Poproko grupė „The 1975“ susišlavė svarbius „Brit Awards“ apdovanojimus

  • Teksto dydis:

Poproko grupė „The 1975“ per britų popmuzikos apdovanojimų „Brit Awards“ ceremoniją trečiadienio vakarą atsiėmė geidžiamą geriausio albumo statulėlę už „A Brief Inquiry into Online Relationships“.

Ketvertukas iš Mančesterio šioje kategorijoje įveikė „Florence + The Machine“ ir George'ą Ezrą (Džordžą Ezrą).

„The 1975“ taip pat atsiėmė geriausios britų grupės apdovanojimą, per padėkos kalbą smerkė mizoginiją, o paskui atliko „Sincerity Is Scary“ tūkstančiams žmonių, susirinkusių Londono arenoje „O2 Arena“.

Jau 39-oje „Brit Awards“ ceremonijoje buvo pagerbti didžiausi 2018 metų Britanijos talentai. Vakarą įspūdingu holivudišku numeriu pradėjo australų žvaigždė Hugh Jackmanas (Hju Džekmanas), kuris atliko „The Greatest Show“ iš hitu tapusio miuziklo „Didysis šou meistras“ (The Greatest Showman“).

Iš pradžių G. Ezra atsiėmė geriausio solisto apdovanojimą, įveikęs tokius varžovus kaip „garažo“ pionierius Craigas Davidas (Kreigas Deividas), ambientinės techno muzikos veteranas Aphexas Twinas (Afeksas Tvinas) ir soulo atlikėjas Samas Smithas (Semas Smitas).

George Ezra/Scanpix nuotr.

G. Ezra atliko šios vasaros hitą „Shotgun“, o tada 21 metų soulo deivė Jorja Smith (Džordža Smit) buvo paskelbta geriausia soliste.

Jorja Smith/Scanpix nuotr.

Tarptautiniai apdovanojimai atiteko JAV superžvaigždėms Arianai Grande (Arianai Grandei), Drake'ui (Dreikui) ir „The Carters“, kurią sudaro Jay-Z (Džėj Zi) ir Beyonce (Bejonsė). Carteriai (Karteriai) atsiuntė padėkos klipą, nufilmuotą priešais Sasekso kunigaikštienės Meghan (Megan) portretą.

Dua Lipa, kuri pernai triumfavo „Brit Awards“ apdovanojimų ceremonijoje, atliko numerį drauge su prodiuseriu Calvinu Harrisu (Kalvinu Harisu) ir S. Smithu.

Kylanti žvaigždė Anne-Marie (En Mari), kuri išgarsėjo kaip „Clean Bandit“ pasaulinio hito „Rockabye“ vokalistė, buvo nominuota keturiose kategorijose, bet liko tuščiomis rankomis.

„Visko per daug“

JAV dainininkė Pink užbaigė šou savo hitų popuri, bet prieš tai buvo pagerbta išskirtinių pasiekimų apdovanojimu už savo 20 metų karjerą.

Pink/Scanpix nuotr.

„Visko per daug, mano tėtis tikrai džiūgauja, – miniai pasakė ji. – Tai pranoksta viską, ką gali suvokti mano smegenys. Tai buvo stulbinanti kelionė.“

„Brit Awards“ įteikimo ceremonijos, kurių pirmoji įvyko 1977 metais, dažnai būdavo pagardintos skandalais ir farsu.

1989-ųjų ceremonija įsiminė pirmiausia dėl nelabai vykusių vedėjų – modelio Samanthos Fox (Samantos Foks) ir roko grupės „Fleetwood Mac“ būgnininko Micko Fleetwoodo (Miko Flitvudo) ir – komiškos nesėkmių virtinės.

1996 metais „Pulp“ lyderis Jarvisas Cockeris (Džarvisas Kokeris) protestuodamas įsiveržė į sceną per Michaelo Jacksono (Maiklo Džeksono) numerį, kurį jis atliko apsuptas vaikų.

1998-aisiais „Chumbawamba“ vokalistas Danbertas Nobaconas (Danbertas Nobakonas) išpylė ledinio vandens kibirą ant tuometinio britų ministro pirmininko pavaduotojo Johno Prescotto (Džono Preskoto).

Madonna (Madona) 2015 metais atlikdama numerį su šokėjais patyrė sužeidimų nukritusi nuo scenos su milžinišku apsiaustu.

Pastaraisiais metais „Brit Awards“ buvo kritikuojami ir dėl drąsos trūkumo pasirenkant atlikėjus.

Britų muzikos industrija 2015 metais prie JK ekonomikos prisidėjo 4,5 mlrd. svarų (5,1 mlrd. eurų), o britų albumai sudaro aštuntadalį visų pasaulyje nuperkamų albumų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių