Karinės jūrų pajėgos demonstravo, kaip vykdoma išminavimo operacija Baltijos jūroje

  • Teksto dydis:

Lapkričio 16 dieną Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos (KJP) demonstravo, kaip vykdoma išminavimo operacija. Pratybos vyko Baltijos jūroje, netoli Klaipėdos valstybinio jūrų uosto. Išplaukimo metu Hunt klasės priešmininio laivo „Kuršis“ (M54) įgula papasakojo apie savo darbo subtilybes ir laivo technines galimybes.

Laivo įgula demonstravo, kaip priešmininis laivas aptinka jūros dugne esančios inkarinės minos likučius ir juos identifikuoja nuotoliniu būdu valdomo povandeninio roboto K-STER pagalba. Šis povandeninis robotas leidžia laivams atpažinti rastus objektus 300 metrų gylyje, todėl Hunt klasės laivuose sumontuota įranga įgalina Baltijos jūroje vykdyti įvairaus pobūdžio operacijas taikos metu.

„Kritinės infrastruktūros apžiūros išplaukimai nuo pirmo incidento Baltijos jūroje tapo viena iš Karinių jūrų pajėgų tęstinių užduočių, kurių metu renkama informacija apie šalia kritinės infrastuktūros esančius objektus ir sudaroma duomenų bazė, kad esant incidentui būtų galima greitai identifikuoti naujus objektus“, – sakė laivo „Kuršis“ (M54) vadas kpt. ltn. Vytautas Drejeris.

Taip pat išplaukimo metu buvo pasitelktas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis AS365N3+ „Dauphin“, kuris vykdydamas sąveiką su laivu atliko asmens gelbėjimo situaciją. Sraigtasparniai gali būti pasitelkiami neatpažintų laivų identifikavimui, nes greitai gali pasiekti objektą, bei gelbėjimo darbams.

Kitais metais KJP papildys trečias priešmininis laivas, kuris sustiprins tiek uosto ir priekrantės gynybą, tiek išminavimo pajėgumus bei leis pilna apimtimi vykdyti NATO keliamus tikslus ir užduotis. Laivas panaudojant senesnio laivo korpusą su visa nauja įranga bus sumontuotas Jungtinėje Karalystėje ir pritaikytas pagal KJP poreikį, reaktyvuojamas su nauja įranga, naujomis sistemomis. Išminavimo operacijomis siekiama sumažinti riziką jūrinei laivybai, žvejybai ir taip pat naujos infrastruktūros, vėjo jėgainių, elektros jungčių vystymui Baltijos jūroje.

KJP taip pat nuolat vykdo Lietuvos Respublikos teritorinės jūros ir Ekonominės zonos povandeninės aplinkos monitoringą, turimi Hunt klasės priešmininiai laivai „Skalvis“ (M53) ir „Kuršis“ (M54) gali taip pat vykdyti kritinės infrastruktūros po vandeniu patikros ar nuskendusių objektų paieškos užduotis. Atsižvelgiant į vis pasikartojančius Baltijos jūros dugne esančios kritinės povandeninės infrastruktūros pažeidžiamumą, KJP vykdo NordBalt kabelio periodinį povandeninį monitoringą, testuoja povandeninės aplinkos („Sentinel“) sonarus, skirtus objektų povandeninei apsaugai uoste, bei vykdo naujos įrangos, skirtos povandeninės ir antvandeninės dimensijos stebėjimui, įsigijimo planavimą.

Video aut. vyr. srž. sp. Tomas Kavaliauskas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Kas apmoka pinigu svaistyma ?

Raketa

Raketa portretas
Geriau pademonstruotu kaip atremiamos kremliaus iskrypeliu raketu ir aviacijos atskos, o taip pat nurodytu civiliams kelius i saugias, pozemines sleptuves… Zvirblius saudyti visi moka…
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių