Baigiamas tyrimas dėl „Girtekos“ įmonių

Itin plataus masto Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ikiteisminis tyrimas dėl, kaip įtariama, neteisėtos dyzelino apyvartos stambiu mastu įmonėje "Girteka" eina į pabaigą, kitą mėnesį ketinama bylą perduoti teismui.

Bylą perduos teismui

Ikiteisminį tyrimą kuruojančios Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Egidijus Timonis informavo, kad šiuo metu sprendžiama, pagal kurį Baudžiamojo kodekso straipsnį kvalifikuoti šį nusikaltimą. Bylos medžiaga išsiųsta į Generalinę prokuratūrą.

"Tyrimas konsultacijai pateiktas Generalinės prokuratūros prokurorui kaip aukštesniajam prokurorui. Tyrimui vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras", – dienraščiui patvirtino Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Stundienė.

Prokuroro E.Timonio teigimu, itin plačios apimties byloje baigiami paskutiniai procesiniai veiksmai, apklaustos kelios dešimtys liudininkų.

FNTT pareigūnai smūgį vienai didžiausių šalies transporto kompanijų sudavė dar pernai. Vienu metu pareigūnai atliko net 16 kratų antrinėse kompanijos "Girteka" įmonėse Šiauliuose ir Vilniuje. Iš viso grupei priklauso 50 įmonių – 29 Lietuvoje ir 21 užsienyje.

Tyrėjai įvardija, kad po didinamuoju stiklu atsidūrė įmonės "Trasis", "Termo Trans" ir "Temrolita".

Eilės prie degalų talpyklų

Tyrimo metu paaiškėjo, kad Rusijos Federacijoje registruotais vilkikais iš trečiųjų šalių į Lietuvą įvežamas dyzelinas buvo perpilamas į kitas transporto priemones, vykstančias į Europą. Tam buvo įrengtos specialios vietos, kur talpose buvo saugomi degalai.

Liudijama, kad vairuotojai, vykstantys į ES šalis, privalėdavo net dvi paras laukti eilėje, kad galėtų įsipilti degalų savo vilkikams.

Buvo skelbiama, kad, pirminiais skaičiavimais, sukčiaujant, apgaulingai tvarkant apskaitą ir klastojant dokumentus, buvo bandoma pagrįsti neteisėtai į Lietuvą patekusio ne mažiau kaip 240 tonų dyzelino įsigijimą ir panaudojimą.

Sumokėjo 2 mln. litų

FNNT tvirtinimu, mažinant logistikos ir transporto bendrovių sąnaudas, į valstybės biudžetą nesumokėta per 60 tūkst. eurų (212 tūkst. Lt) akcizo mokesčio.

Tačiau paaiškėjo, kad tyrimo metu kompanija "Girteka", net nesulaukusi ikiteisminio tyrimo pabaigos, į biudžetą pasišovė sumokėti 2 mln. litų nesumokėtų mokesčių.

"Taip, jie sumokėjo du milijonus litų. Nors, kiek žinau, ne su visa pateikta mokėtina suma sutinka. Tačiau vėliau galbūt ketins sumas ginčyti teismo keliu", – tikino prokuroras E.Timonis.

Prokuroras aiškino, kad toks įmonės žingsnis vertintinas kaip švelninanti aplinkybė.

Paaiškėjo, kad tyrimo pradžioje įvardytas kaltinimas sukčiavimu gali būti sušvelnintas iki neteisėto disponavimo akcizinėmis prekėmis.

Baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą numato maksimalią 8 metų laisvės atėmimo bausmę.

"Už neteisėtą disponavimą akcizinėmis prekėmis numatoma iki 7 metų laisvės atėmimo bausmė. Tai nėra jau taip mažai", – aiškino prokuroras.

Įmonės "Girteka" atstovai į dienraščio klausimus neatsakė motyvuodama tuo, kad ikiteisminis tyrimas dar nėra baigtas.

"Pasitikime teisėsaugos pareigūnais bei valstybinėmis institucijomis ir esame visuomet pasirengę su jomis bendradarbiauti. Norėčiau pabrėžti, jog esame atviri, nesikratome atsakomybės ir, jei iš tiesų paaiškės, kad padarėme klaidų, esame pasirengę jas pripažinti", – teigė "Girtekos" įmonių grupės transporto veiklos direktorius Aidas Nakčiūnas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Jo

Jo portretas
Manau ir toliau tas pats vyksta , tik metodai kiti.Ka veikia ju furos po kelias paras Europos prospekte Kaune?

geras

geras portretas
per 20 metų šiaip taip išnarpliojo tą lizdą, suoer"gerai" dirba polocija
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių