Vyriausybės tyla kelia nerimą: kam atiteks Jūros gatvėje esantis pastatas?

Klaipėdos valdžia ir kultūros bendruomenė niekaip nesulaukia Vyriausybės sprendimo, ar miestui bus perduotas Jūros gatvėje esantis pastatų kompleksas, kur anksčiau veikė policijos komisariatas. Tyla kelia nerimą, tačiau menininkai nenuleidžia rankų.

Laukia beveik pusmetį

Vyriausybės sprendimo dėl pastatų komplekso, kur veikė policijos komisariatas, Klaipėdos bendruomenė laukia jau beveik pusmetį.

Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas tvirtino, kad miestas jau atliko viską, ką turėjo.

Miesto taryba pritarė komplekso perėmimui, dar žiemą buvo pateiktas objektų, kurie būtų atiduoti mainais, sąrašas, vyko įvairūs pasitarimai, baigtos visos procedūros.

"Trūksta tik Vyriausybės sprendimo. Tyla kelia susirūpinimą. Atsakymo nebuvimas ir nežinomybė sunkina situaciją. Geriau žinoti sprendimą, kad ir koks jis būtų, nei neturėti jokio. Tas pasyvumas, kuris jaučiamas iš Vilniaus, kelia įvairių minčių. Mūsų nuostata šiuo klausimu nesikeičia. Norime perimti objektą. Miestas neabejoja dėl to ir šiuo klausimu nežada keisti pozicijos", – akcentavo miesto vadovas.

V.Grubliauskas žadėjo susisiekti su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu ir prašyti, kad būtų surengtas susitikimas dėl pastatų komplekso perėmimo, kuriame dalyvautų ir menininkai.

"Prašysime Vyriausybės aiškaus ir konkretaus atsakymo, kodėl nepriimamas sprendimas, nes tai yra tam tikras stabtelėjimas. Kalbant krepšinio kalba, dabar kamuolys yra ne miesto, o Vyriausybės pusėje. Padarysime viską, kad sprendimas būtų palankus miestui. Tikimės, kad Vyriausybė laikysis savo pažadų dėl pastato perdavimo. O kol nėra tokio nutarimo, negalime kalbėti ir apie projekto įgyvendinimo vizijas, kad ir kokios jos būtų ambicingos", – teigė meras.

Pastatų būklė prastėja

Klaipėdos kultūros bendruomenės asociacijos, kuri vienija pastatų kompleksą Jūros gatvėje įveiklinti norinčius menininkus, pirmininkas Tomas Kiauka pabrėžė, kad dabar didžiausią nerimą kelia vis prastėjanti saugomų pastatų būklė.

"Baigiamas visiškai suniokoti unikalus paveldo objektas. Klaipėdoje tėra tik keli tokie pastatai. Vaizdas vis prastėja, o priimti sprendimus delsiama. Pastaruoju metu šiame komplekse kilo trys gaisrai", – pažymėjo pirmininkas.

Pasak T.Kiaukos, delsimas perduoti pastatą miestui kelia įvairių minčių: "Gal specialiai nenorima atiduoti, kad statiniai sunyktų ir būtų kažkam perduoti? Galime tik spėlioti."

"Yra patvirtinta miesto kultūros strategija iki 2030 m. Joje numatyta, kad šiame komplekse optimaliausia vystyti kultūrą, atiduoti jį miestiečiams, kad šie galėtų kultūringai leisti laisvalaikį", – tvirtino pirmininkas.

Nors Vyriausybės sprendimo dėl pastatų komplekso perdavimo miestui nesulaukiama, kultūros bendruomenė nesėdi sudėjusi rankų.

Į Klaipėdą įvertinti situacijos jie pasikvietė vieną garsiausių pasaulyje ekspertų, užsiimantį įvairių erdvių pritaikymu kultūrai, organizacijos "NartexBarcelona" vadovą Jordi Pardo iš Ispanijos.

T.Kiaukos teigimu, šis autoritetas ėmėsi gaivinti Barseloną po olimpinių žaidynių. Apleistos erdvės buvo performuotos į kultūros. Teigiama, kad buvo sukurtas stebuklas – merdintis miestas tapo pirmaujančiu pasaulyje, traukos centru.

Tokius projektus J.Pardo įgyvendino ir kitų pasaulio šalių miestuose. Tarp jų – Vietnamas, Tokijas.

Patarė nebijoti svajoti

J.Pardo nuomone, kultūra nėra išlaidos, o pirmiausia – rimta investicija, kuri duoda realios naudos. Tokių projektų įgyvendinimas padeda pritraukti jaunuosius talentus, miestui tapti traukos centru.

Anot eksperto, Klaipėda turi ypatingą objektą, kuris gali tapti ikoniniu. Jis atkreipė dėmesį, kad retas uostamiestis turi tokią unikalią ir puikią galimybę – miesto centras, puikus didelis pastatas, bet ne per didelis pritaikyti kultūrai.

J.Pardo teigimu, pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, – tai susėsti prie stalo visai miesto bendruomenei: kultūros atstovams, verslui, viešajam sektoriui, socialiniams partneriams ir sutarti dėl pasirinkto kelio. Nuo to prasidėjo ir Barselonos gaivinimas.

Svečias pabrėžė, kad nereikia bijoti svajoti ir dėti ant stalo pačių drąsiausių vizijų, ypač žvelgiant į priekį.

Ekspertas taip pat nesupranta, kodėl delsiama priimti sprendimą dėl pastatų komplekso. Svečias pats lankėsi objekte. Jį suglumino tai, kad valstybė neprižiūri ir leidžia niokoti savo turtą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

petriukas

petriukas portretas
O kur čia Klaipedos m. meno bendruomenė?

DĖL BANKO SNORAS UŽGROBIMO

DĖL BANKO SNORAS UŽGROBIMO portretas
GRYBĘ - KGB MAGNOLIJĄ Į KALĖJIMĄ!

geda

geda portretas
baroti, kiauka, liberalai, všį ......tai blogai, labai blogai!!!!!!
VISI KOMENTARAI 34

Galerijos

  • Kalėdoms besiruošianti Šilutė įrengs ledo čiuožyklą
    Kalėdoms besiruošianti Šilutė įrengs ledo čiuožyklą

    Gražiausioms metų šventėms, kaip ir kiti miestai, besiruošianti Šilutė šiemet gyventojus nustebins ne tik ne tik kalėdinėmis puošmenomis. Šilutės Hugo Šojaus dvare intensyviai vyksta darbai. Čia įrengin...

  • Po incidento progimnazijoje prabilo apie mokyklų saugumą: reikia daryti du dalykus
    Po incidento progimnazijoje prabilo apie mokyklų saugumą: reikia daryti du dalykus

    Klaipėdoje vyrui patekus į progimnaziją ir pavogus moksleivių telefonus, švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas teigia, kad stiprinant ugdymo įstaigų saugumą, svarbiausia užtikrinti aplinkos stebėjimą ir patekimo į pastat...

  • Mokslininkai įminė 80 metų senumo mįslę: nustatė senojo Nidos švyturio vietą
    Mokslininkai įminė 80 metų senumo mįslę: nustatė senojo Nidos švyturio vietą

    Baigiantis Švyturių metams Neringoje ir Klaipėdoje bei minint senojo Nidos švyturio įžiebimo 150 metų sukaktį, Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius tech“) mokslininkai nustatė tikslią senojo švyturio viet...

  • Modernus „Vaikystės sodo“ darželis: naujos erdvės vaikams Klaipėdos centre
    Modernus „Vaikystės sodo“ darželis: naujos erdvės vaikams Klaipėdos centre

    Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad kokybiškas ankstyvasis ugdymas yra itin svarbus ikimokyklinio amžiaus vaikų raidai ir jų ateities sėkmei. Šis ugdymas yra tvirtas pamatas, ant kurio formuojasi vaikų intelektinis, emocinis ir socialinis...

    1
  • Eglučių kiemelio konkurse – 45 dalyviai
    Eglučių kiemelio konkurse – 45 dalyviai

    Į gruodį vyksiantį Kalėdų eglučių kiemelio konkursą užsiregistravo net 45 klaipėdiečių organizacijos. Lapkričio 20-oji buvo paskutinė registracijos diena, tačiau dar devynių dalyvių sulaukta kitą dieną, terminui jau oficialiai pasibaigus. ...

  • „Pražuvusi Klaipėda“ nukeliavo į sandėlį
    „Pražuvusi Klaipėda“ nukeliavo į sandėlį

    Ne vienerius metus klaipėdiečiams rodęs, kaip šiame mieste gyventa prieš kelis šimtus metų, kūrinys dingo iš įprastos vietos. Šioje tvirtovės įtvirtinimų vietą ženklinančiame plote netrukus bus įrengtas kitas akc...

    3
  • Lietuvos kariams – padėka ir pagarba
    Lietuvos kariams – padėka ir pagarba

    Žvarbų penktadienio vidurdienį klaipėdiečiai kartu su kariais atžygiavo į Kruizinių laivų terminalą, kuriame vyko Lietuvos kariuomenės 106-ųjų atkūrimo metinių ceremonija. Skambėjo sveikinimo kalbos, aidėjo salvės, virš susirinkusiųj...

  • Terminalo pavadinimas – ne vienas
    Terminalo pavadinimas – ne vienas

    Kruizinių laivų terminalas gali būti vadinamas dvejopai – ne tik visiems įprastu oficialiu pavadinimu, bet ir kitu – Karo ir kruizinių laivų terminalu. Taip esą nuspręsta dėl to, kad šiame terminale švartuojasi ne tik kruizin...

  • Uostamiestyje lapus šluos ir gruodį
    Uostamiestyje lapus šluos ir gruodį

    Rudeninių lapų šlavimo ir išvežimo darbai vyks iki gruodžio vidurio. Šią savaitę vien iš Skulptūrų parko išvežta net 20 tonų lapų. Didžioji dalis šaligatvių – nuvalyti, pamažu valomi ir kiti parkai ...

    1
  • Kam važiuoti į Laplandiją, jei turime Palangą?!
    Kam važiuoti į Laplandiją, jei turime Palangą?!

    Nuo jaukių vakarienių, pramogų šeimai iki energingų renginių ir fejerverkų – šventiniu laikotarpiu Palanga stengiasi patenkinti kiekvieno poreikius. Šiųmetis švenčių laukimas mylimiausiame kurorte prie jūros bus pers...

    3
Daugiau straipsnių