Patarimai, kaip išsirinkti skalbinių džiovyklę

  • Teksto dydis:

Skalbinių džiovyklės ir skalbimo mašinos su džiovinimo funkcija turi daugybę privalumų.

Visų pirma, pasak Varle.lt. buitinės technikos specialistų, tai sutaupo daug laiko. Jeigu jūsų šeima yra didelė ir ypač jei turite mažų vaikų, greičiausiai jums nereikėtų priminti apie tai, kaip greitai prisikaupia kalnai skalbinių. Jeigu jūsų gyvenimo būdas ar darbas verčia dažnai keliauti, taip pat tikriausiai žinote, kad labai patogu, jei yra galimybė viską greitai išskalbti, išdžiovinti ir keliauti toliau. Skalbinių džiovyklės ir skalbimo mašinos su džiovinimo funkcija yra sukurtos būtent šiems poreikiams patenkinti.

Labai svarbus aspektas yra vieta ir laisva erdvė. Pripažinkime, kad ne kiekvienas turi galimybių iškabinti skalbinius vonioje. Taip pat tikrai ne kiekvienas turi balkoną ar terasą, kurioje šiltomis dienomis galima būtų džiovinti išskalbtus drabužius ir patalynę. Labai dažnai nedideliame bute drabužius tenka džiovinti tam neskirtoje vietoje, pavyzdžiui, svetainėje. Tokiais atvejais, skalbinių džiovyklės nauda yra tiesiog neįkainojama.

Kitas dalykas, kurį iš tikrųjų vertėtų prisiminti, yra drėgmės aspektas. Jeigu skalbinius džioviname namuose, reikėtų turėti omenyje tai, kad gali kauptis drėgmė, kuri neigiamai veikia mūsų sveikatą ir tampa palankia terpe plisti įvairiems mikrobams. Turint skalbinių džiovyklę šios problemos galima išvengti. Iš džiovyklės iškart traukiame gražius, sausus ir paruoštus naudoti skalbinius.

Varle.lt specialistų teigimu, egzistuoja keletas mitų, kurie atbaido nuo skalbinių džiovyklės įsigijimo, tačiau nereikėtų jais tikėti. Skalbinių džiovyklės tikrai negadina drabužių, ypač jei paisome džiovinimo taisyklių. Maža to, džiovinimas tokiame įrenginyje leidžia atsikratyti pūkelių, o vilnoniai audiniai mažiau glamžosi. Iš tikrųjų, dedant drabužius į skalbinių džiovyklę, svarbiausia yra skaityti jų etiketes, nes čia viskas taip pat kaip ir su skalbimu – audinius gali pažeisti tik netinkamas naudojimas.

Jeigu bijote didelių elektros energijos sąskaitų, rinkitės modelį, kuris pasižymi aukšta energijos efektyvumo klase. Taip pat programos prie skalbinių kiekio pritaikymo galimybė bei džiovyklė su drėgmės jutikliu leis sutrumpinti veikimo laiką bei valdyti energijos sąnaudas.

Taigi svarbiausias klausimas: skalbinių džiovyklė ar skalbimo mašina su džiovinimo funkcija? Kaip išsirinkti? Iš tikrųjų viskas priklauso nuo turimos vietos. Varle.lt specialistai teigia, kad atskira skalbinių džiovyklė siūlo daugiau galimybių nei skalbimo mašina su džiovinimo funkcija, tačiau reikalauja daugiau erdvės, o tai dažniausiai yra lemiamas faktorius. 

Kondensacinės džiovyklės pakeičia garus vandeniu, kuris patenka į specialią talpyklą, o tai leidžia išvengti vandens nutekėjimo per vamzdį problemos. Todėl tokius įrenginius pastatyti galima praktiškai bet kokioje vietoje. Vertėtų atkreipti dėmesį į tai, ar skalbinių džiovyklė turi šilumos pompą. Šilumos pompą turintys įrenginiai išnaudoja karštą orą šalto šildymui kitose džiovinimo ciklo fazėse. Toks sprendimas leidžia reikšmingai taupyti elektros energiją.

Į kokius parametrus atkreipti dėmesį? Apsisprendę dėl įrenginio tipo (skalbinių džiovyklė ar skalbimo mašina su džiovinino funkcija), Varle.lt specialistai rekomenduoja patikrinti energijos efektyvumo klasę. Aukščiausios A+++ klasės kondensacinės džiovyklės per metus sunaudoja apie 170-180 kwh elektros, o jų pigesni B klasės atitikmenys gali sunaudoti energijos net tris kartus daugiau. Iš tikrųjų A ir B klasės įrenginiai kainos prasme skiriasi labai nedaug, todėl Varle.lt specialistai siūlo pagalvoti apie investiciją į A klasės techniką.

Būgno talpa ir įkrovos dydis – tai parametras, kurio reikšmė paprastai būna 6 – 10 kg diapazone. Nuo to priklauso įrenginio dydis, todėl mažesnių butų savininkams rekomenduojama galvoti apie mažesnės įkrovos džiovykles. Didesnių namų savininkai arba tie, kurie turi dideles šeimas, turėtų rinktis bent 9 kg įkrovos modelius.

Labai didelis skalbimo mašinų su džiovinimo funkcija privalumas yra tas, kad į jas galima vakare įdėti skalbinius, o ryte jau turėti juos ne tik švariai išskalbtus, bet ir išdžiovintus, todėl nereikia keltis naktį tam, kad iš vieno įrenginio skalbinius sudėti į kitą. Tačiau reikėtų omenyje turėti vieną labai svarbų dalyką. Dauguma tokio tipo įrenginių džiovina šiek tiek mažiau nei gali išskalbti, todėl svarbu neperkrauti įrenginio.

Rinkitės modelį su jums reikalingomis programomis. Dažniausiai skalbinių džiovyklių programos yra panašios į tas, kurias siūlo skalbimo mašinos, pavyzdžiui, medvilnės programa. Priklausomai nuo įrenginio modelio, skalbinių džiovyklėse dažniausiai galima rasti tokias džiovinimo programas: švelnių audinių, vilnos, sintetikos, sportinės aprangos, pūkinių striukių ir t.t.

Labai naudinga džiovinimo programa yra garų arba atšviežinimo funkcija, kuri labai praverčia ilgai spintoje kabantiems drabužiams. Kai kurios džiovyklės turi lyginimo funkciją, t.y. garais drabužiai išpurenami, išgarinamos raukšlės ir juos tereikia pakabinti arba sulanksčius dėti į spintą.

Tylus buitinės technikos veikimas yra labai svarbus aspektas, dėl šios priežasties rinkitės skalbinių džiovyklę, kuri pasižymi 60-70 dB triukšmingumu.

Atsižvelgiant į tai, kad skalbinių džiovyklės pasižymi daugybe funkcijų bei rinkoje yra didelė įrangos įvairovė, savo pasirinkimą gerai apgalvokite ir būtinai konsultuokitės.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių