K.Prunskienės partija į Seimą nusiteikusi žengti su partneriais

Lietuvos liaudies partijos vadovė Kazimira Prunskienė sąskrydyje išsakė siekį būsimuose Seimo rinkimuose dalyvauti išvien su socialdemokratais.

Nekvietė tik konservatorių

Raseinių rajone, kaimo turizmo sodyboje surengtame dviejų dienų sąskrydyje be sportinės-kultūrinės programos aptartos ir aktualijos. Į renginį buvo kviesti ir kitų partijų atstovai. Kaip „Kauno dienai“ sakė partijos pirmininkė profesorė K.Prunskienė, kvietimas neišsiųstas tik konservatoriams.

„Kadangi jie mūsų nekviečia, ir mes jų nekviečiame. Gal ateityje tai susireguliuos, vis tik gyvename vienoje valstybėje. Reikėtų ne vien oponuoti, bet ir bendrauti“, - pridūrė ji.

Pasveikinti sąskrydžio dalyvius atvyko du Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai, vienas jų atvežė partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus linkėjimus.

„Esame nusiteikę siekti bendradarbiavimo su socialdemokratais“, - vėliau žurnalistams teigė K.Prunskienė. Pasak jos, neformalioje aplinkoje su A.Butkevičiumi buvo aptartos galimos bendradarbiavimo formos.

Telefonu K.Prunskienę pasveikino Viktoras Uspaskichas, mat jo vadovaujama partija tuo pačiu metu surengė sąskrydį ir jis negalėjo dalyvauti.

Su gėlėmis atvyko Lietuvos pensininkų partijos pirmininkas Vytautas Kadžys bei Lietuvos laisvės sąjungos vadovas Vytautas Šustauskas. Pastarasis viešai paskelbė, kad paskutinį kartą prisistatantis kaip Lietuvos laisvės sąjungos vadovas, mat toliau ketina veikti po kitos, naujai steigiamos politinės jėgos pavadinimu.

Tikisi grįžti į Seimą

„V.Šustauskas dažnai apsilanko mūsų sąskrydžiuose, neturime kokių nors principinių nesutarimų dėl politinių pozicijų. Paprasčiausiai jų veikimo būdas, žanras yra kitoks. Žinoma, iš jo pusės gal būtų buvęs nusiteikimas prisijungti kaip nors, bet manome, kad jie (Lietuvos laisvės sąjunga – red. past.) yra seniai veikiantys, turi savo liniją, įvaizdį. Mūsų partija kitokia, linkusi į profesionalumą. Nepraktikuojame radikalesnių oponavimo būdų“, - komentavo K.Prunskienė.

Kuomet V.Šustauskas veiks naujoje partijoje išvien su prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našle Kristina Brazauskiene, profesorės spėjimu, politinės jėgos pobūdis gali keistis.„Mes atviri dialogui. Kas ten žino, į ką čia viskas išsirutulios. Nemanau, kad tai bus visiškai A.M.Brazausko linijos partija, nes to reikia siekti eilę metų. Tačiau „brazauskiško“ elemento, santūrumo, daugiau dialogo žanro su Kristinos atėjimu gali būti“, - svarstė pašnekovė.

„Pakvietimą gavau ir atvažiavome pasižiūrėti. Laikas parodys“, - apie ateities ketinimus „Kauno dienai“ tepasakė V.Šustauskas. Sveikindamas sąskrydžio dalyvius nuo scenos jis sakė turįs viltį po ateinančių Seimo rinkimų „sėdėti šalia profesorės“.

Partijos sąskrydyje K.Prunskienė prasitarė, kad artimiausiuose Seimo rinkimuose dalyvauti vieniems būtų rizikinga, tačiau galimos bendradarbiavimo formos su kitomis partijomis dar nėra aiškios. Galimybės jungtis su kokia kita partija kol kas nesvarstomos.

Profesorė pageidautų, kad jos vadovaujama politinė jėga, bendradarbiaudama su kita partija, išliktų autonomiška. Mat, jos įsitikinimu, Lietuvos liaudies partija, turi savitą veiklos pobūdį, visų pirma siekia ekonominio Lietuvos atsigavimo stiprindama tarptautinius ryšius.

Draugaus su Kazachstano partija

Sąskrydžio metu partijos taryba pritarė memorandumui, kad Lietuvos liaudies partija bendradarbiautų su Kazachstano respublikos Liaudies – demokratine partija „Nur Otan“.  Profesorė teigė aktyviai prisidedanti stiprinant Lietuvos verslo pozicijas ir kaimyninėse Rusijoje bei Baltarusijoje, taip pat tolimesniuose regionuose – Tatarstane, Baškirijoje, Čiuvašijoje.

Kazachstanas, pasak K.Prunskienės, turi ką pasiūlyti Lietuvai. „Pasiūlymai partinio bendradarbiavimo kontekste gali būti rimtai priimti. Palankioje atmosferoje mūsų verslas gali turėti daugiau patikimų, stiprių rinkų“, - įsitikinusi ji.

Memorandume sakoma, kad šalys konsultuosis ir keisis informacija aktualiais Kazachstano ir Lietuvos  visuomeninio-politinio ir ekonominio vystymosi, dvišalių ir tarptautinių santykių klausimais, dalinsis patirtimi partinės statybos, organizacinio darbo, kadrų mokymo ir rengimo, įstatymų leidybos ir vykdomosios valdžios institucijų veiklos, jaunimo politikos, tarptautinių ir ekonominių ryšių bei kitose srityse.

Pasirašiusios sutartį, šalys ketina reguliariai keistis įvairių lygių partinėmis delegacijomis, rengs ekspertų susitikimus, kitus dvišalius susitikimus. Artimiausiu metu planuojamas Kazachstano atstovų vizitas į Lietuvą. Tiesa, akcentuojama, kad memorandumas nėra įpareigojančio teisinio pobūdžio ir išskirtinai išreiškia šalių abipusį suinteresuotumą bendradarbiauti.


Šiame straipsnyje: Prunskienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

nacius

nacius portretas
KAIP SUPRASTI NUSITEKUSI.

Žemaitis

Žemaitis portretas
Prasideda komunistinis saulėtekis.

kaunas

kaunas portretas
nu ir raso
VISI KOMENTARAI 34

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių