Laiptinėje – bauginantys nekviesto svečio vizitai

Vieno Šilutės plente esančio daugiabučio gyventojai jau ne kartą susidūrė su nelauktu svečiu – neblaiviu vyriškiu, į laiptinę užsukančiu numigti. Kol kas žmonės nesikreipė į pareigūnus, tačiau baiminasi, kad nieko nedarant vyriškis laiptinėje visai apsigyvens ir kels grėsmę – užmigs rūkydamas ir sukels gaisrą.

Pamanė, kad guli lavonas

Apie šį nuolat neblaivų asmenį „Klaipėdai“ pasakojo viena gyventoja, kuri pateikė ir jo nuotrauką.

„Vieną sekmadienio vakarą grįžusi namo, pastebėjau ant laiptų gulintį girtą vyrą, iš jo burnos tekėjo kraujas, akys atmerktos. Atrodė kraupiai, iš pradžių pagalvojau, kad negyvas. Kaimynė pasakojo, kad tai ne pirmas šio vyro vizitas laiptinėje, jis čia jau lankėsi kelis kartus. Vieną kartą prie palangės antrame aukšte gėrė alų, o kitus du kartus tiesiog miegojo ant laiptų“, – pasakojo klaipėdietė.

Tas pats vyriškis buvo pastebėtas ir prie parduotuvės Šilutės pl. 40A. Sprendžiant iš drabužių vyras atrodė tvarkingas, nors ir neblaivus.

Kitą kartą jį tikino matę gulintį ant čiužinių atnaujintoje Baltijos prospekto estakados požeminėje perėjoje.

Klaipėdietės teigimu, pastarąjį kartą vyriškį iš laiptinės išprašė kaimynas, nešęs šiukšles.

„Baisu, nes nežinai, kada vėl jį sutiksi. Moterims apskritai nejauku: o jeigu užpuls ir ką nors padarys? O jeigu pradės rūkyti ir užmigęs sukels gaisrą? Ieškome atsakymų, ką daryti. Vargu, ar policija išspręs šią problemą, vyras galbūt tik persikels į kitą laiptinę. Tad manau, kad gyventojams reikėtų vienytis“, – svarstė moteris.

Išeitis – kviesti policiją

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Operatyvaus valdymo skyriaus duomenimis, dėl laiptinėje prisiglaudžiančių nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčių asmenų minėtu adresu pranešimų nėra gauta.

„Pastebėjus benamius arba bendrose namo patalpose trikdančiai besielgiančius asmenis, gyventojams pareigūnai pataria pranešti policijai. Atvykę ir visas konkretaus įvykio aplinkybes įvertinę pareigūnai tokiam asmeniui gali suteikti socialinę pagalbą (pvz., nuvežti į nakvynės namus), iškviesti medikus, jei įtaria, kad asmeniui reikia jų pagalbos. Jei užfiksuojamas teisės pažeidimas, gali būti surašytas ir administracinio nusižengimo protokolas. Taip pat gyventojams rekomenduojama pagal galimybes spręsti klausimą dėl papildomų saugumo priemonių, pvz., laiptinės užrakto, įrengimo – patekti pašaliniams asmenims tokiu atveju būtų daug sudėtingiau“, – išeitį siūlė Klaipėdos VPK Komunikacijos poskyrio specialistai.

Įvaizdis: asocialūs asmenys matyti įvairiose viešose vietose vartojantys alkoholinius gėrimus. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Būta ir gaisrų

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Aurelija Maslauskienė taip pat nurodė, kad pirmiausia dėl problemos sprendimo reikėtų kreiptis į pareigūnus.

Ji patvirtino, kad atvejų, kai asocialūs asmenys sukelia gaisrą bendrojo naudojimo patalpose, Klaipėdoje tikrai būta.

„Ir gaisrų esame bendrojo naudojimo patalpose turėję. Ir žmonės pasakojo, kad kažkas ateina, kad randa visokių čiužinių, suneštų daiktų. Mes nei iškeldinti to žmogaus galime, nei ką nors nurodyti ar priversti jį pakeisti gyvenimo būdą. Tiesiog įvertiname iš gaisrinės saugos pusės, kad turi būti tušti išėjimai, kad nebūtų laikomos degios medžiagos“, – vardijo A. Maslauskienė.

Močiutė gyveno koridoriuje

Tad patys gyventojai esą turėtų ieškoti išeičių, ką daryti, o telefonspynės įrengimas būtų vienas būdų apsisaugoti.

„Ta problema tampa jau to namo. Gyventojai turi ieškoti išeičių, kaip tokį asmenį iškeldinti. Žmonės laiptines rakinasi, įrengia telefonspynes. Visaip bando apsisaugoti“, – tikino pašnekovė.

Anot A. Maslauskienės, net jei benamiui pareigūnai surašytų protokolą, skirtų baudą, šis neturėtų lėšų jai sumokėti, tad problema vis tiek liktų neišspręsta.

Kad panašių situacijų būta, mes jų girdėję ir matę, tikrai galiu patvirtinti.

O ugniagesiai tokiais atvejais informuoja nakvynės namus, Klaipėdos savivaldybę, tada įstaigos reaguoja pagal joms suteiktus įgaliojimus.

„Vienoje bendrabučio tipo laiptinėje radome močiutę, kuri neturėjo kur gyventi. Paklausėme, kas nutiko. Ji buvo net ne iš Klaipėdos, bet kažkokiu būdu atsirado Klaipėdoje ir tiesiog gyveno bendrojo naudojimo koridoriuje. Sakė, kad niekas jos nevaro, leidžia būti. Bet žmogus kaupė visokias atliekas, nešė daiktus iš gatvės, kad būtų šilčiau miegoti. Negaliu pasakyti, kad namą prižiūrinti bendrija ar administratorius leidžia žmogui kurį laiką pabūti, bet tokiais atvejais reikėtų įvertinti riziką“, – sakė A. Maslauskienė.

Aurelija Maslauskienė / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Apie paslaugas dažniausia žino

Klaipėdos savivaldybės Administracinės veiklos, kontrolės ir prevencijos skyriaus specialistai patikrinimų metu taip pat susiduria su asocialais ir informuoja juos apie nakvynės namų paslaugas.

„Kiek specialistams teko su tokiais asmenimis bendrauti, visi nurodo, kad apie teikiamas paslaugas žino. Užfiksavus, kad asmuo prišiukšlino bendro naudojimo teritoriją arba vartoja alkoholinius gėrimus viešoje vietoje, rūko bendro naudojimo pastatų patalpose – taikomos administracinės nuobaudos“, – informavo Klaipėdos savivaldybės Komunikacijos skyrius.

Klaipėdos nakvynės namai teikia socialines paslaugas – laikiną apnakvindinimą ir apgyvendinimą nakvynės namuose Viršutinėje g. 21, nakvynės namų padaliniai įsikūrę dar ir Šilutės pl. 8 bei Dubysos g. 39.

„Laikino apnakvindinimo paslauga yra suteikiama benamiams (deklaruota gyvenamoji vieta nesvarbi), esant krizinei situacijai, kai nesuteikus šios paslaugos kyla grėsmė asmens sveikatai ar gyvybei. Laikino apnakvindinimo paslaugos sudėtį sudaro: informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas, atstovavimas, nakvynės suteikimas, minimalios asmens higienos paslaugų (dušo, skalbimo) organizavimas, minimalių buitinių paslaugų (virtuvėlės) organizavimas, esant poreikiui sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas, palydėjimas į sveikatos priežiūros įstaigą. Paslauga teikiama adresu Dubysos g. 39“, – nurodė Komunikacijos skyriaus atstovai.

Priims ir apsvaigusius

Pasak specialistų, apsvaigę nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar toksinių medžiagų benamiai, kuriems nereikalinga būtinoji medicinos pagalba, laikino apnakvindinimo paslaugai gauti iš gydymo įstaigų ir viešųjų vietų gali būti parvežami Nakvynės namų transportu.

Paslaugos teikimo trukmė apsvaigusiems – vienas kartas, ne ilgiau kaip vieną parą, o kurie nėra apsvaigę – pagal poreikį, bet nepertraukiamai paslauga gali būti teikiama ne ilgiau kaip septynias naktis.

Anot Klaipėdos savivaldybės, asmeniui laikinas apnakvindinimas teikiamas, kai į nakvynės namus kreipiasi pats asmuo arba jis yra pristatomas policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų, arba parvežamas nakvynės namų transportu.

Laikino apnakvindinimo paslauga teikiama nemokamai.

Jeigu asmens poreikių laikino apnakvindinimo paslauga netenkina, galima gauti kitą – apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugą (12 mėn. ir ilgiau), kuri teikiama asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą Klaipėdoje.

Apgyvendinimo nakvynės namuose paslauga yra mokama.



NAUJAUSI KOMENTARAI

bbd ant kauno

bbd ant kauno portretas
Tai juk ŽILVINAS RUČyzna miega oZio trolis

WTF?!

WTF?! portretas
Eilinį kartą-matom,žinom ir nieko nedarom.Ten gal bobų vienuolyno laiptinė ir vyrų nėra?!
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių