Vienys ukrainiečių ir lietuvių muzika

Šiandien 11.30 val. Klaipėdos tautinių kultūrų centre vyks lietuvių ir ukrainiečių koncertas, kuriame akordeonu bus atliekami lietuvių ir ukrainiečių autorių kūriniai. O vasario pabaigoje centre bus prisimintos trečiosios karo Ukrainoje metinės bei pagerbti žuvusieji už savo šalį.

Tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė pasakojo, kad šio renginio iniciatorė – ukrainietė Nadia Kachor.

„Ukrainiečių bendrijoje yra nemažai atvykusių iš Ukrainos menininkų, taip pat muzikų. Viena jų – akordeono mokytoja N. Kachor. Atvykusi į Lietuvą, ji iškart atėjo į Klaipėdos kultūros ir švietimo centrą „Rodyna“, ji dainuoja ir vokaliniame ansamblyje, bet kaip pedagogė norėjo tęsti savo veiklą, tad įsidarbino muzikos mokykloje ir dabar ten turi vaikų klasę. Nadia sumanė surengti renginį, kuriame skambės ukrainiečių ir lietuvių autorių kūriniai, atliekami akordeonu“, – sakė J. Butkevičienė.

Tai ne pirmas N. Kachor renginys. Pernai ji Tautinių kultūrų centre skaitė paskaitą apie akordeono muzikos subtilumą, taip pat dalijosi mintimis apie Ukrainą ir Lietuvą.

„Menininkai, atvykę iš Ukrainos, integruojasi į mūsų visuomenę, bet jie labai ilgisi savo gimtinės, tad jiems muzika – kaip grįžimas į savo gimtinę, atgaiva“, – teigė J. Butkevičienė.

Jelena Butkevičienė / Vytauto Petriko nuotr.

Vasario 20-ąją šiame centre vyks lietuvių kalbos dienų minėjimas. Jame ne tik ukrainiečiai, baltarusiai, bet ir indų bendruomenės atstovai dalinsis savo patirtimi apie integravimąsi į visuomenę.

O vasario 24-ąją čia bus prisimintos trečiosios karo Ukrainoje metinės.

„Jau treji metai, kai Ukrainoje vyksta karas. Norėsime šią datą paminėti subtiliai, santūriai, kartu su tautinių bendrijų atstovais. Renginį organizuos „Rodyna“, – kalbėjo J. Butkevičienė.

Menininkai, atvykę iš Ukrainos, integruojasi į mūsų visuomenę, bet jie labai ilgisi savo gimtinės.

Šiuo metu į uostamiesčio Tautinių kultūrų centrą atvyksta nedaug ukrainiečių, bet pastebima, kad, vos tik atvykę, iškart užsirašo į lietuvių kalbos mokymus.

„Ukrainiečių atvyksta, bet srauto jau nėra“, – sakė pašnekovė ir pridūrė, kad didžiausias karo pabėgėlių iš Ukrainos srautas buvo pirmaisiais karo metais.

Pastebėta, kad šiuo metu į Klaipėdą plūsta žmonės iš Azerbaidžano.

„Labai daug žmonių atvyksta iš Azerbaidžano, jie taip pat ateina į lietuvių kalbos mokymus. Atvyksta darbo reikalais. Kai kurie pabūna, užsidirba pinigų ir išvažiuoja. Teko kalbėtis su azerbaidžaniečių bendrijos pirmininku, jis sakė, kad kiti net nori, jog visa šeima atvažiuotų į Lietuvą. Tai reiškia, kad siekia čia pasilikti ilgiau“, – užsiminė J. Butkevičienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių