„Auksinę palmės šakelę“ laimėjo britų režisierius už filmą apie skurdą

  • Teksto dydis:

Šiame filme, kuriame netrūksta marihuanos rūkymo, alkoholio ir įsimylėjimų, vaidmenį atliko Shia LaBeoufas (Šaja LaBafas).

Geriausio režisieriaus apdovanojimą pasidalijo rumunų režisierius Cristianas Mungiu (Kristianas Munžiju) ir prancūzų kūrėjas Olivier Assayas (Olivjė Asajas).

C.Mungiu, kuris „Auksinę palmės šakelę“ yra pelnęs 2007 metais, buvo apdovanotas už juostą „Abitūra“ (Bacalaureat) apie tėvo dilemą dėl to, kaip išmokslinti dukrą, kad ji gautų stipendiją studijuoti Britanijos universitete ir galėtų ištrūkti iš korumpuotos Rumunijos.

O.Assayas prizas teko už juostą „Asmeninė pirkėja“ (Personal Shopper), kurioje nusifilmavo Holivudo žvaigždė Kristen Stewart (Kristen Stiuart). Kritikams šis fantastinis trileris susižavėjimo nesukėlė ir buvo skandalingai nušvilptas.

Irano kino žvaigždė Shahabas Hosseini (Šahabas Hoseinis) laimėjo geriausio aktoriaus apdovanojimą už vyro, kurį sukrėtė žmonos užpuolimas, vaidmenį juostoje „Komivojažierius“ (Forushande).

„Šis prizas priklauso mano tautai, ir aš jį atiduodu jiems iš visos širdies“, – sakė 42 metų aktorius, kuris yra laimėjęs „Auksinį obuolį“ už vaidmenį 2011 metų filme „Išsiskyrimas“ (Jodai-e Nader az Simin). Abi šias juostas režisavo Irano kino meistras Asgharas Farhadi (Asgaras Farhadis).

Filipinų muilo operų žvaigždė Jaclyn Jose (Žaklin Chosė) laimėjo geriausios aktorės vaidmenį už pakeriantį motinos, kuri norėdama pragyventi yra priversta pardavinėti narkotikus, vaidmenį juostoje „Ma' Rosa“.

Užlipusi ant scenos pasiimti apdovanojimo ašarų netramdanti Jose sakė, kad ją „taip nustebino“ sprendimas apdovanoti ją už vaidmenį juostoje, kurią pastatė režisierius Brillante Mendoza (Briljantė Mendosa).

Po beveik dviejų savaičių žvaigždžių mirgėjimo ir skandalų, ir keleto jaudinančių filmų, pademonstruotų svarbiausioje pasaulio kino mugėje, „Auksinės palmės šakelės“ laureatą iš 21 juostos rinko vertinimo komisija iš devynių įžymybių, kurioms vadovavo „Pašėlusio Makso“ (Mad Max) kūrėjas George‘as Milleris (Džordžas Mileris).

„Bendrai tai buvo labai nuviliantys Kanai“, – sakė Toddas McCarthy (Todas Makartis) iš žurnalo „The Hollywood Reporter“.

„Tik du ar trys konkursinės programos filmai iš 15, kuriuos mačiau, buvo tikrai verti kelionės“, – sakė jis, paminėdamas „Tonį Erdmaną“ ir „Abitūrą“.

Paralelinės festivalio programos „Ypatingojo žvilgsnio“ („Un Certain Regard“) pagrindinis apdovanojimas šeštadienį atiteko nespalvotam suomių filmui apie boksą „Laimingiausia Olės Makio gyvenimo diena“ (Hymyilevä mies), kuris pasakoja apie įvykius prieš 1962 metų dvikovą tarp O.Maki ir amerikiečio Davey Moore‘o (Deivio Muro).

Praėjusiais metais Kanų pagrindinis prizas irgi netikėtai atiteko Prancūzijos režisieriui Jacques'ui Audiard'ui (Žakui Odjarui) dramą „Dypanas“ (Dheepan) sunkią traumuotų pabėgėlių iš Šri Lankos, siekiančių pradėti gyventi iš naujo, dalią.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių