- ELTOS, BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime vadovė Aušrinė Norkienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašant įvertinti buvusios ministrės Monikos Navickienės elgesį bei nuslėptą informaciją apie kelionę į Dubajų, kur vyko kartu su kontroversiškos reputacijos verslininku Vilhelmu Germanu.
„Manome, kad M. Navickienė sąmoningai nuslėpė dovaną, ryšius ir toliau slepia informaciją, kuri yra reikšminga, susijusi su Lietuvos nacionaliniu saugumu ir, tikėtina, susijusi su jos pareigomis. VTEK prašome gauti visus reikalingus duomenis, kurie šiuo metu yra slepiami ir priimti atitinkamus sprendimus“, – išplatintame pranešime cituojama A. Norkienė.
Kaip skelbta anksčiau, praėjusiais metais buvusi ministrė kartu su šeima atostogavo Dubajuje. 15min.lt žurnalistai išsiaiškino, jog į kelionę politikė vyko „Foxpay“ savininkės Ievos Trinkūnaitės ir jos sugyventinio, už sukčiavimą kalėjusio V. Germano kvietimu.
M. Navickienė pripažino, jog už skrydį į Dubajų jos šeima nemokėjo.
„Tikėtina, kad M. Navickienės šeima nepatyrė ir jokių kitų išlaidų, susijusių su atostogomis Dubajuje, kadangi visas išlaidas apmokėjo iki šiol neatskleistas asmuo/asmenys. Taip pat tapo žinoma, kad vien skrydis į Dubajų kainavo mažiausiai 50 tūkst. eurų. Vertinant viešai pateikiamą informaciją, kad lėktuvu skrido 10 keleivių, akivaizdu, kad M. Navickienės šeimai tenkanti kelionės išlaidų dalis siekė bent 20 000 eurų. Taigi, visiškai akivaizdu, kad M. Navickienė gavo prabangias dovanas, kurių vertė siekia bent kelias dešimtis tūkstančių eurų. Kita viešai pateikiama informacija patvirtina, kad M. Navickienė dovanos nedeklaravo, kadangi pateiktoje gyventojo pajamų deklaracijoje atitinkamų duomenų nėra“, – nurodoma LVŽS išplatintame pranešime.
M. Navickienė ketvirtadienį žurnalistams sakė esanti įsitikinusi, kad nepažeidė viešojo intereso keliaudama į Dubajų nepasidomėdama, kas mokėjo už skrydį, tačiau pripažino padariusi žmogišką klaidą.
VTEK pirmininko pavaduotoja Virginija Aleksejūnė BNS nurodė, kad komisija „valstiečių“ frakcijos kreipimosi dar negavo, tuo metu ketvirtadienį įvertinti jos elgesį paprašė pati M. Navickienė.
„Vakar mes gavome prašymus. (Įvertinti – BNS) situaciją ir dėl kelionės, ir apskritai dėl interesų tam tikro susikirtimo“, – sakė VTEK atstovė.
ELTA primena, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė nusprendė palikti postą tęsiantis skandalui dėl jos ir politikės sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių su įmone „Foxpay“, jos savininke I. Trinkūnaite ir verslininkės sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu V. Germanu. Ketvirtadienį premjerė Ingrida Šimonytė tenkino politikės prašymą atsistatydinti. Tą pačią dieną prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Navickienės atleidimo.
Finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje. Trečiadienį pranešta, kad pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – ministrės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.
Tiesa, naujienų portalas 15min.lt skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog ministrės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.
Ministrė M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja politikė bendrauja retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo.
Trečiadienį 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.
Lietuvos bankas atlieka patikrinimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
A. Kubilius: ES ieškoma papildomų lėšų gynybai – kalbama apie viršbiudžetinius resursus
Europos Parlamentui (EP) trečiadienį patvirtinus naujosios Europos Komisijos (EK) sudėtį, oficialiai jos nariu tapęs Andrius Kubilius tikina, kad esminiu naujosios komisijos kadencijos klausimu taps nepakankamas gynybai skiriamų lėšų kiekis ir g...
-
Kauno meras kreipėsi į pareigūnus: „Žalgirio“ pergalės turi teikti džiaugsmą, o ne susiskaldymą133
Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis kreipėsi į teisėsaugininkus dėl praėjusio penktadienio incidento. ...
-
S. Skvernelis: planuojama, kad naujoji Vyriausybė prisieks gruodžio 12 dieną2
Planuojama, kad naujos sudėties Vyriausybė prisieks ir jos programa Seime bus patvirtinta gruodžio 12 dieną, sako Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis. ...
-
G. Paluckas įvardijo visus „Nemuno aušros“ kandidatus į ministrus14
Paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas įvardijo visus „Nemuno aušros“ kandidatus į ministrus. ...
-
G. Nausėda pasveikino U. von der Leyen EP patvirtinus naują Europos Komisiją4
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasveikino Europos Komisijos (EK) pirmininkę Ursulą von der Leyen (Urzulą fon der Lajen) naujosios Europos Komisijos patvirtinimo proga. ...
-
Vilniaus miesto tarybos opozicijos lyderiu paskelbtas V. Sadauskas
Vilniaus miesto taryboje trečiadienį opozicijos lyderiu paskelbtas „Laisvės ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Vydūnas Sadauskas. ...
-
Aplinkos ministru „aušriečiai“ siūlo skirti Gamtos tyrimų centro vadovą S. Podėną
Valdančioji partija „Nemuno aušra“ siūlo Gamtos tyrimų centro vadovą Sigitą Podėną skirti į aplinkos ministro pareigas. ...
-
Lietuva jungiasi prie deklaracijos dėl povandeninių kabelių saugumo
Dažnėjant įvairiems incidentams Baltijos jūroje, kai pažeidžiami povandeniniai kabeliai ar kita infrastruktūra, Lietuva jungiasi prie deklaracijos, kuria siekiama užtikrinti šių kabelių saugumą. ...
-
Klausimas už milijoną: su kuriuo Lenkijos rinkimų nugalėtoju būtų lengviau susikalbėti Lietuvai?8
Netrukus startuos Lenkijos prezidento rinkimų kampanija, kurioje bus du aiškūs favoritai – liberalias ir kairiąsias jėgas atstovaujantis Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis ir dešiniųjų kandidatas Karolis Nawrockis. ...
-
K. Budriui rengiantis dirbti URM, Prezidentūroje – nauji patarėjai nacionaliniam saugumui2
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiajam patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Kęstučiui Budriui ruošiantis naujoms užsienio reikalų ministro pareigoms, šalies vadovo komandoje jau dirba du nauji šios srities patarėjai. ...