- Milena Andrukaitytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Per pusmetį labiausiai aptirpo Darbo partijos gretos, sumažėjo ir Socialdemokratų partijos narių, rodo naujausi Teisingumo ministerijai pateikti duomenys.
Darbo partijos narių nuo pernai spalio iki šių metų kovo sumažėjo pusantro tūkstančio – nuo 15,9 tūkst. iki 14,4 tūkst. narių.
Darbo partijos vadovas Šarūnas Birutis tvirtino, kad dėl vidinių nesutarimų iš partijos pasitraukė apie 130 žmonių, o didžiąją dalį prarastų narių sudarė realiai partijos gyvenime nedalyvaujantys žmonės.
„Dalis buvo neaktyvūs, automatiškai prijungti partijai jungiantis su Krikščionių partija, vien Kaune 500 buvo, kurie su (Gediminu – BNS) Vagnoriumi atėjo, bet niekada aktyviai ir nedalyvavo. Mes dabar šaliname, kad nebūtų kvorumo problemų susirinkimuose, ir tai darome sąmoningai“, – BNS sakė Š. Birutis.
Anot jo, išėjusiųjų kartu su Širvintų mere Živile Pinskuviene, kitais ryškesniais iš „darbiečių“ pasitraukusiais atstovais yra per šimtą.
„Iš to tik daromi viešieji ryšiai labai dideli, bet aš paprašiau, kad suskaičiuotų išėjusius žmones, jų tikrai nedaug, 130. Jei paimsime bendrą skaičių, procentas labai nedidelis“, – sakė Darbo partijos vadovas.
Socialdemokratų partijos narių sumažėjo daugiau kaip 600 – iki 18,5 tūkstančio. Pernai spalį partija nurodė turėjusi 19,1 tūkst. narių.
Socialdemokratų vadovas Gintautas Paluckas BNS tvirtino, kad atskilus daliai Seimo socialdemokratų iš partijos pasitraukė apie 100-140 asmenų, o esminės narių mažėjimo priežastys buvo emigracija, reiklesnis požiūris į kelerius metus nario mokesčio nemokančius partiečius.
„Priežastys elementarios: vieni žmonės miršta, kiti emigruoja, trečių jau daugelį metų nėra, tiesiog tvarkomės sąrašus visus. Pasikeitė ir statutas – dabar nariai moka į centrinį biudžetą po 3 eurus ir tai yra nemenka motyvacija tvarkyti sąrašus“, – G. Paluckas.
Kitų parlamente atstovų turinčių partijų narių skaičius smarkiai nesikeitė - tiek augimas, tiek mažėjimas daugiausiai siekė apie šimtą narių.
Didžiausią frakciją Seime turinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga išaugino narių skaičių nuo 4,2 tūkst. iki 4,3 tūkst. narių.
Liberalų sąjūdžio narių sumažėjo maždaug šimtu – nuo 7,9 iki 7,8 tūkstančio.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų skaičius išlieka stabilus – 14,5 tūkstančio. Konservatorių per pusmetį sumažėjo keliomis dešimtimis.
„Tvarkos ir teisingumo“ narių sumažėjo maždaug šimtu nuo 12,3 tūkst. iki 12,2 tūkst., Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos narių skaičius nesikeičia – 2,1 tūkstančio.
Smarkiausiai augo neparlamentinė Emigrantų partija, jos narių padaugėjo nuo 4 tūkst. iki 4,5 tūkstančio.
Pastaruoju metu reitingų lentelėse pakilusios Lietuvos centro partijos narių skaičius išlieka 3,9 tūkstančio. Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) išlaiko nepakitusį 4,3 tūkst. narių skaičių.
Bendras partijoms priklausančių narių skaičius išaugo nuo 115 tūkst. iki 117 tūkst. narių, tačiau augimą lėmė tai, kad šį pusmetį narių skaičių deklaravo pernai to nepadariusi Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija. Jie nurodo turintys 2 tūkst. narių.
Partijos Teisingumo ministerijai du kartus per metus, iki spalio 1 ir kovo 1 dienos, turi pranešti savo narių skaičių. Partija turi turėti ne mažiau kaip 2 tūkst. narių.
Šiuo metu Lietuvoje yra 23 oficialiai veikiančios partijos, dar penkios likviduojamos.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Ž. Pinskuvienė: dedu tašką nacionalinėje politikoje4
Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė skelbia pasitraukianti iš nacionalinės politikos. ...
-
Iš pareigų pasitraukė Marijampolės vicemerė A. Pavelčikienė
Iš Marijampolės vicemerės pareigų praėjusią savaitę pasitraukė socialdemokratė Agnė Pavelčikienė, pranešė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda. ...
-
Joniškio taryba paskyrė laikinąjį merą dar iki V. Gailiaus sprendimo palikti savivaldybę1
Joniškio rajono taryba sprendimą dėl laikinojo mero priėmė dar iki buvusiam savivaldybės vadovui Vitalijui Gailiui pranešant, jog atsisako mandato. Laikinuoju meru paskirtas liberalas Gediminas Čepulis. ...
-
Seimo naujokai lyg pirmokai leidosi į ekskursiją: atėjau į mygtuko spaudymo kursus1
Seimo naujokai pratinasi prie darbo parlamente. Tarsi mokyklos pirmokai dalyvavo kanceliarijos surengtoje ekskursijoje, kaip orientuotis klaidžiuose Seimo koridoriuose, kaip naudotis elektronine balsavimo sistema. ...
-
Litvakas L. Kaplanas dėl R. Žemaitaičio laiško kreipėsi į Generalinę prokuratūrą13
Lietuvos, Izraelio ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) pilietybes turintis litvakas, pianistas Liova Kaplanas pirmadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl partijos „Nemuno aušra“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio atsakymo į sav...
-
Kreipėsi į politikus: „Nemuno aušros“ buvimas koalicijoje kelia grėsmę demokratijos kokybei15
Antradienį Lietuvos jaunimo organizacijų atstovai viešai kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą ir šalies parlamentą, reikšdami nepritarimą dėl „Nemuno aušros“ įtraukimo į valdančiąją koaliciją. Organizaci...
-
Ukrainos ambasadorius – apie tai, ko tikimasi iš naujos Lietuvos valdžios
Ukraina tikisi, kad naujoji Lietuvos valdžia nepakeis šalies pozicijos Ukrainos atžvilgiu ir Kyjivas užmegs glaudų bendradarbiavimą su būsimąja Vyriausybe, sako ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta. ...
-
V. Čmilytė-Nielsen: mūsų kadencija bus prisimenama kaip sėkmingo darbo pavyzdys10
Ši Seimo kadencija po kurio laiko bus prisimenama kaip sėkmingo darbo pavyzdys, sako darbą baigiančio Seimo pirmininkė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen. ...
-
Paviešino, kam gali atitekti sveikatos apsaugos ir švietimo ministrų portfeliai3
Politikos koridoriuose girdimos naujos pavardės dėl galimų kandidatų į Švietimo, mokslo ir sporto (ŠMSM) bei Sveikatos apsaugos (SAM) ministerijas, skelbia portalas delfi.lt. ...
-
„Nemuno aušra“ į Seimo vicepirmininkes siūlys A. Širinskienę6
„Nemuno aušra“ į Seimo vicepirmininko postą siūlys parlamentarę Agnę Širinskienę, sako šios politinės jėgos lyderis Remigijus Žemaitaitis. ...