Pirmoji Kazimiero mugė eurais

Nuo ankstyvo ryto įprastą Laisvės al. tylą trikdė statomų palapinių bildesys, sutartiniai šūkčiojimai ir automobilių variklių garsai. Mugės dalyvių pasiruošimo darbai prieš 9 val. ryto jau ėjo į pabaigą.

Nuo ankstyvo ryto įprastą Laisvės al. tylą trikdė statomų palapinių bildesys, sutartiniai šūkčiojimai ir automobilių variklių garsai. Mugės dalyvių pasiruošimo darbai prieš 9 val. ryto jau ėjo į pabaigą.

Laisvės alėja, Vilniaus g., Nepriklausomybės aikštė – vietos, kuriose šeimininkauti šį savaitgalį užleista Kazimiero mugės dalyviams. Čia įsikūrė ūkininkai, bitininkai, duonos kepėjai, aludariai, mėsos perdirbėjai, amatininkai, tautodailininkai, kalviai, vytelių pynėjai, muzikantai  iš visos Lietuvos bei užsienio šalių.

Šalia margaspalvių verbų prisišliejusi palapinė, ant kurios prekystalio vienas po kito klojami rūkyti lašiniai, kumpiai. Tuoj už jų tautodailininkas jau išsikabino drobes su Lietuvos vaizdais, už žingsnio jau išrikiuotas rankų darbo muilas.

„Ne, ne. Tik eurais“, – į pakuždėtą senolės klausimą, ar galima bus mugėje atsiskaityti litais, garsiai atsakė prekybininkė. Sutrikusi senolė paskubomis nužingsniavo, tačiau pokalbį su garsiakalbe pratęsė kita ankstyva Laisvės al. vaikštinėtoja. „Gal eurais bus pigiau nei litais?“ – šyptelėjo kaunietė.

„Mugėje visada pigiau jei tik moki derėtis“, – tarsi įsijausdama į tris dienas laukiančias derybas atkirto ant prekystalio paltį lašinių mostelėjusi ūkininkė iš Kaišiadorių.

Kazimiero mugės organizatoriai Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga tvirtina, kad ši kasmetinė pavasarinė šventė jau tapo tradiciniu visos šalies žemdirbių ir kaimo gyventojų renginiu. Šventė skirta parodyti miestiečiams ūkininkų triūso vaisius, sustiprinti kaimo ir miesto tarpusavio ryšį. Kiekvienais metais šventė sulaukia gausaus dalyvių ir svečių skaičiaus.

Šalia gausybės amatininkų ir ūkininkų vietos atsirado ir Labdaros ir paramos fondui "Rugutė" - kiekvienas Jūsų nupirktas vėjo malūnėlis mažas palankaus vėjo gūsis saugiai onkologinėmis ligomis sergančių vaikučių kelionei į viltį. Fondo iniciatoriui, trejų metukų dukrytės netekę Edita ir Dainoras Abrukauskai. Antrą kartą fondas dalyvauja mugėje Kaune. E.ir D.Abrukauskai tvirtina, kad kiekvienais metais vis daugiau norinčių remti fondo rengiamus projektus.

Organizatoriai iš anksto perspėjo, kad mugėje nebus leidžiama prekiauti masinės gamybos, iš kitų kraštų parsivežtais ir žemo meninio lygio gaminiais bei dirbiniais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Grazinaaaa

Grazinaaaa portretas
Mums ,Stulginskio gatves gyventojams , mugeje slyksciausia buvo siandien matyti kaip meras vaikstinejo kaip elegeta ir prasinejo eiliniu kaunieciu balsu . O kai mes 6 metus negalejome nei prisiprasyti kad bent priimtu pasisneketi ar atsakytu i prasymus panaikinti 100 metru bala per visa gatve (kas vazineja sia gatve zino ) tai buvome niekinami kaip nereikalingi zmones ,o ne musu miesto gyventojai . dabar kitaip gieda . Uztenka ,durnino konservatoriai mus 20metu

Nepirkite

Nepirkite portretas
Labai neskanūs latviški kraujiniai vėdarai šįmet, kažkokia neaiški sūri masė viduje, nors kaina kosminė - 5 EUR

nei

nei portretas
nei vieno tikrai meninio lygio kūrinio, standartinės beskonybės
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių