Žemės ūkio ministras: ūkininkai neturėtų būtų baudžiami už pievų arimą

Šalies ūkininkai neturėtų būtų baudžiami už pievų arimą, sako žemės ūkio ministras. Kazys Starkevičius priekaištauja derybininkams, nesugebėjusiems iš Briuselio išsireikalauti palankių daugiamečių pievų naudojimo sąlygų šalies ūkininkams.

„Tikslas yra pasiekti, kad ūkininkai nebūtų baudžiami už pievų arimą“, – antradienį Seimo Kaimo reikalų komitete pareiškė ministras. 

K. Starkevičius dėl tokios situacijos kaltina ministerijos derybininkus ir žemės ūkio atašė Europos Sąjungoje.

„Mes neišsiderėjome (Briuselyje – BNS). Tai viena iš silpnų grandžių“, – sakė ministras. 

„Briuselyje atstovų darbas blogas, kurie neišsiderėjo dėl palankesnės daugiamečių pievų dirbimo tvarkos. Jie nepilnai, netvirtai derėjosi, užtai paskui mes čia turime vargti. Gal reikia grįžti į Lietuvą padirbti, ne ten amžinai būti. Amžinai gali būti, jeigu yra geri rezultatai. Šiandien jų mes nematome“, – kalbėjo K. Starkevičius.  

Jis pabrėžė, kad daugiametės pievos ir toliau deklaruojamos dirbtinai. 

„Visa eilė faktų, medžiagos suplaukė, kai nustatoma, kad penkerius metus buvo ariama, buvo kultūros auginamos, tačiau nors ir yra palydovinė medžiaga, kad taip buvo, Nacionalinė mokėjimo agentūra kažkodėl fiksuodavo, kad tai pieva“, – tvirtino ministras.

2023 metais ūkininkams deklaravus 566,6 tūkst. ha daugiamečių pievų, jų plotų santykis (palyginti su 2018 metais, kai tokių pievų buvo 694,5 tūkst. ha) sumenko daugiau nei 5 proc., o tokius pokyčius draudžia ES. Todėl ūkininkams būtų reikėję atkurti bent 87 tūkst. ha daugiamečių pievų. 

Šiemet sausį per žemdirbių protestą ūkininkai piktinosi valdžios reikalavimu dalyje ariamos žemės atkurti daugiametes pievas ir jų nebenaudoti žemdirbystei.

Šį pavasarį Europos Parlamentas pritarė reglamentui dėl daugiamečių pievų ir ganyklų atkūrimo pokyčių, leidžiančių Lietuvos ūkininkams nebeatkurti tokių pievų – leista įtraukti į einamųjų metų skaičiavimą ir daugiametes pievas, kurios nėra šuo metu deklaruotos, bet yra daugiamečių pievų sluoksnyje – tai ir leido Lietuvai padengti 87 tūkst. ha pievų trūkumą.

Iki šiol Lietuvai pavykdavo atrasti rezervinių plotų, kurie būdavo užskaitomi, todėl atkurti pievų ūkininkams nereikėjo.

Lietuva yra įsipareigojusi ES išsaugoti daugiametes pievas. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

>>>yja

>>>yja portretas
Apie ką jus kalbate? Manau kad jus toli nuo šitų reikalų ir nelabai suprantate.Dabar kaip tik piev likę labai mažai ir dar naujas ministras nedraudžia jas ištarti.Kas yra blogai.O ūkininkai kaip sakote duonele augina.Deja.Jie geriausiu atveju užsėja rapsais.Istisi geltoni laukai.Nupurskia herbicidais.Zusta bites ir visa kas gyva.Rapsus nukulia parduoda,pinigai į kišene.O kur duonele? A?

Paveikslėlyje (nuotraukoje)

Paveikslėlyje (nuotraukoje) portretas
Šienavimas pradedamas neteisingai.Reikia įvažiuoti į vidurį pievos ir pradėti nuo vidurio.Taip išsaugoma daug gyvybių ypač kiškiu,kurapkų,stirnų jaunikliu.Pajute pavojų jie išbėga į lauko kraštus ir taip išsigelbėti O kaip pvz šiuo atveju jeigu pievoje yra gyvunu jie spiečiasi į pievos vidurį ir galų gale buna sužalojami arba žūsta.Daug kartu buvo aiškinta perTV ir rasyta,bet zmones nepasimoko

yja

yja portretas
nesirūpinkit, tokiais tempais ir atlygiu už užaugintą duoną t y grūdus greit dirbamos žemės neliks-bus vien tik pievos. Jau dabar darosi nuostolinga augint duonelę įvertinus pajamas-išlaidas
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių