- Milena Andrukaitytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Konstitucinis Teismas (KT) pirmadienį baigė nagrinėti seksualiniu priekabiavimu kaltinamo parlamentaro Kęstučio Pūko apkaltos bylą.
Sėda rašyti išvadų
Išvadą, ar savo veiksmais Seimo narys pažeidė Konstituciją, Teismas turi parengti per mėnesį.
„Įvyko teisminių ginčų stadija, teismas išklausė tiek patį K. Pūką ir advokatus, tiek pareiškėjo atstovą, ir yra mėnesio terminas teismui priimti išvadą ar galimą kitą sprendimą. (...) Mėnesio terminą nustato pats įstatymas, bet jei teismas sugeba greičiau sutarti dėl teksto ir jį priimti, tada gali būti ir greičiau“, – po uždaro apkaltos bylos posėdžio žurnalistams sakė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.
Bylos medžiagos klausimų KT vadovas nekomentavo, argumentuodamas uždaru posėdžiu.
„Nelabai norėčiau kalbėti apie posėdžio turinį, kadangi jis yra uždaras, turėkime kantrybės, aš manau, išvadoje surasite visus atsakymus į klausimus“, – sakė D. Žalimas.
Klausiamas, kodėl teisminiai ginčai ir baigiamosios kalbos vyko už uždarų durų, nors nebedalyvavo galbūt nuo priekabiavimo nukentėjusios liudytojos, KT vadovas atsakė, jog dėl liudytojų apsaugos. Posėdyje jų tapatybė nebuvo įslaptinta, tačiau išvadoje liudytojų pavardės nebus minimos. Liudytojų apklausa teismo posėdyje vyko praėjusią savaitę.
K. Pūkas, pirmadienį atvykęs į apkaltos bylos posėdį, kartojo, kad kaltinimai seksualiniu priekabiavimu esą sufabrikuoti, bet plačiau savo gynybos argumentų neišsakė. Išėjęs iš posėdžio žurnalistams jis sakė savo baigiamojoje kalboje pareiškęs, kad Konstitucijos nepažeidė ir priesaikos nesulaužė, o daugiau apie bylą nekalbėjo.
K. Pūko apkaltos komisijos pirmininkė Seime Dovilė Šakalienė šiek tiek atskleidė gynybos argumentus. Anot jos, K. Pūkas tvirtino, kad per apkaltos procesą Seime nebuvo užtikrintos jo procesinės teisės, nes negalėjo dalyvauti tam tikruose posėdžiuose, pavyzdžiui, apklausiant liudytojas.
„Pateikėme visus įrodymus ir duomenis, kad buvo užtikrintos visos K. Pūko procesinės teisės, ir jis tikrai žinojo kaltinimų esmę ir turinį“, – žurnalistams sakė D. Šakalienė.
Per pirmąjį posėdį praėjusį ketvirtadienį teismas išklausė liudininkus, K. Pūkas jame nedalyvavo, pateikęs nedarbingumo pažymėjimą.
Pirmadienį parlamentaras tvirtino, kad jo savijauta bloga, tačiau atsisakė gultis į ligoninę, jog galėtų dalyvauti baigiamajame apkaltos bylos posėdyje.
„Mane siuntė į ligoninę. Jei atsigulčiau į ligoninę, manęs nebūtų čia, vėl mane kaltintų, kad vengiu“, – sakė K. Pūkas.
KT vadovas D. Žalimas savo ruožtu pakartojo, kad pažyma buvo netinkama, be to, teismas turi ir kitų duomenų, parodančių, kad Seimo narys galėjo dalyvauti posėdyje, jei būtų pageidavęs.
D. Žalimas patvirtino, kad tą dieną, kai KT atstovai atnešė jam šaukimą į teismą, K. Pūko nebuvo namie, kaip paaiškėjo, jis tuomet buvo Daukšiuose. Žiniasklaida užfiksavo, kad čia K. Pūkas vadovavo tėvų sodybos remontui.
„Mes turėjome duomenis, konkrečius liudytojus, kurie parodė, kad tą pačią dieną, kai nuvyko įteikti K. Pūkui šaukimo į teismą, jo nebuvo namuose, jis tuo metu buvo išvykęs Daukšiuose“, – sakė KT pirmininkas.
Seimui pradėjus apkaltos procesą K. Pūkui, Konstitucinis Teismas turi pateikti išvadą, ar parlamento specialiosios tyrimo komisijos išvadoje nurodyti Seimo nario veiksmai prieštarauja Konstitucijai.
Seimas dar gegužę kreipėsi į KT išvados dėl K. Pūko veiksmų, tačiau procesas strigo dėl Seimo nario ilgalaikės ligos.
Dėl parlamentaro ligos užtruko ir Seime nagrinėjamas generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymas panaikinti K. Pūko neliečiamybę byloje dėl galimo seksualinio priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo.
Kartojo, kad kaltinimai sufabrikuoti
Parlamentaras Kęstutis Pūkas pirmadienį atvyko į Konstitucinį Teismą (KT), kurs tęsiamas jo apkaltos bylos nagrinėjimas.
K. Pūkas kartojo, kad kaltinimai seksualiniu priekabiavimu esą sufabrikuoti, bet plačiau savo gynybos argumentų neišsakė.
„(Kaltinimus) vertinu kaip visišką nesąmonę, (apkaltino) visiškai nekaltą žmogų, kuris nieko nepadarė, sukurta schema, apie tai nėra ką kalbėti iš anksto, matysime, ką Konstitucinis Teismas pasakys“, – pirmadienį žurnalistams sakė K. Pūkas.
Konstitucinis Teismas pirmadienį uždarame posėdyje pradeda teisminius ginčus K. Pūko byloje dėk galimo seksualinio priekabiavimo. Per pirmąjį posėdį praėjusį ketvirtadienį teismas išklausė liudininkus, K. Pūkas jame nedalyvavo, pateikęs nedarbingumo pažymėjimą.
(Kaltinimus) vertinu kaip visišką nesąmonę, (apkaltino) visiškai nekaltą žmogų, kuris nieko nepadarė, sukurta schema.
Pirmadienį parlamentaras tvirtino, kad jo savijauta bloga, tačiau atsisakė gultis į ligoninę, jog galėtų dalyvauti baigiamajame apkaltos bylos posėdyje.
„Mane siuntė į ligoninę. Jei atsigulčiau į ligoninę, manęs nebūtų čia, vėl mane kaltintų, kad vengiu“, – sakė K. Pūkas.
Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas po pirmojo posėdžio žurnalistams teigė, kad apkaltos byla jau pirmadienį gali būti baigta, tuomet Teismas pradėtų rengti išvadą. Ją paskelbti turi per mėnesį.
Seimui pradėjus apkaltos procesą K. Pūkui, Konstitucinis Teismas turi pateikti išvadą, ar parlamento specialiosios tyrimo komisijos išvadoje nurodyti Seimo nario veiksmai prieštarauja Konstitucijai.
Seimas dar gegužę kreipėsi į KT išvados dėl K. Pūko veiksmų, tačiau procesas strigo dėl Seimo nario ilgalaikės ligos.
Dėl parlamentaro ligos užtruko ir Seime nagrinėjamas generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymas panaikinti K. Pūko neliečiamybę byloje dėl galimo seksualinio priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo.
Prokurorai teigia, kad keturių nukentėjusiųjų liudijimai ir per ikiteisminį tyrimą gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, jog šių metų sausio–vasario mėnesiais K. Pūkas galėjo seksualiai priekabiauti prie pagal tarnybą priklausomų ir kitaip priklausomų asmenų.
K. Pūkas į Seimą išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą daugiamandatėje apygardoje. Parlamentaras teigia, kad su juo dėl pažiūrų susidorojo politiniai oponentai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
R. Motuzas nemano, kad K. Budriui reikėtų taikyti „atšalimo“ laikotarpį
Naujasis Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Remigijus Motuzas nesutinka su opozicijos teiginiais, esą į užsienio reikalų ministro postą kandidatuojančiam prezidento vyriausiajam patarėjui Kęstučiui Budriui turėtų būti taikomas &bdq...
-
EP paskirta P. Gražulio neliečiamybės klausimo pranešėja, pristatymas gali įvykti kitąmet3
Europos Parlamente (EP) paskirta pranešėja europarlamentaro Petro Gražulio neliečiamybės klausimui, jo pristatymas gali įvykti kitąmet. ...
-
G. Nausėda: Rusijos veiksmai Juodojoje jūroje neigiamai veikia pasaulinį maisto saugumą
Vykstant į Ukrainos uostus ir grūdų saugyklas nukreiptiems Rusijos kariniams veiksmams, kyla pavojus aprūpinti visą pasaulį maistu, sakė prezidentas Gitanas Nausėda, nuotoliu dalyvavęs trečiajame Tarptautiniame maisto saugumo viršūnių susiti...
-
Seimo Ateities komiteto pirmininkas turės du pavaduotojus7
Parlamentarai svarstys Statuto pataisas, leisiančias Seimo Ateities komiteto pirmininkui turėti du pavaduotojus. ...
-
Valkatoms atrodo, kad tai yra daug: aktorius G. Savickas sureagavo į E. Gentvilo žodžius141
Politika ir humoras – ar tai suderinama? Politikai dažnai stengiasi ne tik spręsti valstybės reikalus, bet ir užmegzti ryšį su žmonėmis per juokelius. Tačiau tai, kas vieniems atrodo linksma, kitiems gali pasirodyti įžeidu ar net nederam...
-
G. Nausėda vetavo pataisais, kurios leistų siuntimus išrašyti privačių įstaigų medikams19
Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo Seimo priimtas pataisais, siūlančias leisti siuntimus nemokamoms sveikatos paslaugoms išduoti ir įstaigų, kurios nepriklauso nacionalinei sveikatos sistemai, gydytojams. ...
-
L. Savickas: „Teltonikos“ atveju politikai nevykdė elementarios politinės vadybos10
Kandidatas į ekonomikos ir inovacijų ministro postą Lukas Savickas mano, kad „Teltonikos“ skandalas kilo dėl politinių vadovų nesugebėjimo užtikrinti politinės vadybos. Jo teigimu, jei „Teltonikos“ projektui būtų paskirtas ko...
-
N. Cesiuliui atsisakius posto VRM, pranešė, kada žada pristatyti naują pavardę1
Alytaus merui Nerijui Cesiuliui atsisakius tapti vidaus reikalų ministru socialdemokrato Gintauto Palucko Vyriausybėje, paskirtasis premjeras tęs pokalbius su kitais potencialiais kandidatais. Kaip Eltai teigė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atst...
-
Kandidatas į vidaus reikalų ministrus N. Cesiulis liks vadovauti Alytui20
Paskirtojo premjero Gintauto Palucko į vidaus reikalų ministrus pasiūlytas Nerijus Cesiulis atsisakė dirbti Vyriausybėje ir nutarė likti vadovauti Alytaus miestui. ...
-
I. Šimonytė: turime siekti, jog kariams nestigtų nei finansinių išteklių, nei ryžto ginti laisvę18
Sveikindama krašto apsaugos bendruomenę su Lietuvos kariuomenės diena, laikinai premjerės pareigas einanti Ingrida Šimonytė pažymi – ši diena primena, jog svarbu išlaikyti budrumą ir būti pasirengus apginti savo &scaron...