Ką pravartu žinoti patiems taisant drabužį

  • Teksto dydis:

Pasitaiko, kad susigundę išpardavimais įsigyjame drabužių, kuriuos tik grįžę iš parduotuvių kritiškiau įvertiname: per didelis, per trumpas, neatitinka mūsų kūno standartų ar dar kažkas, kas kliūva ir neleidžia dėvėti nepataisius.

Atlenkti galima patiems

Siuvimo specialistė Lina Liutkevičienė sako, kad, žinant tam tikras drabužių taisymo gudrybes, patrumpinti ir šiek tiek susiaurinti drabužius daugeliu atvejų galima ir patiems.

„Siuvimo reikmenų parduotuvėse galima įsigyti lipnios juostelės, tuomet drabužį bus galima palenkti namuose net be siuvimo mašinos, naudojant lygintuvą. Klijuojama juostelė būna padengta klijų tinkleliu iš abiejų pusių ir prie audinio prisiklijuoja lyginant lygintuvu. Tačiau noriu atkreipti dėmesį į tai, kad toks patrumpinimas neilgalaikis, jis tarnaus iki pirmo skalbimo“, – vieną iš gudrybių, kaip greitai pritaikyti naują drabužį sau, atskleidžia specialistė.

Prieš siaurindami išskalbkite

Ji įspėja neskubėti kirpti drabužio neišanalizavus jo etiketės ir audinio savybių, mat kai kurie natūralūs audiniai, tokie kaip linas, medvilnė, po skalbimo traukiasi, tad iš anksto nukirpus gaminio ilgį, išskalbus gali tekti vaikščioti per trumpomis kelnėmis ar suknele.

„Jeigu įsigyjate kiek per didelius neskalbto lino gaminius, juos sumažinti galima išskalbus. Apimtis mažėja ir per ilgį, ir per plotį“, – vieną iš labiausiai besitraukiančių vasaros audinių įvardija L. Liutkevičienė.

Dar viena gudrybė, palengvinsianti greito apsipirkimo klaidų taisymą, – audinio rašto įvertinimas. „Jeigu jau pirkdami žinote, kad reikės taisyti, vadovaukitės viena auksine taisykle – margo audinio taisymas visada mažiau matomas. Jeigu namuose neturite audinio spalvos atitinkančio siūlo, visada geriau rinkitės tamsesnį atspalvį“, – pataria žinovė.

L. Liutkevičienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Padės kelios gudrybės

Dažnai nusipirkus per mažą drabužį norint jį praplatinti teks keliauti pas profesionalią siuvėją, kuri gali tai padaryti per nugaros vidurio siūlę ar paties drabužio siūlių sąskaita arba išleisti įsiuvus.

Tiesa, L. Liutkevičienė atskleidžia, kad, norint praplatinti vienoje vietoje, jį visą gali tekti išardyti per siūles ir vėliau susiūti pagal naujus matmenis, todėl rizikuoti taip platinti namuose patiems nepataria.

Tačiau, pasak specialistės, yra keletas atvejų, kai galite praplatinti ir namų sąlygomis.

„Mažoką palaidinę ar suknelę su sagutėmis galima šiek tiek praplatinti persiuvus sagutes arčiau krašto. Taip pat yra viena gudrybė, kuri leidžia šiek tiek praplatinti džinsų juosmenį: išskalbus džinsus, per juosmenį reikia užmauti ant gyvatuko, jei reikia – panaudoti papildomą daiktą reikiamai ištempti ir palikti išdžiūti, kad užsifiksuotų nauja apimtis“, – pataria L.Liutkevičienė.

Jeigu jau pirkdami drabužį žinote, kad jį reikės taisyti, vadovaukitės viena auksine taisykle – margo audinio taisymas visada mažiau matomas.

Įvertinkite audinio kaprizingumą

Lina atvira, ne visus drabužius galima pirkti tikintis, kad juos pavyks pataisyti namuose ar net nunešus į siuvyklą. Visų pirma, specialistė pataria labai kritiškai įvertinti savo galimybes ir įgūdžius prieš perkant šilkinį drabužį, nes tai labai lepus ir sudėtingas audinys. Jei norite jį persiūti namų sąlygomis, galite sugadinti negrįžtamai, tad geriau tokias korekcijas iš karto patikėti specialistams.

„Patarčiau susilaikyti nuo mažoko drabužio pirkimo, taip pat nepirkite pasiūto iš audinio su pūku, nes jį platinant lieka siūlų žymės. Sportinius impregnuotus drabužius geriau pirkti iš karto tinkamo dydžio, nes jų negalima taisyti nepažeidžiant hermetizavimo. Dar vienas svarbus patarimas – nepirkite, jei pastebite medžiagos plyšimą ne per siūlę, o matomoje vietoje, nes tokiu atveju nepastebimai pašalinti tokį broką gali ne visuomet pavykti net siuvimo ekspertams“, – praktiškais patarimais dalijasi Lina.

Tiesa, specialistė sako, kad atsiradusią skylę matomoje vietoje galima panaikinti ir namų sąlygomis, pasitelkus kūrybiškumą: išsiuvinėjus, uždėjus aplikaciją, prisiuvus kišenėlę ar lopą.

Kai nepadės net specialistai

Drabužių taisymas namuose yra pagirtinas dalykas, nes tai prisideda prie tvarumo principų ir tekstilės gaminių naudojimo pratęsimo. Tačiau, neturint reikiamų įgūdžių, patiems taisyti nevertėtų, nes ištaisyti klaidų gali nepavykti net specialistams.

„Po bandymų taisyti namie dėl įvairių mazgų, persiuvimų ir kitokių ne vietoje pridarytų sprendimų audinys pažeidžiamas, sugadinamas, jo tiesiog trūksta, todėl ne visada pavyksta prikelti naujam gyvenimui net siuvėjoms“, – pasakoja L. Liutkevičienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

>>>Patarimas

>>>Patarimas portretas
savo patarimus pasilik sau , nepraktiški ))

Patarimas

Patarimas portretas
Kai džinsai per trumpi, išskalbkit ir džiovinant prie klešnių pririškit po pusplytę, išsitemps...

aha

aha portretas
drabuzis kaip variklis sugedo ,tad taisyti tenka.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

  • Apklausa: vienas iš keturių vokiečių nebežiūri tradicinės televizijos
    Apklausa: vienas iš keturių vokiečių nebežiūri tradicinės televizijos

    Apklausa parodė, kad kas ketvirtas Vokietijos gyventojas atsisveikino su tradicine televizija ir nebežiūri transliuotojų, kabelinės ar palydovinės televizijos. ...

    8
  • Paprasti būdai atsipalaiduoti namuose
    Paprasti būdai atsipalaiduoti namuose

    Tyrimo duomenimis, galimybė atsipalaiduoti namuose kas trečiam Lietuvos gyventojui yra vienas iš svarbiausių veiksnių, padedančių palaikyti gerą psichologinę savijautą. Deja, pasakyti kartais lengviau nei padaryti – po įtemptos dienos ga...

    1
  • Agurkų ir pomidorų priežiūra: ką turi žinoti kiekvienas sodininkas?
    Agurkų ir pomidorų priežiūra: ką turi žinoti kiekvienas sodininkas?

    Daržovių daigai šiltnamiuose jau prigijo, o kai kur ant sodinukų jau pūpso paprikos, agurkai ir pomidorai. ...

    3
  • Ugdymą šeimoje pasirinkę tėvai: svarbiausia – vaiko autentiškumas
    Ugdymą šeimoje pasirinkę tėvai: svarbiausia – vaiko autentiškumas

    Vis dažniau ne pačiais geriausiais žodžiais minint tradicinę švietimo sistemą, pasigirsta kalbų apie ugdymą šeimoje. Trijų vaikų mama Rūta Mazurkevičienė, turinti anglų kalbos pedagoginį išsilavinimą, tokį ugdymą taiko dv...

    12
  • Mažas būstas – ne problema
    Mažas būstas – ne problema

    Šiuo metu Lietuvoje parduodamų naujos statybos butų ploto vidurkis – nuo 45 iki 55 kv. m. Galima manyti, kad viengungiams tokio dydžio būstas atliepia visus poreikius, tačiau šeimai su vaikais tokie namai gali pasirodyti ankštok...

    1
  • Namų grožiui – ryškiaspalvės gėlės
    Namų grožiui – ryškiaspalvės gėlės

    Ryškiais įvairių spalvų žiedais balkonuose ir terasose dėmesį traukiančios gėlės – vienas pigiausių ir maloniausių būdų pasirūpinti namų grožiu. Jos ne tik suteikia atgaivos akims, bet tampa ir maloniu hobiu, į kurį visai nesunku...

  • „Spalvotas betonas“: iš betono galime pagaminti bet ką
    „Spalvotas betonas“: iš betono galime pagaminti bet ką

    „Pradėjome nuo grindų liejimo, o dabar iš betono galime padaryti beveik bet ką. Dar nebuvo taip, kad klientui pasakytume negalintys įgyvendinti jo užsakymo“, – sako mažosios bendrijos „Spalvotas betonas“ gamybos vadov...

    1
  • Poilsio erdvė balkone: ką naudinga žinoti?
    Poilsio erdvė balkone: ką naudinga žinoti?

    Šiltuoju sezonu norisi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Tiems, kurie dar neįsirengę savo lauko erdvės, interjero dizainerė turi praktiškų patarimų, kaip balkone rasti vietos ne tik staliukui su dviem kėdėmis, bet ir nuosavam sodui...

  • Mažieji pagalbininkai sodo ir daržo darbuose
    Mažieji pagalbininkai sodo ir daržo darbuose

    Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių ir daržovių. Nebūtina turėti viso sodo ar daržo – įskiepyti meilę šviežioms gėrybėms g...

    1
  • Tvarkingi namai – kur kas daugiau nei estetika
    Tvarkingi namai – kur kas daugiau nei estetika

    Remiantis kasmečio tyrimo apie gyvenimą namuose duomenimis, 28 proc. Lietuvos gyventojų namai nuteikia siekti sėkmės gyvenime. Todėl labai svarbu suprasti, kaip galime pagerinti savo namų aplinką, kad juose jaustumės lyg šventovėje, teikianči...

    1
Daugiau straipsnių