- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Oninių šventėje Vėžaičiuose itin laukiami vakaro koncertai su populiarias atlikėjais. Didžiausių gerbėjų net lietus neišgąsdino.
-
Vėžaičių šventėje atsinaujinančią energiją įprasmino kultūrinė bendradarbystė
-
Vėžaičių šventėje atsinaujinančią energiją įprasmino kultūrinė bendradarbystė
-
Vėžaičių šventėje atsinaujinančią energiją įprasmino kultūrinė bendradarbystė
Volmerio dvaro parko slėnyje Oninių šventės vakare lingavo įvairiaspalvė skėčių jūra. Nors be perstojo pliaupęs lietus populiarių ir visoje Lietuvoje žinomų atlikėjų koncerto žiūrovų minią apmažino, tačiau likusiųjų šventinės nuotaikos nesugebėjo įveikti.
Po 110-ųjų Šv. Onos atlaidų iškilmių bažnyčioje aktyviausi šventės dalyviai paskanavo pašventintos naujojo derliaus duonos, pasigėrėjo tapymo, fotografijos menu „Senjorų dvaro“ rožyne, pasimėgavo vietos saviveiklininkų pasirodymu Kultūros centre, o smalsiausieji nepraleido progos apsilankyti atsinaujinančios energijos edukacijoje ir padiskutuoti su tarptautinės žaliosios energetikos bendrovės „Ignitis renewables“ atstovais.
Kūrybiška programa – bendromis pajėgomis
Vėžaičių kultūros centro direktorė Diana Ciparienė kartu su komanda buvo nugludinę kiekvieną jubiliejinės šventės detalę, apgalvoję įvairių meninių pasirodymų, koncertų, edukacijų planą. Sekmadienio popietę prakiuręs dangus bandė nubraukti kultūros darbuotojų pastangas visuomenei pristatyti įvairiapusišką jubiliejinės šventės programą. Tačiau visi šventės kūrybiniai sumanymai pavyko.
Pasak D. Ciparienės, Oninių šventė Vėžaičiuose turi itin gilias tradicijas, ji vietos gyventojams svarbi iš kartos į kartą, jos nepamiršta ir kraštiečiai, išsibarstę po visą Lietuvą ar gyvenantys užsienyje. Tad kultūros darbuotojai sutelkia kūrybiškas pajėgas siekdami įgyvendinti šventės užmojus.
„Jaučiame atsakomybę pateikti naujas šventės idėjas bei formas. Mes taikome bendradarbystės principą su Savivaldybe, seniūnija, bendruomene, verslu, parapija. Siekiant novatoriškumo itin aktualūs ir nauji partnerystės ryšiai. Šiemet šventės bičiuliais tapo tarptautinės žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“, tad turėjome galimybę suplanuoti įvairiapusiškesnę vakaro koncertinę programą. Be to, pirmąkart turėjome progą dalyvauti minėtos bendrovės pristatomoje šiuolaikiškoje edukacijoje apie atsinaujinančios energijos svarbą, jos pridėtinę vertę vietos bendruomenėms“, – pasakojo D. Ciparienė.
Apie tarptautinės žaliosios energetikos bendrovės „Ignitis renewables“ požiūrį į kultūros reikmes šventės pertraukėlės metu pasvarstė ir Oninių koncertų vedėja, aktorė Virginija Kochanskytė: „Smagu, kad bendrovė bendradarbiavo su Kultūros centru rengiant šventės koncertinę programą.“ Vėžaičių kultūros centro direktorė D. Ciparienė paantrino, jog tikimasi, kad tai yra ilgalaikės kultūrinės partnerystės pradžia.
Vaikų choro „Zhayvir“, giedojusio Šv. Onos atlaiduose, vadovė N. Chmyr-Kozyar pasakojo, kad Ukrainoje elektros tiekimo trikdžiai yra nuolatiniai, tad vėjo ar saulės energijos ištekliai būtų stipri alternatyva. E. Geležinio nuotr.
Didintų energetinį nepriklausomumą
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ nuosekliai vysto tvarų bendradarbiavimą su bendruomenėmis, kurios yra šalia bendrovės planuojamų vystyti atsinaujinančios energetikos projektų. Bendrovė siekia vėjo energiją įgalinti ir Klaipėdos rajone. Kol kas dar tik svarstoma galimybė vystyti iki 35 pažangių ir efektyvių vėjo elektrinių parką Vėžaičių ir Endriejavo seniūnijose. Šis parkas būtų dalis nacionalinės vėjo energetikos plėtros strategijos, kuria siekiama didinti Lietuvos energetinį nepriklausomumą.
Vėžaičiuose kasmet Šv. Onos atlaiduose dalyvaujantis verslininkas, kelias kadencijas buvęs Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Vaclovas Macijauskas su žmona Dalia atkreipė dėmesį į diskusijas atsinaujinančios energijos tema. „Klaipėdos rajono geografinė padėtis yra palanki vėjo jėgainių vystymui. Ne kartą esu dėl to dar prieš dešimtmetį diskutavęs ir mūsų rajono Taryboje. Prognozavau, kad rajone tikrai atsiras keliasdešimt vėjo jėgainių – tai gyvybiškai svarbu ne tik verslo požiūriu, bet ir dėl šalies energetinės nepriklausomybės“, – pakalbintas Oninėse savo poziciją išsakė V. Macijauskas.
Vėžaičių kultūros centro tarptautinio projekto dėka Oninių šventėje pirmąkart dalyvavo ukrainiečių vaikų choras „Zhayvir“ iš Lvivo. Choro vadovė Natalija Chmyr-Kozyar pasakojo, kad dėl agresorės Rusijos karo Lvive ne visada sistemingai tiekiama elektra, tad kartais buvo nelengva elektroniniu paštu suderinti projekto detales. „Projekto išvykoje į Palangą link Vydmantų pastebėjome vėjo jėgainių parką, jų matėme ir visoje Lietuvoje. Ukrainoje vėjo jėgainių labai mažai. Jei jų būtume turėję daugiau, manau, elektros tiekimo trikdžių problema karo metu nebūtų tokia aštri“, – samprotavo choro vadovė.
Vėžaičių kultūros centro direktorė D. Ciparienė jubiliejinėse Oninėse paskatino puoštis dvariškais aprėdais ar aksesuarais, nes šventė vyksta Volmerio dvaro parke. Sakoma, kad šv. Ona – duonos ponia. Tad visiems šventės rėmėjams, bičiuliams dovanų teko gražiai supakuotos duonos kepalėlis. Beje, bendrovės atsinaujinančios energijos „Ignitis renewables“ edukacijoje išsamiai paaiškinta, kad vėjo jėgainės nedaro įtakos ūkininkavimui – pavyzdys yra Kelmės rajonas, kuriame sėkmingai verčiamasi žemdirbyste šalia jėgainių parko. E. Geležinio nuotr.
Siekis – žinios ir partnerystė
Bendrovės „Ignitis renewables“ atsinaujinančios energijos edukacijomis siekiama didinti bendruomenių informuotumą, skleisti plačiajai visuomenei patikimas žinias apie vėjo elektrines, paaiškinti vietos bendruomenėms, nevyriausybinėms organizacijoms apie būsimas naudas, jei šalia įsikuria vėjo jėgainių parkas.
Jau trečius metus įmonė teikia paramą šalia jos vystomų atsinaujinančios energetikos projektų veikiančioms bendruomenėms. Jos ir dabar kviečiamos teikti paraiškas socialiniams, švietimo, meno, kultūros, mokslo ir sporto projektams, visuomeninės aplinkos, viešosios infrastruktūros gerinimo bei plėtros ir aplinkos apsaugos iniciatyvoms. Bendra paramos suma bendruomenių gerbūvio gerinimo projektams 2023 m. siekia per 350 tūkst. eurų. Norėdamos gauti paramą bendruomenės turi užpildyti ir pateikti paraišką. Susipažinti su visomis paramos teikimo bei panaudojimo taisyklėmis galima bendrovės interneto svetainėje.
Klaipėdos rajone darnia partneryste džiaugiasi Girkalių kaimo bendruomenė, esanti Vydmantų vėjo jėgainių pašonėje. „Glaudžiai bendradarbiaudami su bendrove „Ignitis renewables“ nuoširdžiai rengiame savo bendruomenės namus“, – pasakojo bendruomenės pirmininkė Gražina Bakevičienė.
Vėžaičiuose Oninių šventėje „Ignitis renewables“ edukacijos metu žmonės diskutavo įvairiausiais klausimais. „Vertiname pokalbius akis į akį. Atsakingai planuodami vėjo jėgainių parkus visų pirma siekiame suprasti vietos žmonių poreikius, prisidėti prie krašto savitumo puoselėjimo, padėti įgyvendinti reikalingus pokyčius bei suteikti vietiniams žmonėms išsamią informaciją apie atsinaujinančią energiją, paremtą moksliniais tyrimais, patikimais duomenimis, o ne sklandančiais mitais“, – apibendrino dialogo poreikį edukatorės, „Ignitis renewables“ bendruomenių vadybininkė Justina Vyšniauskaitė ir „Ignitis renewables“ projektų vadovė Erika Skinderyte.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Specialiųjų poreikių turinčių vaikų integracijai – milijoninė investicija
Klaipėdos savivaldybė pritraukė 1 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) lėšų, kurios bus panaudotos didinant specialiųjų poreikių turinčių vaikų integracijos galimybes. ...
-
Paukštyne – gripo protrūkis: nugaišo per 30 tūkst. vištų
Praėjusią savaitę Lietuvoje nustačius pirmąjį šiemet paukščių gripo atvejį laukinėje faunoje, gripo protrūkis jau užfiksuotas Šilutės rajono Vilkyčių paukštyne, iš daugiau nei 246 tūkst. ten laikomų vi&scaron...
-
Gėlės – ant sovietų karių kapų
Sausio 28-oji dabartinių klaipėdiečių vertinama skirtingai. Vieni šią dieną su gėlėmis skuba prie tarybinių karių kapų. Kiti kalba apie tai, kad šią dieną neliko senosios Klaipėdos, miestas ištuštėjo ir nuo šio...
-
Bevardei gatvei Nidoje siūlomas naujas pavadinimas
Bevardei gatvei Nidoje siūloma suteikti rašytojo Tomo Mano gatvės pavadinimą, skelbia Neringos savivaldybė. ...
-
Klaipėdos universitete – diskriminacijos atvejis: skundą pateikė buvęs karys
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba Klaipėdos universitete nustatė diskriminacijos atvejį socialinės padėties pagrindu. Pasak tarnybos, į aukštąją mokyklą norėjęs įstoti buvęs karys savanoris negavo pusės papildomo konkursinio balo u...
-
Iškeltas „Saulės“ mokyklos vainikas
Klaipėdos rajone Trušeliuose vyko statomos „Saulės“ mokyklos vainiko iškėlimo ceremonija. Renginio vedėjai priminė, kad lietuviai tokį statybų etapą, kai keliamos gegnės, vadindavo kazilinėmis. Jų metu ant stogo buvo i&scar...
-
Klaipėdiečiai sunerimo: kokiu tikslu kertami krūmai?
Įvairiose uostamiesčio vietose rangovai ėmėsi menkaverčių krūmų šalinimo. Tačiau akylūs klaipėdiečiai sunerimo – kokiu tikslu yra kertama? ...
-
Klaipėda investuoja į sveikatą: reikšmingi pokyčiai ir ateities tikslai
– Gerb. Mere, kokie svarbiausi darbai ir pokyčiai Klaipėdos miesto sveikatos sistemoje įvyko per pastaruosius metus? – Šiuo metu Lietuvoje sveikatos srityje vykdomos šešios reikšmingos reformos, kurios apima asmens s...
-
Aiškinamasi, kodėl pajūryje aptikta dešimtys kritusių paukščių
Savaitgalį pajūriu vaikštinėję klaipėdiečiai ties Karkle pastebėjo kritusius paukščius. Gyventojai sunerimo – kas galėjo pražudyti tiek sparnuočių? ...
-
Neringos savivaldybė prašys UNESCO lėšų krantinių rekonstrukcijai: tam reikėtų 40 mln. eurų
Sausio pradžioje dėl pasenusių ir nepakankamai aukštų krantinių Kuršių marios užliejo Nidą, Pervalką ir Juodkrantę. Todėl reaguodama į tai Neringos savivaldybė planuoja dėl krantinių rekonstrukcijai reikalingų lėšų kreipt...