Opozicijos reikalavimu Seimas grįš prie V. Uspaskicho neliečiamybės klausimo

  • Teksto dydis:

Opozicijos reikalavimu komisiją dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo planuojama sudaryti antradienį.

Už opozicijos lyderio konservatoriaus Andriaus Kubiliaus siūlymą klausimą įtraukti į darbotvarkę balsavo 59 Seimo nariai, prieš buvo 20, susilaikė irgi 20 parlamentarų.

Už komisijos greitesnį sudarymą balsavo opoziciniai konservatoriai ir liberalai bei valdantieji socialdemokratai, prieš buvo arba susilaikė valdantieji "darbiečiai", "tvarkiečiai", Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai.

Tuo metu seniūnų sueigoje buvo sutarta, kad sprendimą dėl komisijos sudarymo pasiūlytų klausimą apsvarsčiusi Etikos ir procedūrų komisija, po to, kai praėjusią savaitę tokios komisijos sudarymui nepritarta.

Seimas nesudarė komisijos dėl V.Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo, nes konservatoriai pasipriešino, kad jai vadovautų "tvarkiečių" seniūnas Petras Gražulis. Balsuojant dėl projekto su komisijos sudėtimi konservatoriai susilaikė, "darbiečiai" balsavo prieš, ir jų balsais nusverta, kad komisija nebūtų sudaryta.

Generalinis prokuroras Darius Valys praėjusį antradienį kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti "darbiečio" V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę. Leisti baudžiamojon atsakomybėn patraukti Darbo partijos įkūrėją V.Uspaskichą prašoma dėl nepagarbos teismui.

Anksčiau Seimas yra panaikinęs V.Uspaskicho imunitetą vadinamojoje Darbo partijos byloje. Šios partijos steigėjas ir buvęs jos pirmininkas Vilniaus apygardos teismo yra pripažintas kaltu dėl sukčiavimo ir "juodosios buhalterijos". Ši nutartis yra apskųsta aukštesnės instancijos teismui.

V.Uspaskichas teisėjus yra viešai išvadinęs nusikaltėliais.

"Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad Seimo narys Viktoras Uspaskichas šių metų liepos 28 dieną 22.51 val. Vilniaus oro uosto atvykimo salėje atsakydamas į jam pateiktus žurnalistų klausimus viešai žodžiu užgauliai pažemino teisingumą vykdantį teismą. Šiais savo veiksmais V.Uspaskichas galėjo padaryti nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 232 straipsnyje. Seimo nario V. Uspaskicho galimo nusikalstamos veikos padarymo aplinkybes pagrindžia ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys, liudytojų, nukentėjusiosios parodymai ir Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto užfiksuoti duomenys", - Seime sakė D.Valys.

Pagal Lietuvos Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ir kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo sutikimo.

Kad būtų panaikinta parlamentaro teisinė neliečiamybė, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip pusė, tai yra ne mažiau kaip 71 Seimo narys iš 141.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių