Dviguba mįslė Dainavos daugiabutyje: po sukrečiančio radinio atsirado ne vienas buto paveldėtojas

  • Teksto dydis:

Kauno teisėsaugininkai, tiriantys motinos ir sūnaus, kurie buvo rasti prieš mėnesį be gyvybės ženklų savo bute viename V. Krėvės prospekto penkiaaukštyje, mirties aplinkybes, jau gavo galutinę teismo medicinos ekspertų išvadą dėl to, kas galėjo atsitikti. Deja, kaip jau ne kartą panašiais atvejais yra buvę, pavyko nustatyti tik galimą įvykių seką. Tačiau už šią iškalbingesnė po tragedijos atsiradusių velionių artimųjų dvikova dėl galimybės paveldėti jų butą.

Kaip jau rašyta, 91-erių metų senolės ir 69-erių metų jos sūnaus kūnai buvo rasti viename iš V. Krėvės prospekto daugiabučių spalio 21-osios vidurdienį. Po to, kai Bendrojo pagalbos centro telefonu 112 paskambino jų kaimynė, sunerimusi dėl vis stiprėjančio nemalonaus kvapo, sklindančio iš motinos ir sūnaus buto.

Anot iškvietusiosios specialiąsias tarnybas, paskutinį kartą jau į dešimtą dešimtį įkopusią savo kaimynę ji buvo mačiusi apie spalio 8-ąją. Ši jau retai išeidavo iš namų – tik į parduotuvę. Tačiau jos pabendraudavo. Taip buvo ir paskutinio judviejų susitikimo metu, per kurį senolė sveikata nesiskundė. O jos neįgalaus sūnaus kaimynė nebuvo mačiusi, nors žinojo apie tokio egzistavimą. Panašu, kad dėl specifinių sveikatos sutrikimų jis nebuvo niekur išleidžiamas iš namų.

Anot velionių kaimynės, nemalonus kvapas iš motinos ir sūnaus buto ėmė sklisti apie spalio 18-ąją. Ir jam vis stiprėjant – kartu su įtarimu, kad kažkas atsitiko, greičiausiai – motinai, nuspręsta apie tai pranešti Bendrajam pagalbos centrui.

Anot į motinos ir sūnaus butą pasiųstų Kauno ugniagesių gelbėtojų suvestinių apie spalio 21-osios iškvietimus, iki šio buto langų trečiajame aukšte pasikelta ištraukiamomis kopėčiomis. Ir įleidus į jo vidų policiją bei greitosios medikus, aptikti du kūnai.

Asociatyvi Edgaro Cickevičiaus nuotr.

Portalo kauno.diena.lt duomenimis, motina rasta miegamajame ant grindų. Sūnus – vonioje be vandens, tačiau su drabužiais. Kaip ir mama, – su kambariniais.

Per pirminę jau pradėjusių irti palaikų apžiūrą jokių išorinio smurto žymių policija neužfiksavo. Kaip ir neaptiko velionių bute, kurio lauko durys buvo užrakintos iš vidaus, apie ką bylojo spynoje rastas raktas, ir jokių grumtynių ar girtavimo, pavyzdžiui – sūnaus, pėdsakų.

Atlikus palaikų skrodimą, konstatuota, kad dėl jų būklės nustatyti mirties priežasties neįmanoma. Tačiau tradiciškai tokiais atvejais dar paskirti ir papildomi tyrimai.

Šiuos atlikę teismo medicinos ekspertai informavo Kauno teisėsaugininkus, kad, deja, dėl palaikų būklės nustatyti mirčių priežasčių neįmanoma, – tik, kokiomis ligomis sirgo velioniai. Tačiau nustatyta, kad motina mirė pirmiau – mažiausiai prieš savaitę iki palaikų radimo. Sūnus – vėliau. Jis galėjo mirti mažiausiai prieš tris dienas iki aptinkant palaikus.

Be to, patvirtinta, kas jau buvo konstatuota pirminės palaikų apžiūros metu, – jokių jų sužalojimų neaptikta.

Po tokios teismo medicinos ekspertų išvados pradėto ikiteisminio tyrimo dėl motinos ir sūnaus mirčių priežasčių perspektyva aiški – jis bus nutrauktas, konstatavus, kad velioniai netapo nusikaltimo aukomis.

Portalo kauno.diena.lt žiniomis, aptikus motinos ir sūnaus palaikus, manyta, kad juos reikės laidoti valstybės lėšomis, nes greičiausiai mirusieji neturėjo giminių.

Tačiau motina ir sūnus jau turėtų būti palaidoti, nes po žiniasklaidos pranešimų apie šį sukrečiantį įvykį atsirado jų buto paveldėtojai.

Portalo kauno.diena.lt žiniomis, vieną iš jų – sūnaus tėvo atžalą iš antrosios santuokos, gyvenančią ne Kaune, bet Kauno apskrityje, surado patys pareigūnai. Bet jiems buvo pasakyta, kad nėra pinigų palaidoti mirusiuosius.

Tada pareigūnus pati – panašu, kad po minėtų publikacijų, susirado kitos velionių giminaitės iš Vilniaus atstovė. Būtent šiai giminaitei ir duotas leidimas atiduoti palaikus palaidoti.

Tačiau tada jau į pareigūnus kreipėsi jų pačių susirasta sūnaus tėvo atžala iš antrosios santuokos. Ir, panašu, kad dabar vyks kova dėl velionių buto paveldėjimo.

Po motinos ir sūnaus mirties natūraliai kilus klausimui, nejaugi garbaus amžiaus senolei, prižiūrinčiai neįgalų sūnų, nebuvo suteikta valstybės pagalba, teisėsaugininkai tikrina ir tai. Anot kaimynų, jie matė mažiausiai porą kartų kažkokią moterį, kuri galėjo būti socialinė darbuotoja, tačiau jos motina su sūnumi neįsileido. Arba motinos tuo metu nebuvo namuose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Rita

Rita portretas
Kokie dar giminaičiai, jei du seni žmonės neglobojami, mirė vieniši, apleisti, iš bado. Valdžia privalo perimti teises į tokį butą ir jį parduoti už 1 eurą kuriai nors našlei su pora vaikų, kuri iš vis negirtauja, dirba, tvarkingai gyvena, bet neturi savo busto ir glaudžiasi su vaikais kur nors socialiniame vienam kambarėlyje ar pas gimines. Tie giminaičiai, jei būtų dori žmonės, taip ir padarytų- rastų kam padovanoti, kas tikrai nusipelno buto. Nes giminaičiai jo nenusipelno- jie neatliko savo giminaitiškos pareigos.

Vytas

Vytas portretas
Įdomu ar Kauno socialinis turi kokį nors pasiteisinimą, kodėl nelankė šių žmonių, nepadėjo jiems ir žmonės tiesiog numirė savo bute ir pradėjo irti. Invalidas turėjo mirti iš bado atsigulęs vonioje. Gerovės valstybė! Ekspertams uždrausta viešai įvardyti nuo ko savo namuose mirė du žmonės, tipo jie apirę, todėl negali nustatyti. Nu blin, po keleto mėnesių randa ir tai nustato nuo ko mirė. Nereik nesąmonių kalbėti. Tiesiofg gerovės valstybei gėda, kad žmonės taip paliekami likimo valiai, kad invalidai miršta savo namuose iš bado. Tikiu, kad karma anksčiau ar vėliau atsisuks prieš tuos socialinius darbuotojus ir tipo giminaičius, kurie kalti dėl tokios žiaurios dviejų žmonių mirties, ypač invalido, kuris turėjo mirti badu šalia mirusios motinos...

Vitas

Vitas portretas
Tėvas ar sūnaus tėvas nebuvo reikalingas gyvas,matomai,kad neįgalus tapo ,nebebuvo vaikščiojantis bankas materialistei dukrai ar žmonai ,močiutė ar anyta irgi pasenusi nebebuvo reikalinga ,o kai mirė,tai butas pakvipo.Po daugelio metų atsiminė ,kad tokius turėjo,o kad butą turėjo,tai nepamiršo.Verčiau būtų gyvais pasirūpinę,į globos namus apgyvendinę .Kiek yra pavyzdžių,kai neįgalių tėvų ar sutuoktinių išsižadėjo,paliko vienus vargti,telefono numerį pasikeitė,el paštus,adresą pasikeitė,metų metais nesirūpino,tik po mirties ,po metinių atsirado,kai turtas parūpo.
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių