokyklą. Ekspertai pastebi, kad vieną vaiką parengti mokyklai vidutiniškai atsieina apie 100–200 eurų, todėl dalijasi patarimais, kaip taupiai suktis daugiau nei vieną atžalą turinčiai šeimai.
Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Creditea“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa parodė, kad dažniausiai lietuviai (41 proc.) vienam vaikui parengti mokyklai išleidžia 101–200 eurų.
Iškart po jų rikiuojasi 50–100 eurų išleidžiantys 26 proc. tautiečių. Vis dėlto 18 proc. apklaustųjų nurodė išleidžiantys 201–300 eurų, o 11 proc. – daugiau nei 300 eurų. Tik vos 4 proc. teigė išleidžiantys mažiau nei 50 eurų.
Vaiko parengimas mokyklai gali kaip reikiant patuštinti daugiau nei vieną atžalą auginančios šeimos piniginę. Todėl labai svarbu savo išlaidas ir reikalingų pirkinių sąrašą planuoti iš anksto, o ne palikti paskutinei minutei.
Tėveliai galėtų pagalvoti ir apie mainymąsi nebereikalingais, tačiau dar tinkamais naudoti vaikų daiktais užuot pirkę naujus.
Kaip sumažinti išlaidas
Atlikite inventorizaciją namuose. Pirmiausia drauge su vaikais iškraustykite visus stalčius, spintas ir peržiūrėkite, ką jau turite. Galbūt namuose yra dar iš praeitų metų užsilikusių arba vyresnio vaiko nepanaudotų sąsiuvinių, rašiklių ar kitų mokyklinių priemonių? Susidarykite sąrašą visko, ką turite.
Sudarykite pirkinių sąrašą. Sudarykite sąrašą priemonių, kurias reikia įsigyti, ir būtinai jo laikykitės. Venkite impulsyvių, neplanuotų pirkinių. Pradžioje stenkitės pirkti tik tai, kas būtina, – palaukite, kol vaikas pradės eiti į mokyklą ir paaiškės, ko dar jam iš tiesų trūksta. Taip išvengsite nereikalingų pirkinių.
Atnaujinkite daiktus. Jei kai kurios mokyklinės priemonės nusidėvėjusios, tačiau dar tinkamos naudoti, galite pabandyti jas atnaujinti. Pavyzdžiui, perdažyti ar persiūti seną pieštukinę.
Apsilankykite blusturgiuose. Pasidomėkite, ar jūsų apylinkėse nėra blusturgių, arba panaršykite platformose, kuriose parduodami dar labai geri daiktai iš antrųjų rankų. Neverta pirkti brangių naujų drabužių ar daiktų, kuriuos vaikai greitai išauga arba sunaudoja.
Organizuokite mainus. Pasikalbėkite su savo mokyklos bendruomene arba kaimynystėje gyvenančiais tėvais – galbūt jie turi kažkokių priemonių ar drabužių, kurie jų vaikams jau nebereikalingi? Drauge galite suorganizuoti daiktų mainų turgelį.
Apsipirkite grupėse. Drauge su kitais tėvais organizuokite grupinį apsipirkimą. Kartais tam tikrus daiktus perkant urmu galima gauti didesnių nuolaidų.
Rūpinkitės kokybe. Kai kuriuos daiktus, kuriuos vaikas naudos ilgiau, pavyzdžiui, kuprinę, verta pirkti brangesnius, tačiau kokybiškus. Tuomet nereikės kasmet pirkti vis naujų.
Apsipirkite iš anksto. Nepalikite apsipirkimo paskutinei minutei, nes tada sunkiau rasti nuolaidų ar gerų pasiūlymų. Naudokitės nuolaidų kortelėmis, lojalumo programomis.
Pirkite internete. Prieš įsigydami daiktą, patikrinkite jo kainą internetinėse parduotuvėse – dažnai prekių ten galite rasti pigiau nei fizinėse parduotuvėse. Apskritai pirkti prekes internetu yra gana neblogas sprendimas – nereikia vykti į parduotuvę, kur jūsų dėmesį blaško įvairių prekių ir reklamų gausybė.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Seimas svarsto atnaujintą Lietuvos ir Latvijos susitarimą dėl greitosios pagalbos
Seimas po pateikimo pritarė atnaujintam susitarimui dėl greitosios medicinos pagalbos teikimo Lietuvos ir Latvijos pasienio teritorijose. ...
-
Lietuvai – rekomendacijos įkurti LGBT lygybės darbo grupę, skatinti romų įtrauktį5
Europos komisijos prieš rasizmą ir netoleranciją (ECRI) spalį paskelbtoje ataskaitoje, Lietuvos valdžios institucijos raginamos įsteigti nuolatinę LGBT lygybės darbo grupę ir užtikrinti geresnes galimybes romų tautybės žmonėms gauti i&scaro...
-
Grįžta prie klausimo dėl nemokamų pietų visiems pradinukams: kodėl jo reiktų?
Naujos sudėties parlamentinis Švietimo ir mokslo komitetas svarstys buvusios kadencijos Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ iniciatyvą nemokamai maitinti visus pradinukus. ...
-
Lietuva Ukrainai perdavė generatorių, šarvuočių dalių, įvairių ginklų
Ukrainą pasiekė elektros generatorių, atsarginių dalių šarvuočiams M113 ir įvairių ginklų bei jų dalių siunta, sekmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Sinoptikai praneša orus, o gyventojai dalijasi: įspūdingas dangus šį rytą
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba dalijasi šios dienos orų prognoze. ...
-
Pradedama nauja paramos Ukrainai iniciatyva „ApaRatai“
Asociacija „Lygiai“ pradeda naują paramos Ukrainai iniciatyvą „ApaRatai“, kuria siekiama užtikrinti moterims reikalingą medicininę pagalbą. Organizatorių teigimu, už žmonių suaukotas lėšas tikimasi nupirkti ultra...
-
Vilniuje nelieka raitosios policijos: priežastys – dvi4
Dėl mažo efektyvumo ir finansinių priežasčių, Vilniuje planuojama atsisakyti raitosios policijos, sekmadienį pranešė LRT radijas. ...
-
Ministerija parengė standartą ligoninėms: kaip pasiruošti galimoms grėsmėms?
Kilus ekstremaliai situacijai ar krizei šalies ligoninių skubios pagalbos, intensyviosios priežiūros, sterilizavimo, rentgeno ar kiti diagnostikos skyriai, operacinės, vaistinės bei laboratorijos turėtų būti aprūpintos elektros tiekimu mažiaus...
-
Lapkričio 24-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Lapkričio 24-oji, sekmadienis, 47 savaitė. ...