Kretinga tampa elitinio kultūros renginio miestu: bažnyčioje – ypatinga muzika

Kretinga tampa elitinio kultūros renginio miestu, kurį atranda vis daugiau Lietuvos žmonių ir svečių iš užsienio. Čia Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje šiemet aštuntą kartą vyksta tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis.

Šioje bažnyčioje yra unikalūs veikiantys 1680 metais pagaminti vargonai. Kretingos senosios muzikos festivalį Lietuvos kultūros taryba pripažino strateginės reikšmės tarptautiniu festivaliu.

Galbūt todėl, kad rugpjūčio 15-ąją festivalio atidarymo koncertas vyko iškart po Žolinės mišių, o gal dėl to, kad garsas apie šį unikalų renginį pasiekė daugybę aukštojo meno gerbėjų, bažnyčia ketvirtadienio vakarą buvo pilnutėlė. Klausytojai sėdo net ant šoninių altorių laiptelių.

Nemokamai išgirsti pasaulinės senosios muzikos žvaigždžių dainavimą bei muzikavimą senais instrumentais – nemenka prabanga.

Klausytojus vilioja galimybė pamatyti istorinių instrumentų – barokinių smuikų, violos da gamba, liutnios, barokinės arfos, išilginės fleitos, kornetų, barokinių trombonų, klavesino bei išgirsti jų skambesį.

Iš penkių pagrindinės programos koncertų trys sukurtos specialiai šiam festivaliui, Kretingoje įvyks pasaulinės jų premjeros.

Ketvirtadienį klausytojai sulaikę kvapą klausėsi vieno ryškiausių senosios muzikos tenorų – italo Valerio Contaldo rečitalio. Specialiai šiam festivaliui sukurtoje programoje „Tarp San Marco ir San Cassiano“ pagrindinis dėmesys buvo skirtas genialiam Ankstyvojo baroko kompozitoriui Claudio Monteverdi.

Iš penkių pagrindinės programos koncertų trys sukurtos specialiai šiam festivaliui, Kretingoje įvyks pasaulinės jų premjeros.

Vakar klausytojai mėgavosi vieno garsiausių senosios muzikos ansamblių „Cappella Mediterranea“ (Prancūzija / Šveicarija), vadovaujamo dirigento, vargonininko ir klavesininko Leonardo García Alarcón, muzikavimu.

Šiandien skambės Baroko instrumentinė muzika, atliekama L. G. Alarcón kartu su šio festivalio meno vadovu, išilginės fleitos virtuozu Rodrigo Calveyra, kilusiu iš Brazilijos. Koncerte „Albionas“ dominuos šokių muzikos siuitos.

Rugpjūčio 19-ąją klausytojai išgirs violos da gambos meistro Rodney Prada (Italija) solinį rečitalį kartu su arfinininke Margherita Burattini. Jie gros XVI a. ir XVII a. pirmos pusės diminucijų – muzikos kūrinius.

Paskutinę vasaros dieną festivalį užbaigs didingas koncertas, kuriame skambės penkių dainininkų balsai, keturi senoviniai pučiamieji instrumentai – kornetai ir barokiniai trombonai – bei vargonai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Marijus

Marijus portretas
Kodėl meluojat??? Vargonai jau geri 5 metai elektroniniai - senuosius kažkur nukišo, galimai pardavė užusienin..

Neežinau

Neežinau portretas
Man tai jei bažnyčia tai turi būt bažnyčia o ne kokia koncertu salė. Čia šventa vieta ne tam kad kiekvienas atejes laidytu gerkle ar čyrintu skripka. Nervuoja kad negaliu susikaupt ir apsišnekėt su Dievu, išpažint nuodėmes ar rimtai pasimelst, apmastyt ka nuveikiau ar ne taip padariau..O čia čyrina ir dainuoja Be viso to kuo toliau tuo labjau mišios darosi nepažystamos, maldos perdarytos o kunigai kažkokie keisti..Senos sakralinės tradicijos ir čia baigiamos išnaikinti..Todėl dabar retai ten einu /geriau melstis namuose užsidegus žvakutę ir pasėmus seną mamos maldaknygę

Senelis

Senelis portretas
Nudna senobine muzika juk senovej žmones linksminosi
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių