Lyderių netekęs „Drąsos kelias“ laimę rinkimuose vis tiek bandys

Per Garliavos skandalą 2012 m. pavasarį susikūrusi partija „Drąsos kelias“ į Seimo rinkimus bandys eiti su labai nedidele komanda – šiuo metu jos sąraše tik 34 kandidatai.

Tačiau, kaip pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovas Zenonas Vaigauskas, „drąsiečių“ gretas dar praretino Vyriausiasis administracinis teismas – ketvirtadienį komisiją pasiekė jo sprendimas neleisti rinkimuose su šia partija dalyvauti skandalais pagarsėjusiam žurnalistui Aurimui Drižiui. Jis laiku nedeklaravo savo turto.

„Su šia „Drąsos kelio“ byla pradėjome bylinėjimosi teismuose maratoną, koks būna prieš kiekvienus rinkimus. A. Drižius kažkodėl nepanoro VRK laiku pateikti dokumentų apie savo turimo turto deklaravimą. Kai komisija jo neužregistravo kandidatu Seimo rinkimuose, jis kreipėsi į teismą, tačiau jo skundas buvo atmestas, kaip nepagrįstas. Teismo sprendimas – nebeskundžiamas“, – aiškino Z. Vaigauskas.

Sąrašo vedlys – buvęs kunigas   

Trisdešimt tris „Drąsos kelio“ kandidatus į Seimą užsimojo vesti šios partijos vadovas, parlamentaras, buvęs kunigas Jonas Varkala.

Į besibaigiančios kadencijos Seimą jis taip pat pateko su „drąsiečiais“, kuriems tuo metu dar vadovavo buvusi teisėja Neringa Venckienė, šiuo metu besislapstanti Amerikoje.

Spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose panoro dalyvauti ir jos teta, viena aktyviausių vadinamojo Garliavos skandalo dalyvių – kirpėja Audronė Skučienė.

Ketvirtadienį, kai VRK buvo traukiami burtai, kokiais numeriais partijos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose, buvo išplatintas N. Veckienės laiškas, kuriame ji sielojasi dėl Lietuvos ateities ir teigia, esą mūsų šalį galėtų išgelbėti tik „Drąsos kelias“ ir tokie žmonės, kaip J. Varkala.

Svarstydamas, kodėl Lietuvos teisėsaugai iki šiol nepavyko iš Amerikos pargabenti N. Venckienės, kuriai įtarimai pareikšti pagal 16-ą Baudžiamojo kodekso straipsnių ir kuri jau  nuo 2014 m. slapstosi Amerikoje, J. Varkala teigė manąs, jog tam trukdo JAV teisėsaugininkų principingumas: „JAV teisėsauga – tiesiog principingesnė, nei Lietuvos. Įtariu, kad jai įtakos nedaro kažkokios grupės, ji laikosi įstatymų, todėl taip ir yra [N. Venckienė neperduodama Lietuvai – LRT.lt]“.

Kodėl dezertyravo „drąsiečiai“ Seimo nariai?

Su „Drąsos keliu“ vyksiančiuose Seimo rinkimuose nebedalyvauja su šia partija prieš ketverius metus parlamentarais tapę Valdas Vasiliauskas, Vytautas Matulevičius, Povilas Gylys, Aurelija Stancikienė.

Svarstydamas, kodėl jų nebėra partijos sąraše, J. Varkala teigė, jog vienintelis P. Gylys iki pat Seimo kadencijos pabaigos laikėsi „Drąsos kelio“ ideologijos, tačiau jis esą pavargo nuo politikos ir Seimo rinkimuose nusprendė nebedalyvauti.

V. Matulevičius teigė irgi Seimo rinkimuose iš viso nebedalyvausiąs, o „Drąsos kelias“ jam ir nesiūlęs sykiu eiti į rinkimus: „Aš nesu partijos narys ir juo nebuvau. Mano santykiai su šia partija per visą Seimo kadenciją nesusiklostė. Po jos piketo Zokniuose prieš NATO karius nebūčiau [su ja] ėjęs į Seimo rinkimus, net jei ir būtų siūliusi.“

A. Stancikienę į savo komandą kvietė neseniai Lietuvos centro partijai pradėjęs vadovauti Seimo narys Naglis Puteikis, tačiau, anot jo, ji pareiškusi, kad Seimo rinkimuose iš viso nedalyvaus.

V. Vasiliauskas rinkimuose dalyvauti nusprendė savarankiškai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

tikrai

tikrai portretas
Balsuosime uz drasos kelia,o su klanu musu saly sunku kovoti.

JĖGA

JĖGA portretas
Pabaiga tokia pati kaip ir Valinsko partijos.

otto

otto portretas
Joo, šaunuoliai. Per kadencija seime taip aktyviai dirbo, kovojo su pedofilija, gerino žmonių gyvenimą. Jų frakcijos darbas Lietuvai neįkainuojamas... Reiktų jiems seime atlyginimus pakelti. Ir pinigus kanceliarinėms išlaidoms padidinti. Stengiasi gi žmonės Lietuvai, oi kaip stengiasi.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių