Lenkijoje nerimsta protestai dėl Lietuvoje priimto Švietimo įstatymo

Varšuvoje tęsiasi protestai prieš mūsų šalyje priimtą Švietimo įstatymą, pagal kurį tautinių mažumų mokyklose atsiras daugiau dalykų dėstomų lietuvių kalba. Anot Lenkijoje dirbančių diplomatų, Lietuvos tautinių mažumų klausimas, artėjant Seimo rinkimams Lenkijoje, tik aštrės.

Plakatais su užrašais „Stop lenkų diskriminacijai Lietuvoje“ buvo pasitikti lenkai ir lietuviai, kurie rinkosi į profesoriaus Vytauto Landsbergio koncertą Varšuvos Šopeno muzikos akademijoje, informuoja LTV naujienų laida „Šiandien“. 

Anot Lietuvos diplomatų, dažniausiai protestuoti dėl Lietuvos lenkams nepalankaus Švietimo įstatymo, numatančio daugiau pamokų lietuviškai tautinių mažumų mokyklose, kviečia organizacija „Kresy“, garsėjanti radikaliais nacionalistiniais pareiškimais. Patys organizacijos nariai Lietuvos televizijos žurnalistų vengė.

„Pavyzdžiui vakar buvo dalijami kažkokie lapeliai. Kai paklausi žmonių, ar jūs žinote, ką nors apie lietuvišką švietimo įstatymą, jie sako, kad nežino. Vadinasi, žmonės gauna pinigų, kad dalintų lapelius ir ragintų neramumus“, – aiškino Lietuvos ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė.

„Aš niekaip nesuprantu to pasipriešinimo ir pasipiktinimo. Man atrodo, kad jis yra iracionalus. Aš manyčiau, kad tas įstatymas yra naudingas tautinėms mažumoms, kad jos privalės išmokti valstybinę kalbą kaip visa visuomenė Lietuvoje“, – tvirtino Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Irena Gasperavičiūtė.

Anot Lietuvos diplomatų Varšuvoje, kaimyninės šalies gyventojų neigiamą nuomonę dažnai lemia spauda. O Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovo, europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio pareiškimus apie esą skriaudžiamą tautinę mažumą Lietuvoje, savo rinkimų kampanijoms išnaudoja lenkų politikai.Ypač artėjant Lenkijos seimo rinkimams.

„Aš manau, kad V. Tomaševskio pasisakymas, jo interviu yra dalis rinkiminės kampanijos Lenkijoje. Kai jiems naudinga, tai jie kalba apie pavardžių rašymą, kai jiems naudinga, jie kalba apie švietimą. Jeigu tas nepraeis – jie ištrauks žemės gražinimą“, – tvirtino L. Zakarevičienė.

Per porą mėnesių lenkai organizavo ne vieną piketą prie Lietuvos garbės konsulatų Gdanske ir Katovicuose, kelis kartus nepasitenkinimą lietuviško švietimo įstatymu reiškė ir Varšuvoje, prie Lietuvos ambasados.

Kitas lenkų piketas Varšuvoje numatytas šeštadienį.


Šiame straipsnyje: LenkaiŠvietimo įstatymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

mizantropas

mizantropas portretas
prie Lenkijos atstovybės susirinkime irgi su plakatais "Kodėl skriaudžiami lietuviai savo etninėse žemėse Lenkijoje?", Kada Punskas, Suvalkai ir kitos lietuviškos žemės išsivaduos iš lenkijos jungo? ir pan. Priešą mušti reikia jo paties ginklu.

Tomaševskio priešams

Tomaševskio priešams  portretas
Sėdit, prisidirbę į kelnes. Bedarbystė Lietuvoje yra, kaip buvo Didžiosios Depresijos laikais. Sunaikinot aukštąsias mokyklas, sukurtas ne jūsų.Išsivažinėsit po užsienius. Vėl Vilniaus krašte liks vieni lenkai. Esate naivūs galvijai, tinkantys tik klausyti Kubiliaus pasakas, kas čia bus, praėjus dar dvidešimt metų.

tutejszy

tutejszy portretas
kad lietuviai taip gintu isdraskyta Tevyne....
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių