Po pokalbio su premjeru ministrė persigalvojo: atleidžia patarėją L. Kontrimą

Kultūros ministrė Liana Ruokytė - Jonsson, dar antradienį nepriėmusi patarėjo Lino Kontrimo atsistatydinimo pareiškimo, pakeitė poziciją - trečiadienį po pokalbio su premjeru Sauliumi Skverneliu pranešė atleidžianti Liną Kontrimą.

Kaip BNS nurodė ministrės patarėjas Viktoras Bachmetjevas, L.Kontrimas trečiadienį dar kartą pats pasiprašė būti atleidžiamas iš pareigų.

„Linas Kontrimas vis tik nusprendė neatsiimti savo atsistatydinimo prašymo ir prašo jį atleisti - ministrė tą prašymą tenkina“, - BNS sakė V.Bachmetjevas.

Antradienį L.Ruokytė - Jonsson buvo nusprendusi atmesti L.Kontrimo prašymą. Apie pasikeitusį sprendimą V.Bachmetjevas informavo trečiadienį, po to, kai šį klausimą ministrė aptarė su premjeru Sauliumi Skverneliu.

S.Skvernelio atstovas spaudai Tomas Beržinskas sako, kad kultūros ministrės ir premjero susitikimas įvyko po Vyriausybės posėdžio trečiadienį, jo metu ministrė jau informavo apie priimtą sprendimą patarėją atleisti.

„Toks patarėjo žingsnis yra gerbtinas lygiai taip pat, kaip ir suvokimas, kad susiklosčius tokiai situacijai jo tolimesnis darbas kenktų tiek kultūros ministrei, tiek jam pačiam“, - sakė T.Beržinskas.

V.Bachmetjevas sako, kad tai - asmeninis L.Kontrimo sprendimas.

„Linas Kontrimas per naktį pagalvojo ir priėmė sprendimą - jis nenori nukreipinėti dėmesio nuo rimtų darbų. Kad nebūtų kliūtimi, mano, kad geriausia yra pasitraukti, kad ministerija galėtų koncentruotis į darbus“, - aiškino ministrės atstovas.

Liepos viduryje L.Kontrimo kontroliuojamos viešųjų ryšių bendrovės „PR Service / Edelman Affiliate“ patalpose vyko buvusios Seimo narės G.Kildišienės, kelių viešųjų ryšių ekspertų ir teisininkės Liudvikos Meškauskaitės ir „valstiečių“ vadovo Ramūno Karbauskio susitikimas - L.Kontrimas tuomet bandė trukdyti žurnalistams sužinoti, ar agentūros patalpose yra minimi asmenys, o vėliau juos pakvietęs į kabinetą užrėmė duris ir bandė neišleisti. To metu pats patarėjas neetišku elgesiu kaltino žurnalistus.

V.Bachmetjevas antradienį nurodė, kad ministrės sudaryta ministerijos tyrimo grupė nustatė, jog L.Kontrimas buvo nedarbo vietoje, nedarbo metu, todėl tarnybinio pažeidimo neįžvelgė. Pasak patarėjo, ministrė, peržiūrėjusi vaizdo įrašą, neįžvelgė galimų patarėjo etikos pažeidimų.

L.Kontrimo elgesį įvertinti ministrei pasiūlė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), kuri buvo gavusi valdančiosios socialdemokratų frakcijos skundą - VTEK nurodė negalinti vertinti galimų darbo drausmės pažeidimų.

Pats L.Kontrimas  atmeta priekaištus ir teigia, kad minėtoje situacijoje neetiškai elgėsi į jo sutuoktinės vadovaujamos viešųjų ryšių agentūros biurą atvykę žurnalistai. Jis tikina, kad ministerijoje dirba nuo 7 ryto iki 16 valandos.

S.Skvernelis praėjusią savaitę žadėjo aptarti situaciją dėl L.Kontrimo su ministre L. Ruokyte-Jonsson. Pasak premjero, nors L.Kontrimas ir yra skirtas į politinio pasitikėjimo pareigas, jo veiksmai „tikrai sudaro prielaidas kalbėti apie galimą atsakomybę ir sprendimus, kurie turi būti priimti“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių