- Indrė Kiseliovaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Tiek viešojoje, tiek socialinėje erdvėje vis dar atsiranda žmonių, demonstruojančių ir platinančių uždraustą simboliką. Už nacių, komunistinių organizacijų simbolių, uniformų, vėliavų, svastikos demonstravimą ne švietimo, mokslo, meno ar kitais tikslais gali grėsti iki pusantro tūkstančio eurų bauda.
Pernai vasarą per Jūros šventę vienas vyriškis, apsirengęs kamufliažine uniforma, ant kurios buvo išsiuvinėtos emblemos su rusiškais žodžiais, sutrikdė šventinę eiseną. Atsisakęs paklusti pareigūnams, jis buvo išvežtas ir uždarytas į areštinę.
2022-aisiais daugiau panašių incidentų beveik nebuvo, nors prasidėjus karui Ukrainoje interneto platybėse mirgėjo ne vienas komentaras, kupinas agresijos ir grasinimų susidoroti su į Lietuvą atvykusiais karo pabėgėliais.
Policijos virtualus patrulis teigia, kad kai kurie „Facebook“ vartotojai ant savo nuotraukų užsideda rėmelius su sovietine ir kita draudžiama atributika.
Tokių rėmelių naudojimas gali užtraukti baudą, siekiančią net 700 eurų.
„Atkreipėme dėmesį, kad kai kurie „Facebook“ vartotojai ant savo profilio nuotraukų vis dar užsidėję rėmelius su draudžiamais simboliais. Šie rėmeliai galbūt buvo priimtini prieš kokius 40 metų ar daugiau (žinoma, jeigu tuo metu būtų egzistavęs „Facebook“), tačiau šiuo metu jie ne tik nepriimtini, bet dar ir draudžiami. Tokių rėmelių naudojimas gali užtraukti baudą, siekiančią net 700 eurų. Tad gerai pagalvokite, ar verta laikyti tokius rėmelius ant savo profilio nuotraukų“, – įspėjo virtualus patrulis.
Policijos virtualus patrulis darbą pradėjo 2021-ųjų pavasarį. Pareigūnų pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje.
Jie įspėja asmenis, kad nutrauktų neteisėtus veiksmus, o jų nenutraukus surinkta medžiaga registruojama ir perduodama atitinkamam policijos padaliniui tolesniam tyrimui.
Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnį, nacistinių, komunistinių simbolių, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių platinimas ar demonstravimas užtraukia baudą nuo 300 iki 700 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1,2 tūkst. eurų.
Nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 500 iki 900 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 800 iki 1 500 šimtų eurų.
Klaipėdos apskr. VPK KP Informacijos analizės skyriaus duomenimis, per 2022 m. visoje Klaipėdos apskrityje dėl nacistinių, komunistinių simbolių, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių platinimo ar demonstravimo buvo surašyti 36 administracinio nusižengimo protokolai.
Pasak Klaipėdos m. PK viršininkės Rasos Bekėžienės, prasidėjus karui Ukrainoje, pranešimų iš gyventojų ir stebint socialinius tinklus dėl galimų pažeidimų, tokių kaip galimai tikrovės neatitinkančios propagandinės informacijos, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti, 2022 m. buvo gaunama reguliariai. Į visus tokio pobūdžio pranešimus yra reaguojama, tikslinamos aplinkybės ir, jas įvertinus, priimami atitinkami sprendimai. Dėl incidento per 2022 m. Jūros šventę buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Daugiau panašaus pobūdžio incidentų uostamiestyje, pasak R. Bekėžienės, užfiksuota nebuvo.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Po didžiulio gaisro Naujųjų naktį – pagalbos prašymas
Sausio 1-osios naktį Kretingos rajone, Leliūnų kaime, kilo didelis gaisras. Nors ugniagesių operatyvaus darbo dėka pavyko apsaugoti gyvenamąjį namą, ūkinio pastato išgelbėti nebuvo įmanoma. Šiandien šeima kreipiasi į visuomen...
-
Šventiniu laikotarpiu – incidentai
Nors žmonės tapo sąmoningesni ir atsargesni, gaisrų ir įvairių kitų incidentų vis dėlto nemažėja, jų skaičius šventiniu laikotarpiu išauga. ...
-
Žiaurus nužudymas ligoninėje: nepamena, kaip įsiveržė į palatą?15
Teismas leido suimti įtariamą žiauriu neįgalios, prie ligoninės lovos prikaustytos senolės nužudymu įtariamą vyrą. Jis tikino nukentėjusiosios palatoje nebuvęs ir ligonei nieko blogo nedaręs. ...
-
Dėl muzikos ir riksmų – iškvietimai
Per Naujuosius pareigūnai gavo per pusšimtį pranešimų dėl įvairių viešosios tvarkos pažeidimų, dalis jų – dėl triukšmo: per garsiai leidžiamos muzikos, šūkavimo ar kitokių garsų, sklindančių iš kl...
-
Teisme – nužudymu ligoninėje įtariamas vyras: tikino, kad palatoje nebuvo ir nieko nedarė17
Klaipėdos apylinkės teismas patenkino prokuratūros prašymą ir trims mėnesiams leido suimti garbaus amžiaus pacientės nužudymu Plungės ligoninėje įtariamą vyrą. Ryte jis buvo atvežtas į teismo posėdį, kuriame buvo svarstomas klausimas d...
-
Kad tūkstančius eurų atidavė sukčiams, klaipėdietė suprato po dviejų savaičių
Klaipėdoje sukčiai iš moters išviliojo 17,5 tūkst. eurų. ...
-
Itin retas nusikaltimas ligoninėje: paaiškėjo, kaip pacientas nužudė kitą ligonę30
Pirmosios metų dienos rytą Plungės ligoninėje gydytas 42 metų vyras medine lenta mirtinai traumavo po operacijos gydytą 84 metų senolę. ...
-
Eismo įvykis uostamiestyje: netikęs manevras lėmė susidūrimą1
Ketvirtadienį ryte pustuštėje pagrindinėje uostamiesčio gatvėje susidūrė miesto autobusas ir lengvasis automobilis. Išsiaiškinti, kas kaltas atskubėjo ir policijos pareigūnai. ...
-
Konfliktas uostamiesčio bare: girtas vyras puolė peiliu ir kumščiais
Pirmoji metų diena Klaipėdoje neapsiėjo be konfliktų. ...
-
Ligoninėje nužudyta pacientė, įtariamasis – kitas pacientas (papildyta)24
Plungės ligoninėje pacientas, kaip įtariama, nužudė pacientę. Tai pirmas nužudymas užregistruotas šalyje šiemet. ...