Tatuiruočių festivalis priviliojo net meksikiečius

Kūno puošybos aistruolių – Aurimo Mockaus ir Danieliaus Djačkovo – pastangomis uostamiestis buvo virtęs tatuiruočių meistrų sostine. Stereotipams iššūkį metę draugai šiandien gali lengviau atsikvėpti: renginį neabejotinai lydėjo sėkmė, o klaipėdiečiai, pasirodo, nebe tokie konservatyvūs kaip prieš gerą dešimtmetį.

Laisvė, stilius, saviraiška

Visą praėjusį savaitgalį Kultūros fabrike netilo tarptautinis festivalis "Memel Tattoo Convention-2016".

Kūrybinėse erdvėse buvo įsikūrę daugiau kaip 100 tatuiruočių meno profesionalų iš viso pasaulio.

Į juos paspoksoti ar savo kūną išsimarginti tris dienas trukusio renginio metu atskubėjo apie keli tūkstančiai smalsuolių.

Paganyti akis išties buvo į ką: nuo ekstravagantiškos išvaizdos barzdotų, veidą ir net visą galvą įmantriais piešiniais išsimarginusių vyriškių iki auskaruotų ir ne ką mažiau tatuiruotų jų moterų.

"Tokie renginiai Klaipėdai tinka", – pastebėjo konvencijos lankytojai, kurie vyko į festivalį šeimomis, su mažais vaikais.

Akį traukė ir daug neformalaus, išsiskiriančio jaunimo.

Visas tris dienas tatuiruočių meistrams veiklos nestigo. Dvigubai išaugusioje konvencijoje prie profesionalų darbo stalų nusidriekė laukiančiųjų eilės.

Vieni darėsi laikinus, kiti – ilgai išliekančius piešinius ant kūno. Kai kurie pasakojo atėję tiesiog pasižiūrėti, kaip dirba meistrai, pasisemti idėjų savo būsimai tatuiruotei.

Dalyviai pristatė skirtingas tatuiruočių piešybos technikas, vyko įvairūs konkursai ir kitos linksmybės.

Šiemet konvencijoje žiūrovai išvydo gerai žinomus lietuvius meistrus Andrių Augulį, Domantą Parvainį, Remigijų Čižauską.

Taip pat dalyvavo specialistai iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Suomijos, Malaizijos, Tailando, Filipinų, Didžiosios Britanijos, Amerikos ir kitų šalių.

Kone didžiausią atstumą iki uostamiesčio sukako dviejų studijų atstovai iš Meksikos.

Visi dalyviai savo ruožtu negailėjo teigiamų atsiliepimų organizatoriams, kurie dar kartą įsitikino, jog Klaipėda – liberalių pažiūrų miestas.

"Siekėme, kad nieko apie tatuiruotes nežinantys žmonės pamatytų, jog tai nėra kultūra, kurią propaguoja tik žemiausio sluoksnio žmonės. Skatiname visus būti tolerantiškus. Todėl labai džiugina teigiami atsiliepimai. Jau vien tai, kad buvo išdalytos visos lankytojų apyrankės, rodo nemenką susidomėjimą renginiu. Net ir patys nesitikėjome tokio didelio srauto entuziastų. Pasisekė ir su oru. Tokiame laisvame savo pažiūromis mieste, kur nieko nėra neįmanoma, aš ir noriu gyventi. Svarbiausia – kad tos iniciatyvos nekenktų kitiems", – šypsojosi darbu patenkintas A.Mockus.

Rinko geriausius

Festivalio dalyviai rungėsi dėl geriausios jo metu sukurtos tatuiruotės bei keliolikoje kitų kategorijų. Nugalėtojams išdalyta gausybė prizų.

Kai kurie atvykusieji savo kūną pagražino net keliais piešiniais. Viena užsienietė užsispyrė pasidaryti keturias tatuiruotes, buvo ir tokių, kurie ant meistrų stalų praleido po šešias ir daugiau valandų.

Konvencijos metu sukurti darbai abejingų nepaliko – jie vertė aikčioti net visko mačiusius tatuiruočių meistrus.

Akys raibo nuo piešinių įvairovės: pasitaikė itin realistiškai atrodančių zombių, drakonų, tigrų, japoniško stiliaus, juodai baltų ar spalvotų bei masyvių tatuiruočių, buvo ir visiškai kuklių, vos įžiūrimų.

Pirmosios vietos prizininkas "Best Small Color" rungtyje klaipėdiečių studija "Danis Tattoo" – meistras Vainius Česnauskas ir modelis Dainius, kurie surinko 76 balus iš 100 galimų.

Antrąją vietą toje pačioje rungtyje užėmė dviem balais nusileidusi vilniečių studija "True Tattoo" ir Monikos darbas. Jos modelis – Saulė.

Trečiosios vietos nugalėtojas su 73 balais taip pat "Danis Tattoo" studija ir meistrė Marija Česnauskienė, piešusi ant Tado kūno.

Taip pat dalyviai rungėsi ir dėl keliolikos kitų nominacijų.

"Komisija, kurią sudarė trys jos nariai – skirtingų sričių žinovai – vertino atlikimo techniką, ne pačią tatuiruotę ar eskizą", – paaiškino organizatoriai.

Vienas labiausiai iš minios išsiskyrusių dalyvių – etnografija besidomintis tatuiruočių meistras Giedrius Benjaminas, prisistatantis kaip Baltasis Vilkas, atstovavo tatuiruočių studiją "Angis Tattoo".

Daug keliaudamas entuziastas semiasi šio meno subtilybių iš geriausiųjų.

Giedrius su įkvėpimu kuria magišką reikšmę turinčias tatuiruotes. Ne įprastai, o bambuku, to mokėsi iš vienos salos vietos genčių atstovų.

Savo bičiuliui ant saulės rezginio jis ištatuiravo lietuvišką svastiką, kuri simbolizuoja dinamiką, saulę, apsaugą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Mao

Mao portretas
Aurimai kas tu toks vapse esi Klaipedoje? Dani mes visi zinom, gerbiam. Na o tu kas toks per pizonas, geltonsnapis?

eikit sau

eikit sau portretas
Na ir kas čia gražaus?Nuotraukoje ant moters atrodo,kad senas laikraštis prilipęs...

matyt

matyt portretas
Meksikoje jau neliko norinciu tatiuruotis:DD)
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių