- Eglė Šepetytė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Prezidento rinkimai baugina ne tik didžiųjų partijų atstovus, bet ir kandidatavimu dėmesį į save anksčiau atkreipti bandžiusius veikėjus. Tiesa, gera vieta tuščia nebūna ir jau atsiranda nauja rinkimų linksmintojų karta.
Prezidento rinkimai baugina ne tik didžiųjų partijų atstovus, bet ir kandidatavimu dėmesį į save anksčiau atkreipti bandžiusius veikėjus. Tiesa, gera vieta tuščia nebūna ir jau atsiranda nauja rinkimų linksmintojų karta.
A.Pilvelis neapsisprendžia
Iki šiol nenuilstamai tapti prezidentu bandydavęs žurnalistas, redaktorius ir leidėjas Algirdas Pilvelis šiemet sudvejojo - jis patikino, kad rinkimuose šiemet nedalyvaus (tiesa, jau pasirodžius publikacijai laikraštyje, savo nuomonę pakeitė). Jo teigimu, sprendimą nebekandidatuoti nulėmė amžius – kovą A.Pilveliui sukaks 70 metų. Tačiau kokio lyderio reikėtų mūsų valstybei bei koks reikštų prapultį, pašnekovas sakė žinantis ir leidosi į gilius bei ne itin mandagius kandidatų atžvilgiu pasvarstymus. Be to, A.Pilvelis sakė turintis misiją tautai pasiūlyti geriausią kandidatą ir vieną tokį pažįstantis.
"Mano pagrindinis tikslas – pasiūlyti dvasingą kandidatą, ne kokį nors Paulauską, Birutį, tai turėtų būti dvasinis lyderis. Anksčiau toks yra buvęs gerbiamas profesorius Vytautas Landsbergis. Tačiau žmogus jau vyresnio amžiaus, tai negalėtų juo būti. Tačiau negalėtų būti ir Europos Parlamento narys socialdemokratas Justas Vincas Paleckis. Dar jis turi Rimvydą Paleckiuką, sūnų labai rimtą, na, o kitas sūnus, Algirdas, – tai atleiskit, jį galima siųsti į Siriją, jam reikėtų kokį kulkosvaidį duoti, va ten jisai tiktų. Bet manau, kad jis eis į prezidentus, nes jis pareiškė, kad savi šaudė į savus. Toks žmogus negali išvis būti politikoj. <...> Paksas būtų didžiausia tautos nelaimė, jeigu grįžtų į prezidento kėdę, jei leistų jam kandidatuoti", – dėstė buvęs kandidatas į prezidentus.
A.Pilvelis atskleidė rinkimuose palaikysiantis, jei dalyvaus, dabartinę šalies vadovę Dalią Grybauskaitę, tačiau jau greitai atskleisiantis ir paslaptingąjį savo kandidatą.
"Bet aš turiu vieną lyderį, be galo dvasingą žmogų. Bet nenoriu kol kas sakyti, nes čia autorius norėčiau aš būti superdvasingo žmogaus. Tik nepaminėkit, kad Pilvelis mano, jog toks dvasinis lyderis būtų Tomaševskis, tai būtų išsijuokimas iš manęs", – įspėjo pašnekovas.
Tiesa, ketvirtadienį, jau pasirodžius publikacijai laikraštyje, A.Pilvelis susisiekė su redakcija ir pranešė persigalvojęs. Esą draugai ir kolegos jį tikina dalyvauti rinkimuose dėl didelės gyvenimo patirties. Tai esą A.Pilvelį įtikino ir jis patvirtino sieksiantis šalies vadovo posto.
Z.Vaišvila pirštinės nebemes
A.Pilvelio paminėtas A.Paleckis patikino prezidentu tapti nemėginsiantis. "Neplanuoju šiuose rinkimuose dalyvauti. Tiesiog nenorėčiau daugiau komentuoti, tokia mano pozicija", – į diskusijas nesileido Socialistinio liaudies fronto pirmininkas.
Lakoniškas buvo ir, jo manymu, nuslėptą D.Grybauskaitės biografiją ne vienus metus nagrinėjantis Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila. Jis 2009 m. taip pat buvo pasiryžęs tapti prezidentu, tačiau nesurinko reikiamų 20 tūkst. parašų ir rinkimuose registruotas nebuvo.
"Turiu dabar pakankamai užsiėmimų ponios Prezidentės ir kitų oponentų dėka, tai nėra net kada galvoti. Tai esu viešai pasakęs, nieko nauja", – atsakė Z.Vaišvila.
"Drąsos kelias" nedrąsus
Kol nebuvo pabėgusi iš Lietuvos, kaip rimta pretendentė į šalies vadovus buvo pristatoma "Drąsos kelio" frakcijos vedlė Neringa Venckienė, bent taip šaukė jos bendražygiai. Tačiau vienas jų, Jonas Varkala, dabar kalba nebe taip drąsiai. Paklaustas, gal N.Venckienė grįš į Lietuvą rungtis dėl prezidento posto, Seimo narys pripažino abejojantis.
Beje, pačios N.Venckienės laiškas iš Amerikos trečiadienį buvo paviešintas Seime. Nuo pavasario parlamente nesirodanti veikėja pranešė sieksianti ekstradicijos bylos.
Į klausimą, ar "Drąsos kelio" partijoje esama potencialių kandidatų į prezidentus, J.Varkala bandė atsakyti filosofiškai: "Žmonių nuomonė, kaip ir meteorologiniai reiškiniai, – dažnai toks chaosas. O, žinot, chaosas kartais stabilizuoja ir nukreipia į mažus įvykius. Kaip žaidimas domino, suprantat, vienas krenta ir išeina, tai labai sunku prognozuot..."
Kvepia cirku
Vis dėlto yra vienas žmogus Lietuvoje, kuris tikrai žino, kad norėtų vadovauti valstybei, ir tai skelbia viešai. Tiesa, vargu ar šiam norui bus lemta išsipildyti.
Mat nepriklausomu kandidatu prisistatantis kaunietis Mindaugas Filipavičius yra baigęs vos aštuonias klases ir metų jam tik 33-eji, o Konstitucija numato, kad į šalies vadovus gali pretenduoti tik 40-ies sulaukę asmenys.
Vis dėlto M.Filipavičius nesirengia nuleisti rankų ir kilniam tikslui – kandidatavimui į prezidentus – sukūrė interneto svetainę, kurioje aiškina, kad siekti prezidento posto jį pašaukė dievas, ir vardija populistinius darbus, kuriuos esą nuveiktų tapęs šalies vadovu. Į akis krentančios gramatinės klaidos būsimam prezidentui nesvarbios.
Paprastai taip pokštauti linkę juodojo humoro mėgėjai, tačiau M.Filipavičius, atrodo, tikslo siekia rimtai. Paklaustas, ar nesuklydo, kad prezidento kėdės siekia būdamas 33-ejų, pašnekovas paaiškino, jog viskas suplanuota, – pirmiausia reikia surengti referendumą ir keisti Konstituciją.
"Tikrai ne. Pirma Konstituciją reikia patobulinti, nes su tokia Konstitucija ir dabar su Grybauskaite vietom nesikeisčiau ir be rinkimų", – užtikrino kaunietis.
Kol kas M.Filipavičius referendumo neorganizuoja, bet "jei žmonės norės", per likusius aštuonis mėnesius jis sako spėsiantis tai padaryti. Kol kas į politiką sukti norintis M.Filipavičius nori įsitikinti, ar žmonės jį palaikytų, ir internete vykdo apklausą. Iki šiol, kauniečio teigimu, jį prezidento poste regi ketvirtadalis apklaustųjų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Dvi Europos Parlamento frakcijos skatina „Nemuno aušrą“ pašalinti iš koalicijos17
Europos liaudies partijos ir „Atnaujinkime Europą“ frakcijos Europos Parlamente (EP) penktadienį išplatino pareiškimą, kuriuo ragina išmesti „Nemuno aušrą“ iš valdančiosios koalicijos. ...
-
T. V. Raskevičius sieks išlaikyti Laisvės partijos matomumą ir aktualumą
Naujasis Laisvės partijos pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius sako, kad pagrindinė jo užduotis yra išlaikyti politinės jėgos matomumą ir aktualumą. ...
-
Laisvės partijos pirmininku išrinktas T. V. Raskevičius32
Laisvės partijos pirmininku išrinktas buvęs parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius. ...
-
„Laisviečiai“ ragina nesuteikti „Nemuno aušros“ kandidatams postų valdžioje16
Į Seimą nepatekusi Laisvės partija priėmė rezoliuciją, kuria smerkia antisemitizmą ir ragina prezidentą bei valdančiuosius nesuteikti „Nemuno aušrai“ pozicijų parlamente ir vykdomojoje valdžioje. ...
-
A. Armonaitė: Laisvės partijos greitis Lietuvai ir partiečiams galėjo būti per didelis7
Buvusi Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė svarsto, kad politinės jėgos greitis partijai ir Lietuvai galėjo būti per didelis. ...
-
Laisvės partija suvažiavimo metu rinks naują pirmininką10
Į Seimą nepatekusi Laisvės partija šeštadienį Vilniuje suvažiavimo metu rinks naują politinės jėgos pirmininką. ...
-
J. Pinskus tikina tebevadovaujantis Lietuvos regionų partijai5
Nors lapkričio pradžioje Lietuvos regionų partijos taryba laikinuoju pirmininku paskyrė Vytautą Kamblevičių, buvęs Seimo narys Jonas Pinskus tikina tebevadovaujantis šiai politinei jėgai. Politikas nurodo, jog tai patvirtino ir Teisingumo minis...
-
G. Paluckas kritusių V. Blinkevičiūtės reitingų nesureikšmina10
Po Seimo rinkimų pasirodžius pirmiesiems reitingams, paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas nesiima vertinti stipriai smukusio visuomenės palankumo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkei Vilijai Blinkevičiūtei. Anot jo, tai politologų pr...
-
V. Čmilytė-Nielsen atkirto F. Jansonui: liberalai dieną po rinkimų nepamiršta savo pažadų11
Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen nesutinka su prezidento vyriausiojo patarėjo Frederiko Jansono mintimis, neva jos vedama partija turėjo galimybę tapti naujos Seimo daugumos dalimi ir išstumti „Nemuno aušrą&ldqu...
-
Trys Kinijos atstovybės nariai paskelbti nepageidaujamais Lietuvoje13
Lietuva tris Kinijos atstovybės personalo narius paskelbė nepageidaujamais šalyje, Pekinui įteikta diplomatinė nota. ...