- Margiris Meilutis, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris teigia, kad policijos pasiruošimą susitvarkyti su koronaviruso keltais iššūkiais ir darbą karantino metu galima vertinti stipriu aštuonetu.
„Jei taip savikritiškai galvojant, parašyčiau greičiausiai aštuonetą stiprų dešimtbalėje sistemoje, kaip mes susitvarkėme“, – penktadienį policijos surengtoje konferencijoje sakė E. Šileris.
Pasak jo, šalyje įvedus karantiną, policijoje buvo kilęs „lengvas chaosas“, tačiau vėliau, sudarydama COVID-19 veiksmų planą, ji „didžiąja dalimi pataikė su priemonėmis“.
„Manau galima pasidžiaugti, kad dėka susitelkusios bendruomenės, susitelkusių mūsų darbuotojų tiek laisvai samdomų, tiek statutinių, tiek visų kitų, išties, mes susitvarkėme su tuo uždaviniu“, – teigė generalinio komisaro pavaduotojas.
Anot jo, organizuojant policijos patrulių darbą, buvo laikomasi principo „trys kontaktai per dieną, penki – per savaitę“, taip pat policija organizavo darbą pamainomis, pareigūnams keičiantis kas dvi savaites.
E. Šileris taip pat atkreipė dėmesį, kad policijai teko „itin taupiai“ naudoti asmens apsaugos priemones. Anot jo, dirbdama karantino sąlygomis policija teturėjo „8 tūkst. respiratorių, o poreikis dienai buvo keli tūkstančiai“. Tačiau vėliau, anot jo, atsargų trūkumą pavyko išspręsti.
„Tai kas, kad sutartis turėjome pasirašę. Sako, kad atveš pirmadienį ir atveža už dviejų savaičių pirmadienį“, – pasakojo jis.
Pasak E. Šilerio, prasidėjusi krizė taip pat parodė, kad anksčiau priimtais įstatymais buvo ruošiamasi mažo viruso židinio suvaldymui ir virusui pasklidus visoje šalyje aiškiai trūko tiek kompetencijos, tiek specialistų.
„Šiuo atveju židinį turime iki šios dienos, tai yra visa Lietuva, visa teritorija. Kolegų iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro kompetencijos ir fizinių resursų tikrai ryškiai nepakako“, – teigė jis.
Jis pasidžiaugė, jog Lietuva išvengė kitose valstybėse taikytų griežtesnių apribojimų, pavyzdžiui, draudimo gyventojams nutolti daugiau nei 100 metrų nuo gyvenamosios vietos.
„Susirgimų skaičius yra minimalus ir valstybė tikrai gerai susitvarkė su šia pandemija – turime vienus geriausių rezultatų pasaulyje ir tikrai neturėjome žiauriausių karantino apribojimų“, – sakė jis.
Kaip sėkmingai įveiktą iššūkį jis įvardijo ir policijos darbą per Velykų savaitgalį, kuomet buvo ribojamas judėjimas į miestus ir miestelius.
Kaip svarbiausias policijos išmoktas pamokas E. Šileris įvardijo sugebėjimą karantino metu susitelkti į prioritetus, didelį dėmesį teiktą komunikacijai, tai pat – procesinius veiksmus nuotoliniu būdu.
„Iš pat pradžių atrodė, tai neveiks, kaip įmanoma žmogų apklausti nuotoliniu būdu? Kas pasirašys, kaip aš jam į akis pasižiūrėsiu? Išmokome tą daryti, tas dalykas juda ir labai tikiuosi, kad tai bus šios pandemijos išmoktoji pamoka, kad kuo daugiau technologijos yra ne priešas, o draugas“, – sakė jis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Seimas svarsto atnaujintą Lietuvos ir Latvijos susitarimą dėl greitosios pagalbos
Seimas po pateikimo pritarė atnaujintam susitarimui dėl greitosios medicinos pagalbos teikimo Lietuvos ir Latvijos pasienio teritorijose. ...
-
Lietuvai – rekomendacijos įkurti LGBT lygybės darbo grupę, skatinti romų įtrauktį5
Europos komisijos prieš rasizmą ir netoleranciją (ECRI) spalį paskelbtoje ataskaitoje, Lietuvos valdžios institucijos raginamos įsteigti nuolatinę LGBT lygybės darbo grupę ir užtikrinti geresnes galimybes romų tautybės žmonėms gauti i&scaro...
-
Grįžta prie klausimo dėl nemokamų pietų visiems pradinukams: kodėl jo reiktų?
Naujos sudėties parlamentinis Švietimo ir mokslo komitetas svarstys buvusios kadencijos Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ iniciatyvą nemokamai maitinti visus pradinukus. ...
-
Lietuva Ukrainai perdavė generatorių, šarvuočių dalių, įvairių ginklų
Ukrainą pasiekė elektros generatorių, atsarginių dalių šarvuočiams M113 ir įvairių ginklų bei jų dalių siunta, sekmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Sinoptikai praneša orus, o gyventojai dalijasi: įspūdingas dangus šį rytą
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba dalijasi šios dienos orų prognoze. ...
-
Pradedama nauja paramos Ukrainai iniciatyva „ApaRatai“
Asociacija „Lygiai“ pradeda naują paramos Ukrainai iniciatyvą „ApaRatai“, kuria siekiama užtikrinti moterims reikalingą medicininę pagalbą. Organizatorių teigimu, už žmonių suaukotas lėšas tikimasi nupirkti ultra...
-
Vilniuje nelieka raitosios policijos: priežastys – dvi4
Dėl mažo efektyvumo ir finansinių priežasčių, Vilniuje planuojama atsisakyti raitosios policijos, sekmadienį pranešė LRT radijas. ...
-
Ministerija parengė standartą ligoninėms: kaip pasiruošti galimoms grėsmėms?
Kilus ekstremaliai situacijai ar krizei šalies ligoninių skubios pagalbos, intensyviosios priežiūros, sterilizavimo, rentgeno ar kiti diagnostikos skyriai, operacinės, vaistinės bei laboratorijos turėtų būti aprūpintos elektros tiekimu mažiaus...
-
Lapkričio 24-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Lapkričio 24-oji, sekmadienis, 47 savaitė. ...