Kancleris: Seime gali apsilankyti žmonės net su kriminaline praeitimi

Seime darosi nebesaugu, mat į jį patekti gali kone bet kas – netgi asmenys su kriminaline praeitimi. Seimo nariams yra grasinama, varstomos jų kabinetų durys, kai kurių asmenų, patekusių į parlamentą, tenka ieškoti netgi iki vakaro. Apie tokią situaciją parlamento rūmuose prabilo Seimo kancleris Jonas Milerius.

Kanclerio teigimu, birželį Seime buvo ypač nesaugu. O dėl to kalti patys Seimo nariai, leidimus į parlamento rūmus išrašantys bet kam.

„Vienas Seimo narys išrašo nuo 30 iki 40 leidimų – visiems, kas pageidauja. Tarkime, prie Seimo būriuojasi žmonės, ateina parlamentaras ir pasiūlo savo paslaugą“, – dėstė J.Milerius.

Esą taip elgiasi ne vienas Seimo narys. Jis priminė, kad būta atvejų, kai vienam piliečiui keli Seimo nariai išdavė netgi du leidimus, o šis, patekęs į Teisės ir teisėtvarkos komitetą, jo nariams ėmė grasinti.

„Ne per seniausiai vienas pilietis įėjo pas vieną parlamentarą, pradėjo triukšmauti. Buvo iškviesta apsauga, jis iš kabineto dingo, o mes iki vakaro neradome jo rūmuose. Taigi mes nerimaujame dėl jūsų pačių saugumo“, – Seimo etikos sargus informavo J.Milerius.

Jis nurodė, kad pagal galiojančias Seimo valdybos patvirtintas taisykles, leidimus turinčių asmenų neįleisti į Seimo rūmus – negalima.

J.Milerius kaip pavyzdį nurodė antradienio įvykius Seime, kuomet čia susirinko teisėjos Neringos Venskienės šalininkai. Parlamentas tądien sprendė teisėjos teisinės neliečiamybės atėmimo klausimą.

„Vakar balkone buvo ne vienas teistas žmogus ir su kriminaline biografija“, – kalbėjo J.Milerius. Esą tokią informaciją jam pateikė Vadovybės apsaugos departamentas.

„Vakar buvo didelis iššūkis ir mes bijojome, kad kas nors neatsitiktų“, – prisipažino Seimo kancleris.

Jam antrino kelios Seimo konservatorės. Antai Rūta Rutkelyte prisipažino, kad tąsyk jautėsi taip, lyg geležinkelio stotyje.

J.Milerius skundėsi ir dėl Seime nuolat vykstančių renginių. Kai kurių Seimo narių prašymu čia nuolat organizuojami įvairūs visuomeniniai renginiai, už kuriuos moka Seimo kanceliarija.

Maža to, jei, pavyzdžiui, yra rengiama spaudos konferencija, dar prašoma ją filmuoti ir transliuoti, po to reikalaujama padaryti renginio stenogramas ir pan. J.Milerius informavo, kad tam tiesiog trūksta laiko. Be to, kai kurie organizuojami renginiai, konferencijos – akivaizdžiai priešrinkiminiai.

Taigi Seimo kancleris paprašė tobulinti arba taisyti patekimo į Seimą taisykles. Seimo Etikos ir procedūrų komisija priminė, kad dėl to gali spręsti Seimo valdyba ir kancleriui pasiūlė pateikti rekomendacijas. Vienas nuskambėjusių pasiūlymų – apriboti kai kuriems Seimo nariams galimybę išduoti leidimus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

oho

oho portretas
kai kurie Seimo nariai irgi su kriminaline praeitimi....

ne tik kai kurie

ne tik kai kurie portretas
taciau dauguma su dabartine kriminaline padetim :-)

Gintaras

Gintaras portretas
Ne tik su kriminaline praeitimi, bet ir klounai kuriu vaikams niekada nekviesciau Koks seimas tokia ir tvarka salyje. O sitas klounas galva tegul i stala patranka, gal protas ugris??? Pagal ji ideina, kad teisti zmones ne Lietuvos pilieciai ir lankyti Seimo negali?.. Kas toliau teistiems uzdarysime muziejus??
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių