- Augustas Stankevičius, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė nepradėti tyrimų dėl kelių ministrų išlaidų jiems dirbant Kauno miesto taryboje bei dėl prezidento Gitano Nausėdos viešai nepateiktos turto deklaracijos, suėjus senaties terminui.
„Komisija priėmė sprendimą, kad nepriimsime šio skundo (dėl ministrų – BNS), nes nurodytos faktinės aplinkybės yra praėjusios daugiau kaip trejų metų senaties terminas“, – žurnalistams trečiadienį sakė komisijos pirmininkas Gediminas Sakalauskas.
Dėl senaties termino VTEK nusprendė nepradėti tyrimo ir dėl prezidento turto deklaracijos.
„Šiuo atžvilgiu (dėl prezidento – BNS) komisija priėmė sprendimą, kad nepradės tyrimo. Pagrindiniai argumentai – šeimos deklaracija nėra VTEK kompetencija, bet tai yra susiję. Antras argumentas – sandoriai buvo daryti 2019 metais, tai irgi yra praėjęs senaties terminas“, – kalbėjo VTEK vadovas.
Pagrindiniai argumentai – šeimos deklaracija nėra VTEK kompetencija, bet tai yra susiję. Antras argumentas – sandoriai buvo daryti 2019 metais, tai irgi yra praėjęs senaties terminas.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė tarybos narės pareigas Kauno savivaldybėje ėjo iki 2016 metų, o kultūros ministras Simonas Kairys – iki 2019 metų.
Prezidento vyriausiasis patarėjas komunikacijai Frederikas Jansonas į VTEK dėl finansų ministrės G. Skaistės ir kultūros ministro S. Kairio išlaidų dirbant Kauno taryboje, kilus abejonių dėl jų skaidrumo, kreipėsi praėjusią savaitę.
Į tai reaguodamas konservatorius Matas Maldeikis komisijai apskundė G. Nausėdą dėl jo viešai nepateiktos 2018 metų šeimos turto deklaracijos.
Kilus abejonių dėl išlaidų pagrįstumo dirbant Kauno taryboje, iš pareigų pasitraukė konservatorių deleguota švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė. Dalis politikų taip pat ragino iš pareigų trauktis ir kitus du minėtus ministrus. Pats G. Nausėda anksčiau sakė, kad tai būtų geriausias sprendimas.
Antradienį Seime skaitydamas metinį pranešimą, G. Nausėda sukritikavo VTEK ir pavadino įstaigą neveiksnia. Anot jo, VTEK, „atrodo, stengiasi ne imtis iniciatyvos ir veikti, o atvirkščiai – ieško preteksto nieko nedaryti“.
Savo ruožtu G. Sakalauskas pabrėžė gerbiantis „kiekvieno asmens teisę kritikuoti valdžios institucijas ir pareigūnus“.
„Tai yra normalu. Etikos komisija vertina aukščiausio lygio viešojo sektoriaus vadovus. Tai ar patiriame kažkokį spaudimą, sakau, kad ne, mūsų darbas yra nešališkai, nepriklausomai ir objektyviai atlikti darbą“, – sakė VTEK vadovas.
2019 metais laimėjęs rinkimus, G. Nausėda nurodė kampanijai surinkęs 291 tūkst. eurų, o išleidęs beveik 40 tūkst. eurų daugiau. Ši skola buvo likusi už politinę reklamą televizijoje.
Žurnalistai tuomet kėlė klausimus, iš kur šią sumą G. Nausėda ketina padengti, mat paskutinė viešai prieinama pajamų deklaracija rodė, jog šalies vadovas tokių pinigų neturi.
Savo ruožtu prezidentas tuomet teigė skolą ketinantis padengti iš savų pinigų. Paviešinti 2018 metų turto deklaraciją jis atsisakė, motyvuodamas, jog reikiamus duomenis pateikė atsakingoms institucijoms, o šios priekaištų jam neturėjo.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Dvi Europos Parlamento frakcijos skatina „Nemuno aušrą“ pašalinti iš koalicijos
Europos liaudies partijos ir „Atnaujinkime Europą“ frakcijos Europos Parlamente (EP) penktadienį išplatino pareiškimą, kuriuo ragina išmesti „Nemuno aušrą“ iš valdančiosios koalicijos. ...
-
T. V. Raskevičius sieks išlaikyti Laisvės partijos matomumą ir aktualumą
Naujasis Laisvės partijos pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius sako, kad pagrindinė jo užduotis yra išlaikyti politinės jėgos matomumą ir aktualumą. ...
-
Laisvės partijos pirmininku išrinktas T. V. Raskevičius17
Laisvės partijos pirmininku išrinktas buvęs parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius. ...
-
„Laisviečiai“ ragina nesuteikti „Nemuno aušros“ kandidatams postų valdžioje12
Į Seimą nepatekusi Laisvės partija priėmė rezoliuciją, kuria smerkia antisemitizmą ir ragina prezidentą bei valdančiuosius nesuteikti „Nemuno aušrai“ pozicijų parlamente ir vykdomojoje valdžioje. ...
-
A. Armonaitė: Laisvės partijos greitis Lietuvai ir partiečiams galėjo būti per didelis5
Buvusi Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė svarsto, kad politinės jėgos greitis partijai ir Lietuvai galėjo būti per didelis. ...
-
Laisvės partija suvažiavimo metu rinks naują pirmininką10
Į Seimą nepatekusi Laisvės partija šeštadienį Vilniuje suvažiavimo metu rinks naują politinės jėgos pirmininką. ...
-
J. Pinskus tikina tebevadovaujantis Lietuvos regionų partijai5
Nors lapkričio pradžioje Lietuvos regionų partijos taryba laikinuoju pirmininku paskyrė Vytautą Kamblevičių, buvęs Seimo narys Jonas Pinskus tikina tebevadovaujantis šiai politinei jėgai. Politikas nurodo, jog tai patvirtino ir Teisingumo minis...
-
G. Paluckas kritusių V. Blinkevičiūtės reitingų nesureikšmina8
Po Seimo rinkimų pasirodžius pirmiesiems reitingams, paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas nesiima vertinti stipriai smukusio visuomenės palankumo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkei Vilijai Blinkevičiūtei. Anot jo, tai politologų pr...
-
V. Čmilytė-Nielsen atkirto F. Jansonui: liberalai dieną po rinkimų nepamiršta savo pažadų11
Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen nesutinka su prezidento vyriausiojo patarėjo Frederiko Jansono mintimis, neva jos vedama partija turėjo galimybę tapti naujos Seimo daugumos dalimi ir išstumti „Nemuno aušrą&ldqu...
-
Trys Kinijos atstovybės nariai paskelbti nepageidaujamais Lietuvoje13
Lietuva tris Kinijos atstovybės personalo narius paskelbė nepageidaujamais šalyje, Pekinui įteikta diplomatinė nota. ...