- Raminta Majauskaitė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo rinkimuose dalyvaujančios politinės partijos savo kampanijoms surinko per 3,2 mln. eurų. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, pilniausia sąskaita galėjo pasidžiaugti valdančiąją daugumą sudarantys Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD).
Kaip nurodoma VRK interneto puslapyje, konservatorių rinkiminėje sąskaitoje – daugiau kaip 735 tūkst. eurų. Didžioji dalis šios sumos – 400 tūkst. eurų – pačios partijos skirtos lėšos, 300 tūkst. eurų – gauti valstybės biudžeto asignavimai, o likusi dalis – fizinių asmenų suaukotos lėšos.
Toliau rikiuojasi beveik 475 tūkst. eurų sukaupusi Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Beveik 269 tūkst. eurų partijai suaukojo fiziniai asmenys, dar per 100 tūkst. eurų – patys kandidatai iš savo nuosavų lėšų. Taip pat 86 tūkst. rinkimams skyrė pati politinė jėga, o dar 19 tūkst. eurų gavo iš valstybės biudžeto asignavimų.
Tuo metu Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) vien iš savo turimų lėšų parlamento rinkimams skyrė 350 tūkst. eurų.
Daugiau kaip 270 tūkst. eurų Seimo rinkimams surinko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Didžiausią šios sumos dalį – 150 tūkst. eurų – sudaro iš valstybės biudžeto asignavimų gauti finansai. Politinei jėgai per 78 tūkst. eurų skyrė fiziniai asmenys, 40 tūkst. eurų – partijos kandidatai iš savo nuosavų lėšų, o kiek mažiau nei 2 tūkst. eurų – pati partija.
Tris partijas subūrusi Taikos koalicija savo rinkiminėje sąskaitoje bendrai sukaupė 235 tūkst. eurų lėšų. Šią koaliciją sudaranti Darbo partija iš valstybės asignavimų gavo 120 tūkst. eurų, beveik visos kitos atskirai koaliciją sudarančių politinių jėgų lėšos – 97 tūkst. eurų – rinkimams yra gautos iš fizinių asmenų.
VRK duomenimis, Liberalų sąjūdis Seimo rinkimams surinko beveik 225 tūkst. eurų. Kiek daugiau kaip 115 tūkst. eurų yra skirti iš politinės jėgos lėšų, per 76 tūkst. eurų yra suaukoję fiziniai asmenys, o daugiau kaip 33 tūkst. eurų savo nuosavų finansų yra skyrę patys partijos kandidatai.
Rinkiminėje Laisvės partijos sąskaitoje taip pat sukaupti beveik 225 tūkst. eurų. Politinei jėgai 125 tūkst. eurų suaukojo fiziniai asmenys, 6 tūkst. eurų iš nuosavų lėšų skyrė patys kandidatai, o kitas lėšas – 94 tūkst. eurų – rinkimams numatė pati partija.
Seimo rinkimams partija „Nemuno aušra“ surinko daugiau kaip 200 tūkst. eurų. Daugiau kaip pusę šios sumos – 105 tūkst. eurų politinei jėgai skyrė jos kandidatai, beveik 90 tūkst. suaukojo fiziniai asmenys, o pati partija iš savo lėšų skyrė per 6 tūkst. eurų.
Tuo metu Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) parlamento rinkimams sukaupė kiek daugiau kaip 188 tūkst. eurų. Didžioji dalis šių lėšų – 110 tūkst. eurų – gauta iš valstybės biudžeto asignavimų. Politinė jėga rinkimams skyrė per 43 tūkst. eurų, 31,5 tūkst. eurų suaukojo fiziniai asmenys, o 3 tūkst. eurų – patys kandidatai.
Anot VRK, Seimo rinkimams Lietuvos regionų partija yra surinkusi per 134 tūkst. eurų. Didžioji dalis šios sumos – 79 tūkst. eurų – politinės jėgos lėšos. Be to, apie 28 tūkst. eurų yra suaukoję patys kandidatai, panašią sumą – 27 tūkst. eurų – fiziniai asmenys.
Toliau rikiuojasi Nacionalinis susivienijimas. Politinė jėga rinkimams sukaupė 100 tūkst. eurų. Partijos finansų tam skirta per 75 tūkst. eurų. Taip pat beveik 19 tūkst. eurų yra fizinių asmenų aukos, o 6 tūkst. eurų – kandidatų lėšos.
Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) surinko beveik 59 tūkst. eurų. Partija 34 tūkst. eurų gavo iš pačių kandidatų, o per 21 tūkst. eurų iš fizinių asmenų. Pati politinė jėga rinkimams skyrė 3,5 tūkst. eurų.
Lietuvos žaliųjų partija savo rinkiminėje sąskaitoje sukaupė beveik 58 tūkst. eurų. Didžiąją dalį sumos – daugiau kaip 28 tūkst. eurų – sudaro kandidatų skirtos lėšos, per 20 tūkst. eurų rinkimams numatė pati politinė jėga, o 9 tūkst. eurų suaukojo fiziniai asmenys.
Be to, partija „Laisvė ir teisingumas“ parlamento rinkimams surinko kiek daugiau kaip 11 tūkst. eurų, o Lietuvos liaudies partija – per 9 tūkst. eurų.
ELTA primena, kad pagrindinė Seimo rinkimų diena yra spalio 13-oji, sekmadienis. Antras rinkimų turas planuojamas spalio 27 dieną.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Socdemų derybininkai su demokratais ir „valstiečiais“ vertins programų suderinamumą
Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) derybininkai antradienį planuoja susitikti su potencialiais koalicijos partneriais įvertinti partijų programų suderinamumą. ...
-
Prezidentūra norėtų, kad būsima valdančioji koalicija būtų suformuota greičiau
Antrą savaitę tęsiantis partijų deryboms dėl būsimos koalicijos, šalies vadovo Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas leidžia suprasti – Prezidentūra norėtų, kad naujos valdančiosios daugumos formavimo klausimas b...
-
LSDP parengė koalicijos sutarties projektą, jį antradienį pristatys partneriams
Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) parengė koalicijos sutarties projektą, jį antradienį pristatys potencialiems partneriams. ...
-
E. Gentvilas: liberalai susitaikė su opozicijos vaidmeniu būsimame Seime
Nors socialdemokratai skelbia, kad dėl galimo darbo koalicijoje konsultuosis ne tik su „valstiečiais“ bei demokratais „Vardan Lietuvos“, Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Eugenijus Gentvilas sako, kad jo atstovaujama politinė j...
-
Tarp socialdemokratų kandidatų į ministrus – D. Šakalienė, I. Ruginienė, E. Sabutis ir R. Šadžius5
Seimo rinkimus laimėjusi, tačiau vis dar valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), jau turi dalį kandidatų, kuriems patikėtų tam tikras ministerijas, skelbia naujienų portalas lrt.lt. ...
-
L. Kasčiūnas Kyjive su R. Umerovu aptarė paramą Ukrainai
Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas pirmadienį Kyjive su Ukrainos gynybos ministru Rustemu Umerovu aptarė Lietuvos paramą Ukrainai. ...
-
M. Navickienė: didžiausias politinis skandalas – prezidento ir V. Blinkevičiūtės sukurpta pasaka52
Po vadinamojo „Foxpay“ skandalo iš pareigų pasitraukusi buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tikina – apie jos politinės atsakomybės stoką kalbantis prezidentas Gitanas Nausėda taiko dvigubus standartu...
-
V. Čmilytė-Nielsen pasakė, kodėl liberalai nemato prasmės pradėti konsultacijas su socialdemokratais5
Tęsiantis diskusijoms dėl būsimos valdančiosios koalicijos, Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikina nesulaukusi jokio Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderių kvietimo konsultuotis dėl galimo bendro darbo. Politikė ...
-
Naujame Seime turėtų dirbti aštuoni milijonieriai, turtingiausias – „Nemuno aušros“ atstovas5
Naujos sudėties Seime turėtų dirbti aštuoni milijonieriai. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, turtingiausias būsimas parlamentaras – daugiamandatėje apygardoje išrinktas „Nemuno aušros“ atstovas Daino...
-
Kas dar dalyvavo ar bent žinojo apie rinkėjų apgaulės schemą?29
Apie 20 metų Vilija Blinkevičiūtė buvo viena populiariausių šalies politikių. Pastaruoju metu ji buvo antra pagal populiarumą po prezidento, tačiau, anot kai kurių tautiečių, rinkėjus apgavo taip, kaip modernios Lietuvos politikoje dar nebuv...