- Jūratė Skėrytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo Etikos ir procedūros komisijos nariai svarsto kreiptis į parlamento vadovybę, kad ši leistų Seimo nariams vėl nuomotis automobilius už parlamentinei veiklai skirtas lėšas.
Trečiadienį etikos sargai svarstė, kad reikėtų kreiptis į Seimo valdybą dėl parlamentinei veiklai skirtų išlaidų aprašo tobulinimo.
Daugelis komisijos narių pritarė, kad reikėtų pasiūlyti grąžinti automobilių nuomą. Jos atsisakyta „valstiečių“ iniciatyva šio Seimo darbo pradžioje.
„Siūlyti valdybai svarstyti grįžti prie galimybės leisti nuomoti automobilį. Tai buvo daug skaidriau“, – sakė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Rita Tamašunienė.
„Draudimas lizinguoti yra nesąmoningas. (...) Turime grįžti prie nuomos, ir reglamentuota suma, 250 eurų per mėnesį, ne daugiau“, – pritarė konservatorius Antanas Matulas.
„Būkime modernūs, pasakykime, kad turi būti leidžiama trumpalaikė nuoma“, – tvirtino „valstietis“ Virgilijus Poderys.
Būkime modernūs, pasakykime, kad turi būti leidžiama trumpalaikė nuoma.
Anot R. Tamašunienės, uždraudus išperkamąją nuomą ir leidus paprastą nuomą, Seimo nariai galbūt transportui skirtų net mažiau lėšų negu dabar.
„Tuomet atpuola praktiškai visos kitos išlaidos, nes aptarnauja įmonė: remontuoja ar keičia padangas, o tu moki tik konkretų nuomos mokestį. Be to, Seimui pateikiama automobilio nuomos sutartis, kur nurodoma automobilio markė, valstybinis numeris ir t. t. Visiems tampa aišku, kad būtent šis automobilis naudojamas parlamentinei veiklai, tai yra vienas automobilis“, – aiškino Etikos komisijos vadovė.
Dabar etikos sargai nustatė, kad leidžiant iš parlamentinių lėšų apmokėti automobilio eksploatacijos, draudimo, kuro išlaidos, kai kurie Seimo nariai tuos pinigus naudoja ne vienam, o keliems automobiliams.
R. Tamašunienė pranešė, kad atsitiktine tvarka patikrinus 43 Seimo narių išlaidas transportui iš parlamentinių lėšų, nustatyta, jog apmokėtas kelių mašinų draudimas, priežiūra, kuras. Anot komisijos pirmininkės, Seimo nariai turi arba kelis automobilius, ar sako naudojantys šeimos mašinas, todėl jų eksploatavimą dengiantys iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų. To daryti aiškiai nedraudžia ir dabar galiojančios taisyklės, todėl susekti piktnaudžiavimo, jeigu toks yra, neįmanoma.
Per mėnesį parlamentarai įvairioms su jų veikla susijusioms išlaidoms gali skirti vieno vidutinio darbo užmokesčio dydžio sumą. Šių metų sausį ji buvo 850 eurų, rugsėjį – 926 eurai.
Kaip rodo Etikos ir procedūrų komisijos skelbiamos ataskaitos, didžiąją dalį išlaidų sudaro transporto eksploatavimo, priežiūros ir remonto išlaidos.
2016 metų lapkritį Seimo valdyba pakoregavo parlamentinei veiklai skirtų lėšų naudojimą ir uždraudė parlamentarams už tam skirtus pinigus nuomoti automobilius. Šis sprendimas aiškintas skaidrumo užtikrinimu.
Iki tol Seimo nariai didžiąją dalį parlamentinių lėšų skirdavo būtent naujų automobilių nuomai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
S. Skvernelis vyksta į Latviją pirmojo užsienio vizito
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis antradienį išvyksta pirmojo užsienio vizito – į Latviją. ...
-
Seimas spręs, ar R. Žemaitaičiui panaikinti teisinę neliečiamybę1
Seimas antradienį spręs, ar panaikinti partijos „Nemuno aušra“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio teisinę neliečiamybę. ...
-
Prezidentas susitiks su kandidatais į aplinkos ir žemės ūkio ministrus
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiks su kandidatais į aplinkos ir žemės ūkio ministrus, taip užbaigdamas susitikimų su potencialiais Ministrų kabineto nariais maratoną. ...
-
A. Skaisgirytė: esant poreikiui, Lietuva suteiktų prieglobstį Sakartvelo prezidentei S. Zurabišvili15
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė teigia, kad, esant poreikiui, Lietuva suteiktų prieglobstį neramumų skaldomo Sakartvelo prezidentei Salomei Zurabišvili. ...
-
„Mes turime laimėti“: apie 200 žmonių Vilniuje remia protestuotojus Sakartvele14
Vilniuje, prie Sakartvelo ambasados, pirmadienio vakarą apie porą šimtų žmonių susirinko palaikyti protestuojančių šios Pietų Kaukazo šalies gyventojų ir jų siekio tapti Europos Sąjungos (ES) dalimi. ...
-
V. Benkunskas Kyjive susitiko su R. Stefančuku13
Vilniaus meras Valdas Benkunskas Kyjive susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininku Ruslanu Stefančuku. ...
-
Valdantieji žada palaikyti R. Žemaitaičio teisinės neliečiamybės panaikinimą6
Valdantieji socialdemokratai bei Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ žada antradienį vyksiančiame balsavime palaikyti sprendimą dėl partijos „Nemuno aušra“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio teisinės neliečiamybės pana...
-
S. Skvernelis: koalicija suderino Vyriausybės programos projektą2
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad koalicinė taryba suderino naujosios Vyriausybės programą ir šią savaitę teiks ją parlamentui. ...
-
Lietuvos gyventojai įvertino Seimo rinkimų rezultatus: labiausiai patenkintas „Nemuno aušros“ elektoratas7
Spalį pasibaigusių Seimo rinkimų rezultatais labiausiai patenkintas 20 mandatų iškovojusios Remigijaus Žemaitaičio partijos „Nemuno aušra“ elektoratas. Tuo metu labiausiai nusivylė socialdemokratams rinkimuose nusileidusios ir ...
-
S. Skvernelis sako remiantis kartvelus, siekiančius proeuropietiškos Sakartvelo krypties8
Tbilisyje kilus protestams prieš vyriausybės sprendimą atidėti stojimą Europos Sąjungą (ES), Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako remiantis kartvelus, siekiančius proeuropietiškos šalies krypties. ...