Seimo profesionalai kelia abejonių

"Padidins akcizą alkoholiui – žmonės važiuos į Lenkiją ir Latviją, padidės naminės, pilstuko gamyba. Abejoju, ar padidės įplaukos į valstybės biudžetą. Alkoholizmas, skirtingai negu lošimas, yra liga. O ligos gydomos vaistais, o ne draudimais", – sakė G.Navaitis.

Ne tik A.Stašaičio uodega

LVŽS atstovai diriguos ne tik Sveikatos apsaugos ministerijai, bet ir Seimo Sveikatos reikalų komitetui – penki iš vienuolikos komiteto narių – LVŽS frakcijos nariai.

Komiteto vadove paskirta šiai frakcijai atstovaujanti Agnė Širinskienė.

Teologijos mokslų daktarės paskyrimas pirmininke jau sulaukė dviprasmiškos reakcijos.

Nevienareikšmiškai vertinamas ir komiteto nariu tapęs Dainius Kepenis, kurio pareiškimai sveikatos srityje ne kartą glumino medikus.

Šis didžiausio šalies kurorto gyventojas visuomenei labiau žinomas kaip Palangos sveikatos mokyklos įkūrėjas, sveikos gyvensenos ir žaliavalgės mitybos propaguotojas, masinių žiemos maudynių Baltijos jūroje iniciatorius.

Tačiau veikiausiai mažai kas prisimena, kad faktinė mokyklos užuomazga buvo Atgimimo laikotarpiu, 1988-aisiais, o viena pagrindinių iniciatorių – maskvietė prieš penkerius metus mirusi gydytoja Galina Šatalova.

Uoli žaliavalgystės propaguotoja teigė, kad kiekvieno žmogaus organizmas užprogramuotas išgyventi iki 120 metų, tačiau reikia save prižiūrėti ir taisyklingai maitintis.

Pati G.Šatalova mirė sulaukusi 95 metų, teigiama, nuo sunkios ligos.

Tačiau esmė ne tai. Po Antrojo pasaulinio karo ir praėjusio amžiaus penktajame dešimtmetyje G.Šatalova dirbo TSRS mokslų akademijos Centriniame neurochirurgijos institute, apsigynė disertaciją apie žmogaus galvos smegenų kietojo apvalkalo rekonstrukciją.

Ši moteris turėjo savotiškų įtaigos galių. Gal todėl šeštajame dešimtmetyje jį pradėjo dirbti uždarame Kosminių tyrimų institute, jai patikima vadovauti kosmonautų atrankos ir paruošimo sektoriui.

Kalbėta, kad šiai mokslininkei buvo suteiktas KGB majorės laipsnis, o jos vyras buvo generolas.

G.Šatalova buvo dažnas svečias ir nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje.

1995-ųjų sausį mūsų šalies spauda plyšojo: "Sveikuolių vadovo bute atlikta krata, areštuotas jo turtas – ieškota draudimo kompanijos "Sveik-uoliai" finansinių ir kitų dokumentų, liudijančių D.Kepenio ir Arvydo Stašaičio veiklą."

Vienas draudimo korifėjų Saulius Pakeltis taip prisimena draudimo verslo pradžią Lietuvoje: "Ši istorija Lietuvos draudimo rinkos kuluaruose 1993–1994 m. buvo plačiai aptarinėjama dėl vieno, tuomet visuomenei gerai žinomo "Kapitalistų klubo" prezidento, Kauno verslininko Arvydo Stašaičio noro turėti keletą draudimo bendrovių. (…) Per keturis 1993 m. mėnesius jis kartu su pora bendražygių įsteigė tris draudimo bendroves "Sveik-uoliai", "Mūsų senoliai" ir "Šviesuoliai". (...) Charizmos A.Stašaitis, matyt, nestokojo, nes partneriu ir "Sveik-uolių" bendrovės vadovu tapti įkalbino Lietuvoje tuomet ir dabar sveiko gyvenimo būdo propaguotoją Dainių Kepenį. (...) Pradžioje tos finansinės piramidės veikė, bet po kurio laiko viena po kitos pradėjo žlugti."

Iš žmonių galėjo surinkti 13–15 mln. litų indėlių, didžiuma jų nežinia kur dingo.

"Sveik-uolių" veiklą tyrę pareigūnai teigė, kad ši bendrovė, pasinaudodama Palangos sveikatos mokyklos rajonuose įkurtais filialais, iš žmonių galėjo surinkti 13–15 mln. litų indėlių, didžiuma jų nežinia kur dingo.

"Įvykus tragedijai su draudimo kompanija "Sveik-uoliai", iš kurios taip daug tikėtasi ir laukta, nusilpo ir klubų veikla, nes nemažai jų buvo kompanijos agentūros. Dabar vėl reikia laiko atkurti savo gyvastį ir entuziazmą", – taip D.Kepenis aiškino priežastį, kodėl jis buvo priverstas atsistatydinti iš Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidento pareigų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Aurelijjus

Aurelijjus portretas
Aurelijus šaunuolis. Tačiau laikas atverti kortas - šalia entuziazmo dėl alkoholinių priklausomybių mažinimo, paties Aurelijaus specialybė - visuomenės sveikata (09B). O tai jau diiiiidelis skirtumas nuo psichiatrijos. Ar suvaldys struktūrą (ministeriją etc.) - norisi palinkėti TAIP, o reali analizė sako NE. Deja... tokia ta mūsų Lietuva

Palikimas

Palikimas portretas
Lietuviai labiausiai pradėjo gerti sovietmečiu.Juk už visokias paslaugas buvo atsilyginama buteliuku.Tiek kaime,tiek mieste.Net nežinau,kodėl taip elgdavosi,bet be butelio vyrai neapsieidavo.Tiesa,gėrimų pasirinkimas parduotuvėse nebuvo toks gausus kaip dabar,bet užtekdavo,kiek ir kokio būdavo.Žmonės nebuvo tokie išrankūs.

Nugydyti pacientai ministrui pataria daryti protingas permai

Nugydyti pacientai ministrui pataria daryti protingas permai portretas
o ką vadinti kardinaliomis permainomis? Kardinalios priemonės pradžiai būtų medikų atsakomybės už nugydytus ligonius klausimo iškėlimas iš esmės. Juk gydytojai dabar tik moka verkti kad mažos jų algos bet nei žodeliu neužsimenama apie neteisingai ar sąmoningai klystant kenkiama ligoniams.Kiek girdime faktiškai medikų suluošintų žmonių skundų. Ar ne laikas pagaliau priimti sprendimus, kad po gydymo medikai privalėtų gauti paciento parašą apie gydymo kokybę. Va tada ir baigtusi medikų tyčiojimaisi iš pacientų. Dabar tik jie sugeba ištraukti parašą prieš gydymą,kad pacientas sutinka su būsimais jo,mediko,nors ir net kvailais sprendimais.
VISI KOMENTARAI 32

Galerijos

Daugiau straipsnių