Kai kurie neperrinkti Seimo nariai braukė ašaras: turi ir už ką atsiprašyti

Tryliktasis Lietuvos Seimas antradienį baigė kadenciją ir susirinko į paskutinį posėdį. Konservatoriai, liberalai ir „laisviečiai“ aiškino, kad kadencija sutapo su visais įmanomais iššūkiais, tad nuveiktais darbais – didžiuojasi. Su kėde Seime atsisveikino kiek daugiau kaip pusė parlamentarų. Kai kurie neslepia ir ašarą nubraukę, kiti pripažįsta, kad ir atsiprašyti turi už ką.

Seimo pirmininkė prieš išeidama dar stabtelėjo pasižiūrėti į salę, nuo šiol bus jau tik eilinė Seimo narė. Per ketverius metus visko čia būta. Liūdesį įžvelgti galima ir kitų parlamentarų veiduose.

„Liūdna žiūrint į kai kurių liūdnus veidus, nes jie psichologiškai nepasiruošę išeiti“, – sakė Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

O, anot nueinančių valdančiųjų, sekėsi – gerai, ypač visų Lietuvą ištikusių krizių kontekste.

„Pandemijos siautėjimas, paskui infliacijos siautėjimas, pabėgėlių į Lietuvą siunčiamų per Baltarusijos sieną siautulys, karas“, – vardijo E. Gentvilas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Net ir su trapia valdančiąja dauguma.

„Šimtu procentų pasakyti, kad viską padarei nei vienam darbe nėra įmanoma. Man atrodo, svarbūs darbai, kurie buvo padaryti – tai ir aštuoni biudžetai, kurie buvo parengti“, – kalbėjo finansų ministrė Gintarė Skaistė.

„Mes turėjome 74 žmonių valdančiąją daugumą, kai dauguma yra 71, o baigėme su 71 žmogumi“, – sakė E. Gentvilas.

„Laisviečiai“ per ketverius metus taip ir neišpildė nei vieno duoto pažado rinkėjams. Partnerystė vis dar neįteisinta, nepavyko dekriminalizuoti ir kanapių.

Su portfeliais netrukus atsisveikins ir ministrai.

„Norėjau kažką padaryt ir nuveikt, padaryt pokytį ir, manau, kai kuriose srityse tą pavyko padaryti. Galiu tuo didžiuotis“, – tikino krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Mažiausiai ketveriems metams su Seimo rūmais atsisveikinantys sako, čia gavę ir gyvenimiškų pamokų.

„Labai aiškiai suvokiau, kad yra politikai, kurie galvoja apie valstybę ir žmonių problemas. Ir yra politikieriai, kurių „modus operandi“ yra, kad tik aš išlikčiau valdžioje“, – teigė Seimo narys Giedrius Surplys.

Turi ir už ką atsiprašyti.

„Dėl tos istorijos, į kurią buvau įtrauktas, tai aš už ją, be abejo, tikrai turiu ir noriu atsiprašyti“, – apgailestavo Seimo narys Andrius Vyšniauskas.

Dėl čekiukų šią kadenciją palaidota ne vieno politiko ambicija, nors yra dalykų, ko visai netrūks.

„Tai yra plenarinis posėdis, kadangi tai yra triukšminga, sudėtinga erdvė, kurioje negali nei susikaupti, tiesiog turi koncentruotis į balsavimą, tai to tikrai nepasiilgsiu“, – kalbėjo A. Vyšniauskas.

Yra buvę, jog temperatūra salėje užkaito iki tokio lygio, kad emocijos prasiveržė ne tik necenzūriniais žodžiais, bet ir kumščiais. Aiškinosi net pareigūnai.

O opozicija buvo nusprendusi, kad su valdančiaisiais posėdžiauti vienoje salėje negali, ne vienam posėdžiui buvo išėję į kitą.

Dabar panašios dramos bus jau Sauliaus Skvernelio problema.

„Seimo pirmininkė demonstravo olimpinę ramybę, kaip šachmatininkė, tai čia man irgi... jeigu bus toks sprendimas Seimo, aš nežinau, kas ketvirtadienį bus, ir kaip pasibaigs tas balsavimas, čia bus iššūkis“, – šnekėjo demokratų „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis.

Su Seimu atsisveikina kiek daugiau nei pusė parlamentarų.

Visiems neperrinktiems priklauso išeitinė – tiek vidutinių Seimo nario atlyginimų, kiek metų iš eilės pradirbo Seime.

Taigi, eiliniam Seimo nariui nuo kiek daugiau nei keturių iki 13 tūkst. eurų į rankas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Gaila, nebegaus otkatų už rankos pakėlimą....bet išeina praturteję, otkatus dabar ims kiti...

iseitine kompensacija kruopomis ir makaronais...

iseitine kompensacija kruopomis ir makaronais... portretas
varguoliai po 3 gabalus gaudami nesusitaupe.... i darbo birza registruot...darbu uz minimalia alga tikrai ras...va pas mano svogeri galiu i darbint valytojais... gales uz puse etato per 5 darbus varyt...

Vidas

Vidas portretas
Po bananą dovanų....
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių