Per ugnį, vandenį, ledą ir purvą: čempionu tapo ir lietuvis

Sniegas, purvas, elektros srovė, spygliuota viela, bėgimas, nėrimas, slinkimas, šuoliai. "Kažkam hobis – žvejyba, grybavimas, televizija, man – ekstremalios lenktynės", – neslepia šiemet šių varžybų pasaulio čempionu Kanadoje tapęs nuolatinis Danijos čempionatų prizininkas Renaldas Bugys.

Septyneri metai Danijoje

Be barzdos, tatuiruočių ir plaukų. Taip juokais apie save sako tvirtas 178 cm ūgio ir 75 kg svorio R.Bugys. Buvęs kaunietis jau septynerius metus gyvena Danijos sostinėje Kopenhagoje.

Statybų architektu (Lietuvoje ši profesija vadinama statybų inžinieriaus) ten dirbantis 30 metų vyras dažną savaitgalį praleidžia ne ramiai stovyklaudamas ar ilsėdamasis namuose, bet ekstremaliose lenktynėse įvairiuose Danijos ir kitų šalių miestuose.

Lietuvis jau kelerius metus dalyvauja ekstremaliose lenktynėse su kliūčių ruožais su OCR vėliava (Obstacle Course Races).

OCR ir "Spartan Race" – garsiausios ir bene ekstremaliausios lenktynės su kliūčių ruožais, kilusios JAV ir išpopuliarėjusios visame pasaulyje.

"Tai lyg triatlonas su pavojingomis kliūtimis, – apie Europos ir pasaulio čempionatus, rengiamas varžybas, kurios,  prognozuojama, 2024 m. jau gali būti įtrauktos į olimpinių žaidynių sąrašą, kalbėjo Renaldas. – Tik laiko klausimas, kada jos oficialiai startuos Lietuvoje."

Holivudo filmų vaizdai

Kariškių specialiųjų pajėgų apmokymams naudojamas kliūtis organizatoriai nuolat papildo įvairiomis ekstremaliomis naujovėmis.

Varžybų dalyviai, kurių susirenka nuo 2 iki 5 ar net 10 tūkst., turi nubėgti nuo 5 iki 42 km.

Ne tik nubėgti, bet ir nuplaukti, nušliaužti, nunerti. Kiekviena trasa yra skirtinga, nors varžybos vėliau vyksta toje pačioje teritorijoje.

"Kiekviename mieste akcentuojamas tos vietovės simbolis ar pasididžiavimas – kalnas, parkas, ežeras, upė, jūra, – aiškino R.Bugys. – Bet trasą ir kliūtis dalyviai sužino tik varžybų išvakarėse."

Kokias kliūtis reikia įveikti ne tik gerą fizinį, bet ir psichologinį pasirengimą turintiems ir neretai su savo baimėmis akis į akį susiduriantiems dalyviams?

Nešti nuo ar į kalną keliasdešimties kilogramų svorio maišą, rąstus, akmenis, grandines, kaip Tarzanui šokinėti nuo ore kabančio žiedo iki žiedo, virvėmis tarp medžių ar virš vandens, laipioti pustrečio metro dydžio tvoromis, rampomis, slinkti po spygliuota viela, kuri drasko kūną arba krato elektros srovė, nerti per purvą, lipti virvinėmis kopėčiomis, šliaužti per vamzdžius tamsoje ar purškiant lediniam vandeniui, šokti per ugnį, nuo kalno į jūrą ir įveikti dar daug kitų, neretai Holivudo ar dokumentiniuose filmuose apie specialiųjų jėgų pasirengimą regimų kliūčių.

Būna ir mirčių

"Taip, šiose varžybose labai dažnai būna traumų, lūžių, sužeidimų, kraujo, apdraskytų kūnų, nuospaudų, nesuskaičiuojamų mėlynių, kartais – netgi mirčių, – neslėpė R.Bugys. – Tačiau dalyviai atsako už savo sveikatą ir pasirašo sutartis."

Rytų kovinius sporto menus, sunkumų kilnojimą, plaukimą, irklavimą lankęs ir mėgėjiško bokso varžybose dalyvavęs, o dabar šia sporto šaka dar užsiimantis vyras nekart ir pats patyrė traumą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

r

r portretas
Madona pirmyn
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių