Lietuvos ambasada Japonijoje dalį funkcijų laikinai perkelia iš Tokijo į Osaką

Lietuvos ambasada Japonijoje dalį funkcijų laikinai vykdys Osakos mieste - į jį kuriam laikui perkeliama dalis ambasados darbuotojų, išnuomojamos papildomos patalpos.

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM), Osakoje Lietuvos diplomatai dirbs, kol bus neaiški po incidentų Japonijos atominėse elektrinėse susiklosčiusi saugumo situacija.

Lietuvos ambasada Japonijoje yra įsikūrusi šalies sostinėje Tokijuje. Pasak URM, atstovybių personalą iš Tokijo yra laikinai iškėlusios ir kai kurios kitos Europos Sąjungos šalys.

Ministerijos teigimu, ambasada Tokijuje toliau vykdo konsulines funkcijas ir aptarnauja Lietuvos piliečius.

Osaka yra už maždaug 400 kilometrų į pietus nuo Tokijo, kuris yra daugiau nei už 200 kilometrų nuo Fukušimos. Netoli pastarojo miesto esančioje atominėje elektrinėje po kovo 11-osios žemės drebėjimo ir cunamio įvyko didelė avarija, kurios likvidavimas vyksta iki šiol.

Šiuo metu Lietuvos piliečiams rekomenduojama nevykti į Japoniją, kurioje tebesitęsia stichijos sukelta branduolinė krizė.


Šiame straipsnyje: Japonijos ambasada

NAUJAUSI KOMENTARAI

pppppp

pppppp portretas
ambasados sprunka - vadinas, radiacija didesnė negu skelbiama "nepavojinga", ir/arba oficialia japonų valdžios informacija ir veiksmais niekas seniai netiki. Bet kuriuo atveju, visgi galėtų imtis žingsnių kad ir paprasti žmonės gautų teisingą info, o ne slėpti, tai mažų mažiausiai nesąžininga. Jau net mūsų spaudoje seniai išnyko bet kokie straipsniai apie padėtį japonų elektrinėse, išskyrus nereikšmingas smulkmenas

Kęstas

Kęstas portretas
Protingas mokosi iš savo ir kitų klaidų. Pasirodo Japonijoje Fukushima 1 kiekvienas atominis reaktorius priklauso nuo elektros, kad būtų aušinamas, nesusprogtų ir neužterštų aplinkos. Jei tos elektros nebegauna (žemės drebėjimo pasekmės ar teroristinis antpuolis, sunaikinantys laidus), tai tas reaktorius pasidaro pavojingas žmonėms, kurie gyvena prie jo, nes išsiskirianti šiluminė energija daro jį nesuvaldomu. Kai kurie svajotojai tiki, kad visi japonų reaktoriai buvo seni, kad nepakankamai greitai išsijungė. Išsijungė jie labai greitai, dar prieš cunamį. Bet ir išjungtus reikia aušinti. Ir senus, ir naujus reaktorius. Visokius. Jei nėra elektros, tai nėra aušinimo. Išjungti reaktoriai,ir seni, ir nauji, be elektros perkaista ir daro tai, ką dabar daro tie nelemti japoniški. Kiek būdų egzistuoja Lietuvoje, kad prapultų elektra? Kas gyventų prie naujų lietuviškų reaktorių? Mano vargšė mažutė lietuvių tauta. Ji jau ir taip nyksta akyse. Trūksta jai tik pastatyti nuo elektros priklausomą branduolinį katilą pašonėje. Vokiečiai įdėmiai žiūri į japonų problemas. Vokiečiai vyriausybės lygyje ir laikraščių pirmuose puslapiuose svarsto dar ryžtingiau branduolinės energetikos reikalingumą Vokietijoje. Vokiečiams bepigu. Jie moka savimi pasirūpinti. Lietuviai gi yra raminami, kad geri dėdės ir tetos Lietuvoje įdėmiai seka, kad branduolinių atliekų debesys neateitų iš Japonijos į Lietuvą. Blogiausiu atveju kelios galingos moteriškės nupūs tuos debesis šalin. Ar tokio aptarimo mums dabar reikia? Kodėl mūsų valdžia ir spauda tyli? Tokia informacija sujaukia taip vadinamos energetinės nepriklausomybės planus. O tie planai yra svarbesni už tautos išlikimą, nes leidžia vogti ir apie rusų grėsmę rėkti. Iš brangesnio statybų projekto daugiau pavagiama. Ko daugiau reikia? Blogiausiu atveju, pastačius elektrinę, elitas pasitrauktų kur toliau į užsienį prie prisivogtų milijonų. Daug kas bėdavoja dėl rusų atominių projektų. Be reikalo. Tai, ką daro rusai, yra rusų reikalas. Rusijoje mes daugiau nieko nepakeisim. Tai dabar yra svetima mums šalis. Mes už rusų valdžią nebalsuojam. Už mūsų valdžią mums tenka balsuoti. Už mūsų valdžios veiksmus mes visi atsakome.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių