Ar šeima – būtinai tik vyras, žmona ir vaikai?

Nors po skyrybų vaikų globa paprastai atitenka motinai, filologas Virginijus Gasiliūnas nusprendė kitaip. „Pasakiau, kad galiu pasirūpinti vaikais, o ji gali pradėti gyventi su kitu vyru“, – LRT RADIJUI pasakoja jis. Gyvenimo „netradicinėje“ šeimoje patirtimi dalijasi ir homoseksualios orientacijos neslepianti Ausma, dirbanti muzikos mokytoja bei vadovaujanti bažnyčios chorui. Anot jos, pamažu keičiasi visuomenės ir netgi Bažnyčios požiūris į homoseksualius žmones.

V. Gasiliūnas prisimena savo draugystės su buvusia žmona pradžią. Pirmasis sūnus gimė, kai Virginijui buvo 22-eji, o žmona buvo trejais metais jaunesnė. Jauna šeima gyveno su žmonos tėvais. Po šešerių su puse metų gimė dar vienas sūnus.  Vėliau, po beveik dešimtmečio gyvenimo kartu, poros keliai išsiskyrė.

„Nežinau kodėl, bet taip susiklostė, jog žmona nusprendė, kad mums nereikėtų gyventi kartu. Maždaug po pusmečio vyko didžiosios derybos – kas vis dėlto globos vaikus. Kadangi likau vienas, pasakiau, kad galiu pasirūpinti vaikais, o ji gali pradėti gyventi su kitu vyru“, – sako V. Gasiliūnas.

Jis džiaugiasi, kad, dirbdamas redaktoriumi, turėjo gana laisvą darbo grafiką. Tai jam leido suderinti darbą ir rūpinimąsi vaikais, kurių vienas tuo metu ėjo į trečia klasę, kitas – į darželį. Vyras pripažįsta, kad auginant du vaikus jam teko susidurti su kurioziškais nutikimais.

„Vaikas, žaisdamas su degtukais, buvo padegęs namus. [...] Įrenginėjome butą, jame buvo plastmasinė šiukšliadėžė, pripilta atliekų nuo obliavimo, šlifavimo. Vaikas, manė, kad degtukas užges, kol jį numes, – prisiminimais dalijasi V. Gasiliūnas. – Sugrįžtame su mažuoju iš darželio, pradarome duris, o namai – pilni dūmų. Greitai išvėdinome. Ačiū Dievui, kad ten buvo tik pjuvenos, kurios skleidė dūmus. Jokios ugnies nebuvo.“

[...]                                           

Mokykloje muzikos mokytoja dirbanti ir bažnyčios chorui vadovaujanti Ausma jau seniai neslepia, kad yra homoseksuali ir atvirai apie tai kalba.

„Mano šeima man yra aš ir mano partnerė. Dažnai šeimos nariais laikau ir savo tėvus. Kai žmonės pradeda kartu planuoti iš pradžių savo dieną, vėliau – savaitę ar net kitos vasaros atostogas, o dar vėliau ir tikslus po daug metų, tada atsiranda šeiminiai santykiai. Nesvarbu, kiek jie trunka, bet tada žmonės savo draugystę suvokia kaip šeimą“, – teigia pedagogė.

Paklausta, ar, įteisinus vienos lyties asmenų partnerystę, oficialiai įformintų savo santykius, Ausma nedvejodama atsako, kad taip.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Neišsidirbinėjant

Neišsidirbinėjant  portretas
Taigi močiutė prieš tris dešimtmečius sakė :,,prieš svieto pabaigą velnias ir ant altoriaus užlips. ....".Įdomus pastebėjimas...Tarp kitko, močiutė labai kruopščiai skaitė Bibliją, nes kitaip nebūtų galėjusi nugalėti depresiją, kurią įvarė karo ir pokario žiaurumai. Kas į šeimos sąvoką įtraukia ir senelius, tai maišo sąvoką GIMINĖ su sąvoka ŠEIMA. Iš vyro ir moters =vaikai =šeima .Vaikai užauga,vėl sukuria savo šeimas, susilaukia vaikų. Tik tada prasiplečia šeima į Giminę =seneliai, anūkai, žentai, marčios, dėdės, tetos ir t.t Taigi ŠEIMA YRA TA LĄSTELĖ, KURI PALAIKO ŽMONIJOS EGZISTAVIMĄ ŠIOJE ŽEMĖS PLANETOJE. ŠEIMA YRA VYRAS, ŽMONA, SŪNŪS IR DUKROS! VISI, KAS IŠ JŲ = GIMINĖ! KAM IŠRADINĖTI, ,DVIRATĮ IŠ NAUJO "???ARBA ŠEIMĄ, ,SUSINTETINTI"?!

Anonimas

Anonimas portretas
Tikrai. Šeima – tai mama, tėtis ir vaikai. galvokime pirmiausia apie vaikus. Ar gali kas pakeisti mamą, tėtį? Pakalbėkite su pedagogais, jie iš arti mato nepilnoje šeimoje augančių vaikų dramas. Nebūkime egoistai.

keista

keista  portretas
tokie visi išmanūs informatyvūs ypač p. M.A.P. bet nuo senų laikų visi žinojo kas yra ŠEIMA o dabar staiga neaišku .Šeima -VALSTYBĖS ,TAUTOS išlikimo ir tvirtumo garantas Jei neturėsim NORMALIOS TVIRTOS ŠEIMOS tai neturėsim nei tautos nei valstybės Nepasiduokim ištvirkėlių propagandai
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių