- Augustas Stankevičius, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Daliai partiečių palikus „valstiečių“ gretas, šios politinės jėgos lyderis Ramūnas Karbauskis suvažiavime ragino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nelaidoti.
„Mus visus vienija ne noras naudos sau, o tos vertybės, dėl kurių mes esame kartu. Šitoje situacijoje, kada mus laidoja, bando palaidoti, bando džiaugtis kažkas iš šalies, aš visada sakau, kad šitos partijos laidoti nereikia. Šita partija po pralaimėjimų neišsibėgioja“, – šeštadienį suvažiavime partiečiams kalbėjo politikas.
Jis teigė nesureikšminantis dalies politikų pasitraukimo tiek iš partijos, tiek iš frakcijos Seime. Politiko teigimu, taip įvyko „valstiečių“ apsivalymas.
Spalio viduryje LVŽS frakciją Seime paliko nepartinis Saulius Skvernelis ir dar 12 parlamentarų, kurie pranešė steigiantys centro kairės partiją „Vardan Lietuvos“.
Šitoje situacijoje, kada mus laidoja, bando palaidoti, bando džiaugtis kažkas iš šalies, aš visada sakau, kad šitos partijos laidoti nereikia.
Gruodį prie ekspremjero kuriamos politinės jėgos nusprendė jungtis ir „valstiečių“ Lazdijų rajono skyriaus nariai, tarp jų – ir rajono merė Ausma Miškinienė.
„Tarp mūsų vis mažiau žmonių, kuriems nerūpėjo tai, kas mus vienija. Tokių, pasirodo, buvo. Ne visą laiką tai pastebėjom, tokių žmonių labai mažai mūsų tarpe, – dėstė R. Karbauskis. – Aš nežinau kitos partijos, kurios pirmininkas turėdamas tribūną galėtų pasakyti, kad jo kolegos, bičiuliai, bendraminčiai yra tokių pat pažiūrų.“
Politikas teigė, kad LVŽS „pakėlę galvas gali žiūrėti žmonėms į akis“ dėl to, ką pavyko pasiekti būnant valdžioje.
Įtampos su „valstiečių“ Vyriausybe
R. Karbauskio teigimu, partija „sugebėjo išsaugoti savo grynumą“, o iki pernai vykusių Seimo rinkimų – ir valdančiąją daugumą.
Vis dėlto jis teigė, jog tarp Seimo valdančiųjų ir Vyriausybės kildavo įtampų.
„Aš galiu pasakyti tai, ko negalėjau pasakyti praėjusius ketverius metus. Nebuvo lengvas darbas daugumos ir Seimo nariai, kurie buvo praeitoje kadencijoje, o dabar yra opozicijoje, gali patvirtinti, kad mes turėjome labai daug įtampų su Vyriausybe, be galo daug įtampų“, – kalbėjo politikas.
„Kartais kritiškų įtampų, bet mes žinojome vieną dalyką – to negalime išnešti į viešumą. Dėl to, kad tai nieko nekeis, tik sukels žmonių įtampą“, – pridūrė jis.
Teigia negerbiantis S. Skvernelio
R. Karbauskio teigimu, būnant valdančiojoje daugumoje S. Skvernelis nenorėjo, kad aukštus postus užimtų „valstiečių“ partijos nariai.
„Mums buvo sakoma, kad politrukų nereikia, kad LVŽS narių niekur valdžioje būti neturi, čia Sauliaus žodžiai, čia citata“, – sakė jis.
Politiko teigimu, 2019 metais vykusių prezidento rinkimų metu dėl S. Skvernelio buvo padarytas „didžiulis darbas“.
„Tarybos posėdyje mums buvo pasakyta: jūs nevykėliai. Ne ačiū pasakyta, o jūs nevykėliai. Mes sumokėjome už tą rinkimų kampaniją 550 tūkst. eurų“, – aiškino R. Karbauskis.
Vis dėlto jis pabrėžė tikėjęs S. Skverneliu: „Mes tikime kitais žmonėmis, kai jie sako į akis kažką.“
Anot R. Karbauskio, buvę kolegos iš „valstiečių“ frakcijos pasitraukė nebūdami atviri dėl sprendimo priežasčių.
„Mane labai nuvylė, kad M. Mažvydo bibliotekoje pristatinėjo kolegos, ką jie ruošiasi daryti. Jie sakė, kad iš frakcijos išeina dėl A. Širinskienės ir taip toliau. Visa tai buvo melas“, – dėstė politikas.
„Kada manęs klausia, ar tu gerbi S. Skvernelį, šiai dienai pasakysiu – aš jo negerbiu kaip žmogaus, nes žeminti moterį, Seimo narę meluojant, kad ji buvo kalta... Ne ji buvo kalta, kalti yra paprasčiausiai buki, paprasti interesai, apskaičiavimas“, – pridūrė jis.
Kritika ir valdantiesiems, ir buvusiems bendražygiams
„Valstiečių“ lyderis dabartinę politiką vadino „kažkokiu košmaru“.
„Kažkokia netikra tikrovė. Kaip smėlio dėžėje pešasi tie, kurie yra valdžioje. (...) Mes tą darėme už uždarų durų“, – dėstė R. Karbauskis.
LVŽS pirmininko teigimu, šiuo metu valdžios postus užima žmonės, kurie nėra jų verti, todėl vykdoma politika žmones ir nuvilia.
„Kada valdžioje, ministrų postuose yra žmonės, kurių vienintelis pasiekimas gyvenime yra tai, kad jis yra anūkas, vaikas, dėdė, didelis viršininkas politinis, jeigu tai yra tai, dėl ko jie yra ministrais, tai kitaip būti ir negali“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.
R. Karbauskis kritikavo ir Lietuvos socialdemokratų partiją, jog ši tampa liberalių pažiūrų politine jėga.
„Jinai tampa tokia pat, kokios yra visos socialdemokratų partijos Europoje. Socialdemokratų partijos lyderė balsuoja kaip liberalė Europos Parlamente: balsuoja už LGBT pasiūlymus ir taip toliau, – aiškino politikas. – Tai yra tai, ko ji nenori pripažinti Lietuvoje. Kita vertus, frakcija balsuoja ir taip, ir taip. Dėl to, kad jie nėra vienijami vertybių.“
Pasak jo, „valstiečiai“ pagal partinę demokratiją yra toli nuo kitų politinių jėgų „gerąja prasme“.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi per 4,3 tūkst. narių ir antrą pagal dydį 21 nario frakciją Seime.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Žiniasklaida: EP balsavime dėl Baltarusijos rinkimų Gražulis ir Tomaszewskis susilaikė
Trečiadienį vykusiame Europos Parlamento (EP) balsavime dėl rezoliucijos, raginančios nepripažinti sausio 26 d. vyksiančių Baltarusijos prezidento rinkimų, Lietuvos atstovai Petras Gražulis ir Waldemaras Tomaszewskis susilaikė, praneša LRT.lt....
-
ES, Lietuva ir Danija skirs 14 mln. eurų Ukrainos eurointegracijai
Europos Sąjunga (ES), Lietuva ir Danija trečiadienį pasirašė susitarimą dėl naujos 14 mln. eurų vertės programos, skirtos paremti Ukrainos eurointegraciją. ...
-
Paluckas: naujoji JAV administracija rimtai žiūri į dvišalį bendradarbiavimą
Lietuvos ministras pirmininkas Gintautas Paluckas tikisi, kad į Baltuosius rūmus sugrįžus Donaldui Trumpui (Donaldui Trumpui), santykiai su JAV administracija nesuprastės. ...
-
Paluckas: baltarusių „pasų“ iniciatyva kelia lygiagretaus teisinio reguliavimo riziką
Baltarusijos opozicijos iniciatyva spausdinti „pasus“ su lietuvišką Vytį primenančiu simboliu kelia alternatyvaus pilietybės teisinio reguliavimo riziką, teigia premjeras Gintautas Paluckas. ...
-
Po Žemaitaičio pareiškimų – Prezidentūros reakcija: sunku suvokti, kokios šalies koalicijoje jis yra
„Aušriečių“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui pareiškus, jog į Ukrainą verta važiuoti nebent norint pasimokyti korupcijos, Prezidentūra teigia, jog sunku suvokti, kokios šalies valdančiajai daugumai atstovauja tokiais pa...
-
Žemaitaičio Seimo nario priesaiką priėmęs KT pirmininkas: tokia yra pareiga
Po rinkimų paaiškėjus, kad į parlamentą pateko praėjusioje kadencijoje Konstituciją šiurkščiai pažeidęs Remigijus Žemaitaitis, viešojoje erdvėje diskutuota, ar Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Gintaras Goda iš...
-
Žemaitaitis: neturiu ko važiuoti į Ukrainą
„Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis sureagavo į Seimo pirmininko Sauliaus Skvernelio raginimus Valstybės gynimo tarybos (VGT) sprendimais abejojantiems politikams susipažinti su įslaptinta informacija apie esamą saugumo situa...
-
Nepalaimino Petrauskaitės vizito į Dubajų: aiškinsis dėl įgaliojimų
Vasario pradžioje Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Jungtinių Arabų Emyratais (JAE) pirmininkė socialdemokratė Modesta Petrauskaitė vyks į Abu Dabį, kur Vasario 16-osios proga susitiks su lietuvių bendruomene ir su JAE tarpparlamentine grupe r...
-
Paluckas sureagavo į Neringos mero siūlymą statyti tiltą į Kuršių neriją
Neringos merui iš naujo keliant idėją pastatyti tiltą į Kuršių neriją, premjeras Gintautas Paluckas tikina šiai idėjai nepritariantis. Anot jo, tai nebūtų racionalus sprendimas. ...
-
Latvijoje, Estijoje plinta dezinformacija apie sinchronizavimą, Lietuvoje to kol kas nėra
Latvijoje ir Estijoje pastarosiomis dienomis plintant dezinformacijai apie Baltijos šalių energetikos sistemos sinchronizavimą su kontinentinės Europos tinklais, Lietuvoje tokių atvejų kol kas nefiksuota. ...