- Radvilė Rumšienė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Uostamiesčio medikai tvirtina, kad dabar darbe išnaudoja visus galimus pajėgumus. Žvalgomasi ir į ateitį – dėliojami galimi veiklos scenarijai artinantis šaltojo meto ligų sezonui.
Apsauga ir finansai
Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko į bendrą pasitarimą sukviesti uostamiesčio gydymo įstaigų vadovai bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento atstovai aptarė susiklosčiusią situaciją dėl COVID-19, teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą.
Būtent pastarasis klausimas kelia daug gyventojų aistrų.
Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio teigimu, šiuo metu jo vadovaujamoje įstaigoje yra gydomi devyni COVID-19 sergantys žmonės. Vieno jų – užsieniečio – būklė labai sunki, jam specialia įranga ventiliuojami plaučiai.
Tiesa, ligoninėje vis dar laikomos 98 vadinamosios rezervinės lovos, skirtos koronavirusu sergantiems žmonėms.
Apžvelgdamas situaciją, V. Janušonis išskyrė keletą svarbiausių iššūkių, su kuriais susiduria planines ir skubias paslaugas atnaujinančios ir teikiančios sveikatos priežiūros įstaigos.
Vienas svarbiausių dalykų – būtinybė apsaugoti darbuotojus ir pacientus nuo užsikrėtimo virusu. Siekiant užkirsti kelią jam plisti, tyrimai atliekami į ligoninę guldomiems pacientams, laikomasi visų saugos reikalavimų. Tačiau pripažįstama, kad tai padaryti, kai paslaugų teikiama vis daugiau, nėra paprasta.
Būtinosios asmens apsaugos priemonės kiekvieną parą tūkstančiais tuština ligoninių kišenes.
Pasak V. Janušonio, per parą jo vadovaujamoje įstaigoje sunaudojama apsauginių priemonių už 20 tūkst. eurų. O vien liepą ligoninės neteko po maždaug 200 tūkst. eurų.
Dėl griežtų sanitarinių reikalavimų ambulatorinei konsultacijai, įskaitant ir po jos privalomą patalpų paruošimą kitam pacientui, turi būti skiriama apie 40 min. laiko.
"Tos 40 min. yra 2–3 kartus daugiau laiko nei prieš karantiną", – sakė V. Janušonis.
Anot jo, siūloma ilginti gydytojų darbo laiką, kad būtų galima konsultuoti daugiau žmonių, tačiau tam nėra sąlygų, nes, atslinkus pandemijai ir perorganizavus medikų darbą, kai kurios patalpos virto persirengimo kambariais.
Be to, norint konsultuoti ilgiau, reikia ir daugiau darbuotojų, ir papildomų finansų.
Problemas sprendžia
Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė akcentavo, kad paslaugų prieinamumo klausimas žmonėms yra skaudžiausias, nes juos liečia asmeniškai.
"Tiek pirminės grandies, tiek konsultacinių, tiek stacionarių paslaugų krūviai yra pasiekti tokie, kokius nustatė sveikatos apsaugos ministras. Bet pirminėje grandyje, įskaitant ir nuotolines konsultacijas, pacientų aptarnavimas net viršija tuos procentus. Pavyzdžiui, šią liepą, palyginti su pernai liepos mėnesiu, kai kurios įstaigos paslaugų suteikė 130 proc.", – aiškino R. Perminienė.
Anot jos, įstaigos stengiasi spręsti ir gyventojus piktinančią problemą, kai nepavyksta prisiskambinti į įstaigas – pradėjo dirbti daugiau žmonių, kai kur įdiegta perskambinimo į praleistus skambučius funkcija ir pan.
Laukia daugiau darbo
Pasitarime nemažai dėmesio skirta mobiliojo patikros punkto ir Karščiavimo klinikos darbui.
Punkto darbą koordinuojanti Klaipėdos miesto poliklinikos vadovė Loreta Venckienė sakė, kad mobiliajame patikros punkte vasarą kiek sumenkęs darbo krūvis rugpjūtį vėl ėmė augti.
Augančių pacientų srautų tikimybė, atėjus gripo sezonui, įžvelgiama ir Karščiavimo klinikoje.
Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Saulius Dabravalskis aiškino, kad nuo liepos klinika dirba po dvi dienas per savaitę, tačiau, išaugus poreikiui, gali imti veikti ir didesniu pajėgumu.
Tiesa, šiuo metu yra panaikintas galimų Karščiavimo klinikos pacientų amžiaus cenzas, tai reiškia, kad konsultacijų čia galės būti siunčiami įvairaus amžiaus žmonės.
"Ligų sezono metu gali tekti dirbti kur kas daugiau. Gripas ir rudens sezonas artėja – faktas", – sakė S. Dabravalskis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Tarpušvenčiu lietuviai plūsta į Palangą: kiek čia kainuoja šventės?2
Palangos verslininkai pastebi, kad į kurortą daugiausia svečių atvyksta tarpušvenčiu, o itin daug – sutikti Naujųjų metų. Šią tendenciją rodo viešbučių ir privačių būstų užimtumas. ...
-
Eglutės žaisliukai – gyvenimo atspindys: kokias istorijas jie pasakoja?
Žiemos sode pastatyta Kalėdų eglutė antrus metus gaivina primirštą, bet prieš šimtmetį gyvavusią tradiciją. Mat grafai Tiškevičiai savo Kretingos rezidencijos Kalėdų eglę visuomet puošdavo Žiemos sode. Po ja dova...
-
Be jų neįsivaizduojamos Kalėdos, o toks čempionatas – vienintelis pasaulyje?2
Kretingoje pakvipo mandarinais. Čia surengtos pirmosios mandarinų valgymo varžybos. ...
-
Kariai sugrįžo namo8
Lietuvos karinių jūrų pajėgų kariai šiandien, gruodžio 21-ąją, grįžo iš penkis mėnesius trukusios NATO vykdomos tarptautinės operacijos „Brilliant Shield“ (liet. „Briliantinis skydas“). Džiaugsmingais sveikini...
-
Kariškių užmojai kelia klausimų dėl turizmo5
Kairių poligone kariškių ketinimai įrengti tolimojo šaudymo pratybų poligoną sukėlė klausimų Klaipėdos rajono savivaldybei dėl turizmo infrastruktūros plėtros. ...
-
„Grigeo Klaipėda“ Kuršių marių taršos byloje bus apklausiami užsienio specialistai
Artimiausiuose bendrovės „Grigeo Klaipėda“ Kuršių marių taršos bylos posėdžiuose bus apklausiami specialistai iš užsienio, penktadienį pranešė Šiaulių apygardos teismas. ...
-
Kalėdos bus be sniego
Šių metų Kalėdas švęsime be sniego. Anot sinoptikų, orai per šventines dienas anaiptol neprimins žiemos. Laikysis teigiama oro temperatūra, protarpiais palis, labiau vėjuota bus tik šį savaitgalį. Šventinėmis dieno...
-
Vakarų laivų gamyklos direktorius šventinėje skuboje linki neišbarstyti to, kas svarbiausia
Šventinėje skuboje neišbarstykime to, kas svarbiausia: te artėjančios šv. Kalėdos brangių žmonių artumu užpildo visas širdies kerteles. Stabtelėjimas metų sandūroje tebūna prasmingas ir įkvepiantis, belaukiant, kol atsi...
-
„Klaipėdos vandens“ direktorius: iššūkių būta įvairių
Vakar vykusiame susitikime įmonės „Klaipėdos vanduo“ atstovai žurnalistams atskleidė, su kokiais iššūkiais šiemet teko susidurti ir kokie pokyčiai laukia kitąmet. ...
-
Vietoj namų šurmulio – linksmybės restorane10
Klaipėdoje keičiasi švenčių tradicijos – vis daugiau žmonių Kūčių vakarienės patiekalus užsisako iš mėgstamų kavinių, o Kalėdas ir Naujuosius mieliau švenčia restoranuose. Tuomet nereikia rūpintis svečių priėmimu,...