- Ignas Jačauskas, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
G. Nausėda: nepaprastos padėties klausimas gali būti sprendžiamas...
-
G. Nausėda: nepaprastos padėties klausimas gali būti sprendžiamas...
-
G. Nausėda: nepaprastos padėties klausimas gali būti sprendžiamas...
-
G. Nausėda: nepaprastos padėties klausimas gali būti sprendžiamas...
-
G. Nausėda: nepaprastos padėties klausimas gali būti sprendžiamas...
-
G. Nausėda: nepaprastos padėties klausimas gali būti sprendžiamas...
-
G. Nausėda: nepaprastos padėties klausimas gali būti sprendžiamas...
-
G. Nausėda: nepaprastos padėties klausimas gali būti sprendžiamas...
-
G. Nausėda: nepaprastos padėties klausimas gali būti sprendžiamas...
-
G. Nausėda: nepaprastos padėties klausimas gali būti sprendžiamas...
-
G. Nausėda: nepaprastos padėties klausimas gali būti sprendžiamas...
-
G. Nausėda: nepaprastos padėties klausimas gali būti sprendžiamas...
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad nepaprastos padėties klausimas siekiant suvaldyti neteisėtą migraciją gali būti sprendžiamas artimiausioje ateityje.
Anot jo, tokios bendros pozicijos prieita ketvirtadienį jo iniciatyva surengtame susitikime su premjere ir politinių partijų vadovais.
„Daugiau mažiau konsensusas yra toks, kad mes esame atviri visiems klausimams ir šį klausimą taip pat galime spręsti pačioje artimiausioje ateityje. Tačiau iki to laiko turime įvertinti du dalykus: pirma – teisines šio sprendimo įvedimo aplinkybes ir kokią įtaką šis sprendimas turėtų ne tik mūsų sienos užkardymo klausimams, bet ir pilietinių klausių Lietuvoje aspektu“, – spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda.
Esu įsitikinęs, kad kariuomenę mes įgalinsime ir esame pajėgūs tai padaryti šiandien, net ir ekstremalios situacijos sąlygomis.
Prezidentas pabrėžė, kad būtina turėti turėti „platų konsensusą“ dėl nepaprastosios padėties ir įvertinti, kokių papildomų instrumentų suteiktų nepaprastoji padėtis, palyginti su šiuo metu įvesta ekstremalia situacija.
„Esu įsitikinęs, kad kariuomenę mes įgalinsime ir esame pajėgūs tai padaryti šiandien, net ir ekstremalios situacijos sąlygomis ir, be jokios abejonės, tą darome ir darysime ateityje“, – pridūrė prezidentas.
Rudenį tikisi partijų susitarimo dėl užsienio politikos
G. Nausėda sako, kad politinės partijos iš esmės sutaria dėl pagrindinių Lietuvos užsienio politikos principų ir toks susitarimas oficialiai galėtų būti įformintas rudenį.
Anot jo, ketvirtadienį susitikime Prezidentūroje su politinių partijų lyderiais kalbėta apie tai, kad užsienio politikos principai, formuoti pastaruosius 30 metų, yra „nekintami ir pagrįsti vertybėmis“.
Šiandien prie stalo daug kartų girdėjau žodį „sutariame“, „vieningai“, ir tai teikia vilčių, kad šią tikrai nelengvą problemą mes gebėsime įveikti.
„Dėl to Baltarusijos režimo vertinimai iš esmės nesikeičia. Galbūt išsiskyrė šiek tiek nuomonės dėl to, kokią taktiką turėtumėme taikyti, kaip spręsti diplomatinėmis ir politinėmis priemonėmis migracijos problemą“, – Prezidentūroje sakė G. Nausėda.
„Tačiau esminiai klausimai, užsienio politikos kryptys yra įvardintos labai aiškiai ir aš manau, tai sudaro puikų pagrindą pratęsti tą 2014-2020 metų politinių partijų susitarimą dėl užsienio politikos, ekstrapoliuoti jį į ateitį, ir tą galėtumėme padaryti jau šį rudenį“, – savo pareiškime po susitikimo teigė prezidentas.
Šalies vadovas sako taip pat išgirdęs, jog partijų vadovai iš esmės sutaria dėl migracijos problemų sprendimo.
„Puiku, kai pasiekėme tokio pobūdžio formatą tokiai problemai, kuri yra šiuo metu, migracija, spręsti. Šiandien prie stalo daug kartų girdėjau žodį „sutariame“, „vieningai“, ir tai teikia vilčių, kad šią tikrai nelengvą problemą mes gebėsime įveikti“, – sakė G. Nausėda.
Susitikimo išvakarėse G. Nausėda iš anksto neskelbęs apsilankė Šalčininkų rajone, Dieveniškėse, jo paties teigimu, siekdamas įsiklausyti į gyventojų, besipriešinančių neteisėtų migrantų perkėlimui, išsakomus rūpesčius.
„Rytoj su partijų lyderiais kalbėsime apie vieningą poziciją ir sprendimus migracijos krizei spręsti. Tai nėra vienos Vyriausybės, kelių savivaldybių, ar kelių vietos bendruomenių problema. Tai visos Lietuvos problema, kurią sėkmingai išspręsti galime tik kartu“, – feisbuke trečiadienį rašė G. Nausėda.
Anksčiau šią savaitę jis sakė norintis su partijų lyderiais susitarti dėl bendrų užsienio politikos principų, nes pastaruoju metu tvirtino įžvelgiantis „saviveiklišką užsienio politikos kurso koregavimą“.
Į Lietuvą šiemet jau bandė patekti daugiau nei 3 tūkst. neteisėtų migrantų, dėl jų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Vyriausybė yra numačiusi perkelti šiuo metu pasienio užkardose, savivaldybių ir kitose patalpose apgyvendintus migrantus į kelias didesnes stovyklas, tačiau susiduria su aktyviu dalies gyventojų pasipriešinimu.
Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Žiniasklaida: EP balsavime dėl Baltarusijos rinkimų Gražulis ir Tomaszewskis susilaikė
Trečiadienį vykusiame Europos Parlamento (EP) balsavime dėl rezoliucijos, raginančios nepripažinti sausio 26 d. vyksiančių Baltarusijos prezidento rinkimų, Lietuvos atstovai Petras Gražulis ir Waldemaras Tomaszewskis susilaikė, praneša LRT.lt....
-
ES, Lietuva ir Danija skirs 14 mln. eurų Ukrainos eurointegracijai
Europos Sąjunga (ES), Lietuva ir Danija trečiadienį pasirašė susitarimą dėl naujos 14 mln. eurų vertės programos, skirtos paremti Ukrainos eurointegraciją. ...
-
Paluckas: naujoji JAV administracija rimtai žiūri į dvišalį bendradarbiavimą
Lietuvos ministras pirmininkas Gintautas Paluckas tikisi, kad į Baltuosius rūmus sugrįžus Donaldui Trumpui (Donaldui Trumpui), santykiai su JAV administracija nesuprastės. ...
-
Paluckas: baltarusių „pasų“ iniciatyva kelia lygiagretaus teisinio reguliavimo riziką
Baltarusijos opozicijos iniciatyva spausdinti „pasus“ su lietuvišką Vytį primenančiu simboliu kelia alternatyvaus pilietybės teisinio reguliavimo riziką, teigia premjeras Gintautas Paluckas. ...
-
Po Žemaitaičio pareiškimų – Prezidentūros reakcija: sunku suvokti, kokios šalies koalicijoje jis yra
„Aušriečių“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui pareiškus, jog į Ukrainą verta važiuoti nebent norint pasimokyti korupcijos, Prezidentūra teigia, jog sunku suvokti, kokios šalies valdančiajai daugumai atstovauja tokiais pa...
-
Žemaitaičio Seimo nario priesaiką priėmęs KT pirmininkas: tokia yra pareiga
Po rinkimų paaiškėjus, kad į parlamentą pateko praėjusioje kadencijoje Konstituciją šiurkščiai pažeidęs Remigijus Žemaitaitis, viešojoje erdvėje diskutuota, ar Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Gintaras Goda iš...
-
Žemaitaitis: neturiu ko važiuoti į Ukrainą
„Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis sureagavo į Seimo pirmininko Sauliaus Skvernelio raginimus Valstybės gynimo tarybos (VGT) sprendimais abejojantiems politikams susipažinti su įslaptinta informacija apie esamą saugumo situa...
-
Nepalaimino Petrauskaitės vizito į Dubajų: aiškinsis dėl įgaliojimų
Vasario pradžioje Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Jungtinių Arabų Emyratais (JAE) pirmininkė socialdemokratė Modesta Petrauskaitė vyks į Abu Dabį, kur Vasario 16-osios proga susitiks su lietuvių bendruomene ir su JAE tarpparlamentine grupe r...
-
Paluckas sureagavo į Neringos mero siūlymą statyti tiltą į Kuršių neriją
Neringos merui iš naujo keliant idėją pastatyti tiltą į Kuršių neriją, premjeras Gintautas Paluckas tikina šiai idėjai nepritariantis. Anot jo, tai nebūtų racionalus sprendimas. ...
-
Latvijoje, Estijoje plinta dezinformacija apie sinchronizavimą, Lietuvoje to kol kas nėra
Latvijoje ir Estijoje pastarosiomis dienomis plintant dezinformacijai apie Baltijos šalių energetikos sistemos sinchronizavimą su kontinentinės Europos tinklais, Lietuvoje tokių atvejų kol kas nefiksuota. ...