Kariuomenė įspėja: didžiausias dezinformacijos lizdas – „Telegram“

Nors po Rusijos pradėtos karinės invazijos į Ukrainą dezinformacijos apie Lietuvą pastebima mažiau, vis dėlto fiksuojamos naujos sklindančių melagienų tendencijos, teigia Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas. Departamentas įspėja, kad kone didžiausiu dezinformacijos lizdu tapo platforma „Telegram“.

„Melagingos informacijos apie Lietuvą pastebima gerokai mažiau, galimai tam turėjo įtakos tai, jog dalis propagandinių kanalų, kurie labiau žinomi Lietuvoje, tapo sunkiai arba visai neprieinami. Tiesa, nors srautas sumažėjo, jis neišnyko – matome nemažai turinio, kuriame perteikiami jau matyti naratyvai, pavyzdžiui, kad Lietuva yra rusofobiška valstybė, tik naudojant aštresnę, agresyvesnę retoriką“, – penktadienį Eltai sakė Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento specialistai.

Jų teigimu, pagrindinė platforma, kurioje fiksuojama daugiausiai dezinformacijos, esą Rusijos karas tėra Vakarų informacinis karas prieš Maskvą, tai kanalas „Telegram“.

„Didžiausias dezinformacijos lizdas turbūt būtų „Telegram“. Teko aptikti kanalus, kuriuose neigiami faktai, paaiškinant, jog tai tėra Vakarų informacinis karas prieš Rusiją. O anglakalbiuose tinkluose, pavyzdžiui, „Twitter“, yra gerokai mažiau priešiškos informacijos“, – nurodo Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas.

Didžiausias dezinformacijos lizdas turbūt būtų „Telegram“. Teko aptikti kanalus, kuriuose neigiami faktai, paaiškinant, jog tai tėra Vakarų informacinis karas prieš Rusiją.

Taip pat departamento specialistai įspėja, kad tokie vandalizmo aktai, kaip paminklų sovietiniams kariams išniekinimas, taip pat tampa įrankiu Rusijos propagandai kurti.

„Kaip ir buvo galima tikėtis, kiekvienas incidentas yra itin stipriai išnaudojamas propagandistų. Ar tai būtų incidentas, kuomet buvo aplieta Rusijos Federacijos ambasados tvora, ar sovietinių paminklų išniekinimas. Toks turinys sklinda ne tik per vietinius propagandistus kaip „Sputink“ ar „Baltnews“, bet ir tokius žiniasklaidos gigantus kaip TASS“, – akcentuoja institucijos specialistai, kartu pridurdami, kad ir šalies lyderių pasisakymai yra išnaudojami propagandiniais tikslais.

„Taip pat labai išnaudojami bet kokie mūsų lyderių pasisakymai, siekiant toliau vaizduoti Lietuvą kaip nereikšmingą, rusofobišką. Bandoma sumenkinti mūsų lyderius naudojant etikečių lipdymą bei bandymą vaizduoti, jog paprasti piliečiai yra prieš juos“, – nurodo departamentas.

Taip pat, anot specilistų, pastebimos ir naujos tendencijos – suaktyvėjo vaizdavimas Lietuvos, kaip draudžiančios žodžio laisvę, vykdančios aktyvią propagandinę kampaniją, bei pastebima daugiau turinio, nukreipto prieš NATO ir ES.

„NATO vaizduojamas kaip pagrindinis kaltininkas dėl vykstančio karo („specialiosios operacijos“), nepalikęs kitos išeities, taip pat kalbama apie tai, jog jei Rusijos Federacija nebūtų pradėjusi imtis veiksmų, tokiu atveju NATO būtų ėmusis agresijos prieš Donecko ir Luhansko žmones jau kitą dieną, daugiau kalbama ir apie ES kaip agresorės vaidmenį – tiek dėl paramos Ukrainai, tiek dėl to, jog „užsimerkė prieš ukrainiečių vykdomą genocidą“, – pastebi Strateginės komunikacijos departamentas.

ELTA primena, kad Rusijai ankstų vasario 24-osios rytą įsiveržus į Ukrainą, Lietuvos radijo ir televizijos komisija pranešė, kad dėl skleidžiamos karo propagandos ir karo kurstymo stabdo 6 rusiškus kanalus. Privatūs retransliuotojai taip pat informavo, kad stabdys dešimčių rusiškų kanalų retransliavimą.

Europos Sąjunga trečiadienį uždraudė Rusijos valstybinės žiniasklaidos priemonių RT ir „Sputnik“ transliacijas, nes tai yra plataus masto sankcijų dėl prezidento Vladimiro Putino invazijos į Ukrainą paketo dalis.


Šiame straipsnyje: kariuomenėdezinformacijamelagienosTelegramkaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių